Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Sens przebywania na forum
Autor Wiadomość
Fizli 
Nowy


Wiek: 30
Dołączył: 22 Lip 2015
Posty: 16
Skąd: okolica Wrocławia ~50 km
Wysłany: 2015-07-23, 01:49   Sens przebywania na forum

Po co tu jesteśmy i takie tam

Amigo Vulnerable.
 
     
MorrisEm 
Aktywny


Wiek: 45
Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 296
Skąd: Podbieskidzie
Wysłany: 2016-02-06, 21:40   

Serious napisał/a:
Bry wieczór ;>

Wena przyjdzie z czasem, jak się zadomowisz ;)


Nie wiem jak autor wątku, ale ja marzę o tym, żeby usunąć swoje konto tutaj, ewentualnie je porzucić i nigdy do niego nie wracać. Nie zrozumcie mnie źle, nie mam nic do Was wszystkich tutaj obecnych, ale chciałbym przestać być samotny, kogoś sobie znaleźć i poświęcać tej osobie czas, który spędzam przed komputerem, między innymi tutaj.
Nie chcę się tutaj zadomawiać, wybaczcie. Jestem tutaj z przymusu.
Jestem pewien, że rozumiecie mój wpis i macie podobne zdanie.
 
     
Serious 
Aktywny


Dołączyła: 15 Cze 2015
Posty: 277
Wysłany: 2016-02-06, 21:50   

Ja jestem zadomowiona na innym forum i dobrze mi z tym (kiedyś byłam także tutaj, ale pod zupełnie innym nickiem, ale to nieistotne).
Posiadanie tutaj konta też nie zawsze oznacza, że jest się wrakiem człowieka, Kolego.
Ja, będąc z kimś jakiś czas temu, nie porzuciłam swojego konta na forum o takiej tematyce, a to dlatego, że poznałam wielu ciekawych ludzi i nie chciałam z nich rezygnować.
Większość z nas zapewne marzy o tym, by kogoś spotkać i spędzać z tym kimś czas, by nie musieć wieczorami siedzieć na takich forach. Ale pisząc powyższe nie miałam nic złego na myśli, tj. nie zyczylam w ten sposób nikomu, by tu został na wieki i nie poznał nikogo w swoim życiu.
A jeśli chodzi o przymus- nikt Cię nie zmusza do posiadania konta w takim miejscu. Nikt nie ma takiego prawa, siły ani mocy, by to zrobić. To Twój wybór. Wybrałeś to miejsce, ale to nie powód, by się przez to pogrążyć jeszcze bardziej w smutku i samotności, wręcz przeciwnie- trzeba czerpać z tego miejsca jak najwięcej i to, co najlepsze.
Ostatnio zmieniony przez Serious 2016-02-06, 21:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
MorrisEm 
Aktywny


Wiek: 45
Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 296
Skąd: Podbieskidzie
Wysłany: 2016-02-06, 22:24   

Koleżanko - nie twierdzę, że jestem wrakiem człowieka, czy że ktokolwiek, kto tutaj pisuje nim jest. Nie twierdzę również, że ktoś mnie zmusza, żeby tutaj przebywać, bo oczywiście tak nie jest, a gdyby tak było, to wywołało by to mój gromki śmiech. Nie znoszę przymuszania do czegokolwiek.
W ogóle nie rozumiem tego wątku o przymus posiadania konta tutaj. Pisałem, że jestem zmuszony do samotności, a nie do logowania się na forum.
Z ludźmi, których poznaje się w takich miejscach o jednoznacznej tematyce można utrzymywać kontakt nie tylko na forum. Są także inne możliwości i jest ich mnóstwo.
Osobiście preferuję real, nie przepadam za wirtualnymi znajomościami.
Nie twierdzę, że życzyłaś autorowi wątku, żeby tu został na zawsze, doskonale to rozumiem ja i reszta forumowiczów, ale nie rozumiem dlaczego wpadłaś na pomysł, że mogłem tak to odebrać? No ok, to jest internet, on nigdy nie zastąpi rozmowy w realnym świecie, tam jest mimika, gestykulacja, akcentowanie, emocje podczas rozmowy, a tutaj można co najwyżej zastosować kilka emotek, które (o zgrozo!) mogą w dodatku zostać całkowicie źle odebrane.
Nie traktuj więc mojego powyższego posta jako atak na Twoją osobę, bo nawet przez chwilę mi przez myśl nie przeleciało, żeby na Ciebie najeżdżać.
Koleżanko - chill out. Wyluzuj, zrób sobie herbatkę z miodkiem i cytrynką, czy co tam lubisz sobie wypić, uśmiechnij się i przestań szukać problemu tam, gdzie go nie ma.
Życzę miłego wieczoru i pozdrawiam.
 
     
Serious 
Aktywny


Dołączyła: 15 Cze 2015
Posty: 277
Wysłany: 2016-02-06, 22:47   

"Jestem TUTAJ z przymusu". Więc chyba odbieramy zupełnie inaczej "tutaj".
Huh, weź kilka głębokich oddechów, bo za bardzo się spinasz ;) Nigdzie nie napisałam, że odbieram to jako atak, albo cokolwiek w tym tonie, więc bez obaw. Nie wiem skąd w ogóle te pomysły. Nie bierz internetu tak poważnie i faktycznie może napij się tej herbatki, czy czegoś, co lubisz, ja jednak odpuszczę ;)
Wrak człowieka był tylko przykładem, to była zwykła wymiana zdań, chyba że dla Ciebie to już za dużo i trzeba od razu "atakować" i "bronić się".

P.S. Problemów mam wystarczająco dużo, by ich sobie szukać jeszcze. Kurcze, człowiek wchodzi na takie fora z myślą o przyjemnej rozmowie, ciekawej wymianie zdań na luzie. Szkoda, że tak często można się rozczarować, ale podobno wiele rzeczy człowiek może naprawić.
Również miłego wieczoru ;)
Ostatnio zmieniony przez Serious 2016-02-06, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Marcy 
Aktywny


Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lip 2015
Posty: 323
Skąd: Mazury
Wysłany: 2016-02-06, 23:11   

Bijcie się! :diabelek:
 
     
Serious 
Aktywny


Dołączyła: 15 Cze 2015
Posty: 277
Wysłany: 2016-02-06, 23:50   

Maaaaaarcy, na innym forum są niezłe bijatyki, wystarczy! :D
 
     
DiabliNadali 
Nowy


Wiek: 36
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 26
Wysłany: 2016-02-07, 00:11   

Kurczę Pieczone. Wiedziałem że DiabliNadali mnie, jednak nie sądziłem że tak ożywiona dyskusja powstanie pod moimi przywitaniem ;D
 
     
Serious 
Aktywny


Dołączyła: 15 Cze 2015
Posty: 277
Wysłany: 2016-02-07, 00:13   

O widzisz, więc może i wena do Ciebie tez przyjdzie na takie dyskusje! ;)
 
     
DiabliNadali 
Nowy


Wiek: 36
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 26
Wysłany: 2016-02-07, 00:17   

Serious napisał/a:
O widzisz, więc może i wena do Ciebie tez przyjdzie na takie dyskusje! ;)


Nie za szybko ;) Wolę najpierw poznać forum, ludzi a potem? A potem kto wie, zapewne będę dyskutować i to na wiele ciekawych tematów.
 
     
Serious 
Aktywny


Dołączyła: 15 Cze 2015
Posty: 277
Wysłany: 2016-02-07, 00:23   

Czy szybko, czy nie.. Najważniejsze, by się pojawiła ;)
Owocnej lektury forum i miłego zwiedzania.
 
     
Jula 
Aktywny



Wiek: 52
Dołączyła: 26 Sty 2016
Posty: 493
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-02-07, 00:55   

Dopiero weszłam i widzę, że coś mnie ominęło.
Nie rozumiem Serious tego ataku słownego na MorrisEm. Myślę, że bardzo źle go zrozumiałaś. Myślę, że miał dobre intencje i tu akurat się z nim zgadzam. To forum, gdzie spotykają się samotni, nie dlatego, że chcą tylko taką mają potrzebę. Gdyby mieli przy sobie kogoś, z kim mogliby spędzać czas to by ich tu nie było. Każdy z nas marzy, aby mieć u boku kochaną osobę i być dla niej ważnym. Z nią spędzać czas i to w realu. Nikt nie chce się tu zadomowić, nikt o tym nie marzy. Każdy chce tu kogoś poznać i tak naprawdę przenieść do realnego świata, czy to przyjaciela, partnerkę, czy partnera. Czy ktoś tu chce być samotnym? Dotykać klawiaturę czy człowieka? Śmiać się do ekranu czy w oczy? Ktoś chce się tu zadomowić? Naprawdę? Nie wierzę!!!!!
Ostatnio zmieniony przez Jula 2016-02-07, 19:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Jula 
Aktywny



Wiek: 52
Dołączyła: 26 Sty 2016
Posty: 493
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-02-07, 00:58   

No ale w końcu , coś się tu zadziało😁
 
     
DiabliNadali 
Nowy


Wiek: 36
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 26
Wysłany: 2016-02-07, 01:04   

No tak, faktycznie dziej się sporo. a to nawet i dobrze, im mocniej ożywiona dyskusja tym ciekawiej się robi. Ja tam do forum podchodzę na zasadzie, a nóż właśnie takie rozmowy będą mnie wciągały, a nóż poznam tu wiele ciekawych osób i to zasadniczo tyle. Więcej czasu spędzam w "Terenie" niżeli w necie, no chyba że nocami ;)
 
     
Jula 
Aktywny



Wiek: 52
Dołączyła: 26 Sty 2016
Posty: 493
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-02-07, 01:15   

No cóż, tu każdy ma prawo wyrazić co czuje i myśli. Myślę, że dla większości taka rozmowa jest łatwiejsza niż w realu.
Tu jest bezpiecznie. Jak coś nie pasuje można zmienić wątek lub klik i się wylogować.
Można pogadac o obiedzie itp 😀
Można podzielić się wrażeniami dnia.
Może ktoś przeczyta i odpisze.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS