Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak sobie radzic z samotnoscia??
Autor Wiadomość
petro29 
Aktywny



Wiek: 38
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 372
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2014-11-30, 09:33   

bargman napisał/a:
Faktem też jest, że spędzam całkiem sporo wolnego czasu przed komputerem, wiec niejako to właśnie to urządzonko stało się zamiennikiem dla ludzi i nie odczuwa się już tak samotności.


masz sporo racji,ja kiedy jestem sam to wypelniac czas przed komputerem, zeby nie myslec i zeby cos robic w wolnym czasie.komputer zastepuje mi znajomych,ktorych jest coraz mniej:(


Czerwona93 napisał/a:
Ja dzisiaj kupiłam mojej kocicy drapak za 150 zł... a ta mała wredna kupa futra uciekła na dwór i ganiała za pchlarzami sąsiadów : :cry:


ale rozpieszczasz swojego futrzaka:)
 
 
     
4w5 
Częsty bywalec


Wiek: 36
Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 994
Skąd: Poludniowa Polska
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2014-11-30, 13:52   

petro29 napisał/a:


Czerwona93 napisał/a:
Ja dzisiaj kupiłam mojej kocicy drapak za 150 zł... a ta mała wredna kupa futra uciekła na dwór i ganiała za pchlarzami sąsiadów : :cry:


ale rozpieszczasz swojego futrzaka:)


Pewien rodzaj kobiet - tzw "s panny" tak ma... - rozpieszczają do granic możliwości hodowane przez siebie czworonogi itp... - naturalna kobieca potrzeba, zajmować się kimś/ czymś :).
 
     
Satan'sLittleHelper 
Aktywny


Wiek: 31
Dołączyła: 16 Mar 2014
Posty: 475
Wysłany: 2014-11-30, 14:40   

[quote="4w5"]
petro29 napisał/a:


naturalna kobieca potrzeba, zajmować się kimś/ czymś :).


Chyba nie zostałam w to wyposażona :lol:
No chyba, że liczymy zajmowanie się soba samym ... ;-)

A ja tam się do swojej samotności chyba przyzwyczaiłam i nie muszę już sobie z nią "radzić". To znaczy jest tak, że teraz bardziej lubię i szanuję swoją samotność ... chyba się zaprzyjaźniamy :-)
 
     
4w5 
Częsty bywalec


Wiek: 36
Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 994
Skąd: Poludniowa Polska
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2014-11-30, 17:45   

Satan'sLittleHelper napisał/a:

Chyba nie zostałam w to wyposażona :lol:


Młoda jesteś, ta potrzeba mocniej zaczyna się ujawniać około 25 lat+.... podobno.
Ja o takich sprawach to moge jedynie gdybać... chociaż generalnie jak z dalekiego daleka obserwuje otaczające mnie dziewczyny to właśnie do takich wniosków dochodze.... koncza sie studia ... koncza się imprezy i wtedy wiekszosc wolnych kobiet zaczyna desperacko szukac kogokolwiek...
 
     
Sand
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-30, 17:47   

Sranie w banie.

To raczej potrzeba czysto ludzka. Moim zdaniem jakkolwiek mocno można być odsuniętym od ludzi, to i tak jednostka potrzebuje kogoś do towarzystwa.
 
     
Satan'sLittleHelper 
Aktywny


Wiek: 31
Dołączyła: 16 Mar 2014
Posty: 475
Wysłany: 2014-11-30, 17:50   

Pożyjemy zobaczymy ...
Potrzeba towarzystwa - tak,na pewno od czasu do czasu ... ale opieki ... nie :lol: Ja się sobą ledwie zajmuję, więc nie sądzę żebym ot tak zapragnęła komuś matkować.
 
     
Sand
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-30, 17:54   

E tam, będziesz starsza, to może się zachce.
Teraz nie miałbym ochoty na dzieci, ale w przyszłości tak. Kwestia tego, jak ułoży sobie człowiek życie.
A jeżeli chodzi o partnera/partnerkę, to czemu ktokolwiek komu miałby matkować? Pomoc i wzajemne się wspieranie tak, ale nie opiekowanie się kimś dorosłym.
 
     
Satan'sLittleHelper 
Aktywny


Wiek: 31
Dołączyła: 16 Mar 2014
Posty: 475
Wysłany: 2014-11-30, 19:24   

Mi nie chodziło o matkowanie partnerowi, 4w5 mówił o przemożnej opiece nad czymś/kimś jako elementowi kobiecej natury, a ja po po prostu nie lubię jak się generalizuje ;-) Tym bardziej, że jak sama wspomniałam kiepsko mi takowa opieka wychodzi - ja nawet kwiatkami się zając nie umiem, wszystkie mi zawsze usychają :-P

Dzieci nie lubię i o tym otwarcie mówię, wszyscy zawsze powtarzają "aaa będziesz starsza to zobaczysz" ... no to zobaczę :lol: niech będzie ... choć moje zdanie brzmi: "pacholętom NIE" ani jutro ani w przyszłości ... nie chce dzieci, tylko po to żeby się nie czuć samotna. To egoistyczne.
Zresztą, najpierw trzeba mieć partnera, bo dzieci bocian nie przynosi :lol:

I tu wracamy do kwestii radzenia sobie z samotnością. Mówię, ja zaczęłam swoją samotność szanować, widzę jej plusy i zaczynam to lubić.

Aktualnie wystarcza mi spotkanie ze znajomymi raz na jakiś czas, jakieś piwo czy coś.
 
     
Johnston 
Milczący


Wiek: 28
Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 59
Wysłany: 2014-12-02, 17:25   

Ja się cieszę, że jeszcze mam paru starych znajomych, z którymi potrafią być ostre jajca... chociaż już nie ma tylu spotkań co kiedyś. Ale życie idzie do przodu.

Tak naprawdę nie poznałem nikogo, z kim bym się bardzo dobrze dogadywał, od... gimnazjum. Tak, wtedy poznałem ostatniego znakomitego kumpla. Ale wtedy było łatwiej.

Ja zabijam samotność poświęcaniu się pasji. I to generalnie tyle. Rzadko kiedy ostanimi czasy czuję jakąś pustkę - ba, doceniam to, że sobie przyjdę i robię co chcę, nikt mi gitary nie zawraca :).
 
     
petro29 
Aktywny



Wiek: 38
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 372
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2014-12-24, 21:46   

Satan'sLittleHelper napisał/a:
Aktualnie wystarcza mi spotkanie ze znajomymi raz na jakiś czas, jakieś piwo czy coś.


bo jak juz ktos powiedzial,mloda jestes.mysle ze w tym wieku to i ja nie mialem problemow z samotnoscia, bylo mi z nia dobrze ,ale teraz wydaje mi sie ze trzeba cos zmienic :)pora na zerwanie z nia.......
 
 
     
Satan'sLittleHelper 
Aktywny


Wiek: 31
Dołączyła: 16 Mar 2014
Posty: 475
Wysłany: 2014-12-25, 10:40   

petro29, oj jak zawsze to szukanie na siłę usprawiedliwienia pisząc "młoda jesteś" :lol: chetnie bym posłuchała tych waszych usprawiedliwień jak już będę stara :lol:
 
     
petro29 
Aktywny



Wiek: 38
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 372
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2014-12-25, 23:10   

Satan'sLittleHelper napisał/a:
oj jak zawsze to szukanie na siłę usprawiedliwienia pisząc "młoda jesteś" chetnie bym posłuchała tych waszych usprawiedliwień jak już będę stara
pozyjemy zozbaczymy :)
 
 
     
dominik9411 
Nowy

Wiek: 29
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 15
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2014-12-28, 09:50   

hvgh tfyhftyh
 
     
kamiledi15 
Początkujący


Wiek: 36
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 144
Wysłany: 2014-12-28, 17:07   

Rzadko teraz tu piszę. W ogóle coraz rzadziej piszę gdziekolwiek. Tematy ciągle się powtarzają i nawet jak się wypowiem na jakiś temat, to zaraz ktoś pyta dokładnie o to samo, co poprzednia osoba. Moje zdanie nigdy nikogo nie obchodziło. Dlatego stopniowo zaczynam pisać coraz mniej i mniej. Pewnie niedługo całkiem przestanę gdziekolwiek pisać - bo i po co. Niestety, ale powoli coraz bardziej się izoluję. Rodzina powoli wymiera i coraz rzadziej się odwiedzamy. Znajomi się rozjechali po świecie i kontaktu z nimi nie ma. W pracy każdy się gapi w komputer i ma gdzieś pozostałych pracowników.
Ale mimo tego, że moja samotność się coraz bardziej pogłębia, to jednak coraz częściej wychodzę z domu. Do teatru, czy na koncerty. Oczywiście sam. Ale przestało mnie dawno obchodzić, co ktoś o mnie myśli, więc mimo wszystko żyje mi się dobrze. Samotność czasem doskwiera, ale można się do niej przyzwyczaić i mimo niej być w miarę szczęśliwym. Pogodziłem się już dawno z tym, że zawsze będę sam i przestało mi to przeszkadzać.
Tak więc - zamiast zamartwiać się swoim losem - lepiej się z nim pogodzić i zaakceptować. Przerobić minusy na plusy. Głowa do góry i żyje się dalej :-D
Ostatnio zmieniony przez kamiledi15 2014-12-28, 17:48, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
     
petro29 
Aktywny



Wiek: 38
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 372
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2014-12-28, 21:04   

kamiledi15,
czlowiek jest osoba spoleczna,potrzebuje innych.na znalezienie swojej milosci moze przyjdzie czas trzeba byc cierpliwym :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS