Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak sobie radzic z samotnoscia??
Autor Wiadomość
czekolada88
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-14, 23:27   

Pietrek napisał/a:
Cytat:
Pietrek na modelarswo to moze juz za późno

Dlaczego za późno? Modelarstwo jest tylko dla dzieci?


A tam za późno. Mój tata cieszy się jak dziecko, kiedy dostanie model do sklejania. Przynajmniej nie mam problemów z prezentem :D
 
     
Pietrek 
Aktywny



Wiek: 27
Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 422
Skąd: Południe
Wysłany: 2014-03-15, 00:18   

czekolada88 napisał/a:
Pietrek napisał/a:
Cytat:
Pietrek na modelarswo to moze juz za późno

Dlaczego za późno? Modelarstwo jest tylko dla dzieci?


A tam za późno. Mój tata cieszy się jak dziecko, kiedy dostanie model do sklejania. Przynajmniej nie mam problemów z prezentem :D

Właśnie o to mi chodzi. Ludzie w każdym wieku mogą czerpać z tego przyjemność.
 
     
petro29 
Aktywny



Wiek: 38
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 372
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2014-03-15, 22:19   

Moze macie racje co do modelarstwa, ale bardziej chyba przemawia do mnie fotografia, a Ty Pietrek sklejasz cos??statki,samoloty czy moze cos innego??
 
 
     
Pawel88 
Początkujący



Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 160
Skąd: okolice Puław
Wysłany: 2014-03-15, 23:35   

Ja dawno temu bawiłem się w modelarstwo, ale jakoś szybko się to skończyło a może po prostu z tego wyrosłem.
 
 
     
Pietrek 
Aktywny



Wiek: 27
Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 422
Skąd: Południe
Wysłany: 2014-03-16, 10:11   

petro29 napisał/a:
Moze macie racje co do modelarstwa, ale bardziej chyba przemawia do mnie fotografia, a Ty Pietrek sklejasz cos??statki,samoloty czy moze cos innego??

Mam kilka modeli. Teraz nic nie sklejam, bo nie mam miejsca w domu i nie miałbym gdzie ich trzymać :(.
 
     
petro29 
Aktywny



Wiek: 38
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 372
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2014-03-16, 13:36   

Pietrek napisał/a:
Mam kilka modeli. Teraz nic nie sklejam, bo nie mam miejsca w domu i nie miałbym gdzie ich trzymać :(.


hehe to widze ze jestes fanem modelarstwa, nie masz gdzie juz tego pomiescic :)

to teraz co robisz w wolnych chwialch,fotografia???to łatwej zmiescic w domu :)
 
 
     
Pietrek 
Aktywny



Wiek: 27
Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 422
Skąd: Południe
Wysłany: 2014-03-16, 18:24   

petro29 napisał/a:
Pietrek napisał/a:
Mam kilka modeli. Teraz nic nie sklejam, bo nie mam miejsca w domu i nie miałbym gdzie ich trzymać :(.


hehe to widze ze jestes fanem modelarstwa, nie masz gdzie juz tego pomiescic :)

to teraz co robisz w wolnych chwialch,fotografia???to łatwej zmiescic w domu :)

Nie mam dużo modeli(tylko kilka), tylko po prostu mam za małe mieszkanie :).

Teraz w wolnych chwilach gram w gry i sporo czasu spędzam w sieci.
 
     
petro29 
Aktywny



Wiek: 38
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 372
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2014-03-16, 19:16   

Pietrek,
powinieneś moze zrobic dla nich jakies specjalne pomieszczenie:)i nie miałbyś problemu z ich pomieszczeniem i mógłbyś sklejać nowe........
 
 
     
Pietrek 
Aktywny



Wiek: 27
Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 422
Skąd: Południe
Wysłany: 2014-03-16, 20:11   

petro29 napisał/a:
Pietrek,
powinieneś moze zrobic dla nich jakies specjalne pomieszczenie:)i nie miałbyś problemu z ich pomieszczeniem i mógłbyś sklejać nowe........

Niestety nie mam gdzie.
 
     
kochamma
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-17, 01:39   

bardzo ciekawy temat i naprawdę z sensem, który morze pomóc wielu forumowiczom.
sam jestem ze wsi i wiem jak ciężko coś zrobić, wyjść do ludzi, poznać kogoś nowego.
idź do kina to przedsięwzięcie na pół dnia gdzie płacisz masę kasy za przejazdy.
mieszkając na zadupiu nie ma żadnych kółek, czy spotkań.
jedyny plus jest taki że wszyscy się znają i kumplując się z kimś bardzo łatwo poznać innych ludzi z okolicy. przyznam ze ja sam na siłę bujałem się z ziomkami którymi gardziłem by poznać innych i poskutkowało.
co do hobby najlepszy sport. idąc na siłkę napewno poznasz fajnych ziomków(pod warunkiem ze jest siłka), zapisz się do drużyny piłkarskiej. będzie tam 20 młodych ludzi to napewno z kimś podłapiesz kontakt. zresztą sport ma same zalety, bo znajdziesz zajęcie, dwa po treningu będziesz tak wyjebany że nie będziesz myślał o samotności, po trzecie zdrowiej, po czwarte u dziewczyn na pewno większe szanse będziesz miał z fajną muskulaturą.
wieczorami jak czuje się samotny włączam tv albo radio rmf, których nie oglądam nie słucham, ale czuję się mniej samotny gdy słyszę ludzkie głosy. ostatnio idę o krok dalej i jak buszuje po necie to na drugiej połówce ekranu puszczam film jakiś i jest dwa w jednym.
gorsza jest inna samotność. jak pracuję się po 12 h i dodając dojazdy to wychodzi ok 16 h wraca się do domu by umyć się, zjeść i spać. potem jak ma się wolne jest się tak wyjebanym ze nie chce się iść nigdzie. potem są studia z ludźmi których uważa się za statystów. potem w pracy myśli się o swoim życiu i stwierdzasz o kurwa z nikim nie gadałem w tym tygodniu i tracę kontakt ze znajomymi. co wtedy?
 
     
petro29 
Aktywny



Wiek: 38
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 372
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2014-03-17, 10:25   

kochamma,

sluchanie ludzkiego glosu w tv i radiu to moze i pomaga w samotnosci , ale jednak nic nie zastąpi kontaktu z innym człowiekiem,

jesli twoja praca jest czasochłonna to powinieneś sobie darowac spotkania z ludzmi na którtch Ci nie zależy,jesli poznales juz kogoś ciekawego to skup sie na spotkaniach z tymi ludzmi.
bo sam wiesz jak ciężko jest poznac kogos,jak sie mieszka w malej miejscowosci,ja mam ten sam problem,trzeba dbać o te kontakty ktore sie ma,bo zycie zapierdziela i nim sie czlowiek obejrzy to przeleci mu miedzy palcami w samotnosci

jesli wyjscia do kina sa dal Ciebie nie na reke to moze spróbować trzeba jakiej innej formy spotkan,cos co jest blizej twojej miejscowosci,teraz idzie wiosna,robi sie cieplo to za pare dni bedzie mozna zrobic grila czy ognisko i wcale nie trzeba jeździć nie wiadomo gdzie........
 
 
     
kochamma
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-19, 23:46   

wiem że głoś z tv to nie to samo co kontakt z prawdziwym człowiekiem, ale jak jest się bardzo samotnym to pomaga ta namiastka towarzystwa.

co do znajomych na których mi zależy to oni też mają swoje życie i sporawy swoje, partnerów, pracę. i wygląda to tak ze ja mam dzień, dwa wolne w tygodni i oni też. kłopot w tym że ciężko zgrać to ze sobą. Ci na którym mi nie należy takie osiedlowe cwaniaczki w wersji wiejskiej zawsze maja czas bo pierdola szkołę czy prace, ale z nimi nie za bardzo chce się spotykać, wole porobić coś pożytecznego w domu czy potrenować. ale wtedy właśnie pojawiają się te tygodnie bez spotkania z kimkolwiek. ciężka sprawa
 
     
4w5 
Częsty bywalec


Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 994
Skąd: Poludniowa Polska
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2014-03-20, 00:06   

kochamma napisał/a:
wiem że głoś z tv to nie to samo co kontakt z prawdziwym człowiekiem, ale jak jest się bardzo samotnym to pomaga ta namiastka towarzystwa.


To nie jest namiastka towarzystwa tylko zagłuszanie wewnętrznych potrzeb. To samo tyczy się wielogodzinnego ślęczenia przed kompem, czy jakiegokolwiek zajęcia nie wymagającego kontaktu z ludźmi w postaci materialnej. To jest sendo tego problemu chcielibyśmy z kimś pobyć ale zamiast robić coś w tym kierunku to często chowamy głowę w piasek robiąc rzeczy, które w żaden sposób nas do ludzi nie zbliżają.... po prostu uciekamy. :)
 
     
petro29 
Aktywny



Wiek: 38
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 372
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2014-03-20, 12:00   

kochamma,

jesli twoi znajomi maja wlasne zycie to moze ty tez powinienes myslec o tym zeby założyć wasna rodzine,bedziesz mial dziewczyne to bedziesz mial z kim sie spotykac i pogadac,wtedy oboje bedziecie swoj wolny czas poswiecac na spotkania ze soba.......:)
i razem latwiej sie bedzie ustawiac na spotkanie z innymi znajomymi.......
 
 
     
Shadow06 
Nowy

Wiek: 29
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 6
Wysłany: 2014-04-16, 10:24   

Witam ;-)
Mam pytanie

Czy zaakceptowaliście samotność w życiu ?
Czy próbujecie się zmienić ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS