Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Samotność w związku.
Autor Wiadomość
kevin 
Nowy


Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 24
Wysłany: 2012-03-18, 16:58   Samotność w związku.

Samotność w związku to problem, który dotyka wielu. Partnerzy nie spędzają ze sobą wolnego czasu, przestają rozmawiać, albo bezustannie się kłócą. Partner/ka staje się dla nas coraz bardziej obojętny. Niby leży blisko nas w łóżku, a jest obcy. Czy spadek libido musi oznaczać samotność we dwoje?
 
     
panna Z. 
Aktywny


Wiek: 31
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 207
Wysłany: 2012-03-18, 19:56   

Cytat:
Czy spadek libido musi oznaczać samotność we dwoje?

Raczej nie, bo przecież związek to nie tylko seks (?).


Cytat:
Partnerzy nie spędzają ze sobą wolnego czasu, przestają rozmawiać, albo bezustannie się kłócą. Partner/ka staje się dla nas coraz bardziej obojętny.

Wydaje mi się, że to po prostu świadczy o tym, że się źle dobrali albo że liczyli na to, że ciągle będzie jak na początku (motylki w brzuchu, spędzanie razem całego wolnego czasu itp) i są rozczarowani.
 
 
     
mihi17maj 
Dyskutant


Wiek: 32
Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 1166
Wysłany: 2012-03-18, 19:59   

Cytat:
Raczej nie, bo przecież związek to nie tylko seks (?).


Polać jej dobrze mówi dziewczyna:-)
Dokładnie związek to nie tylko bliskość fizyczna
Ostatnio zmieniony przez mihi17maj 2012-03-18, 20:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
kevin 
Nowy


Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 24
Wysłany: 2012-03-19, 23:19   

Pewnie, że dobrze i chętnie poleję :zeby:

Nie tylko, ale jest ważnym czynnikiem cementującym związek. Nic nie dzieję się z dnia na dzień. Praca, stres, tempo życia sprawiają, że partnerzy zaniedbują się we wszystkich sferach. Jak zatem, kiedy przychodzi opamiętanie, ratować to co jeszcze da się uratować?
 
     
Hiori 
Nowy


Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 11
Wysłany: 2012-03-21, 14:59   

W moim przypadku opamiętanie przychodziło wtedy gdy po 3 latach moja była miłość stanęła w drzwiach i ni z gruchy ni z pietruchy powiedziała: "to koniec". Jednak wtedy było już za późno na wdrążanie tego opamiętania. Dodałbym, że moim zdaniem takie opamiętania przychodzą w trudnych chwilach np wypadek, śmierć kogoś bliskiego. Wtedy, kiedy człowiek jest w stanie w sobie coś zmienić.
 
     
kevin 
Nowy


Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 24
Wysłany: 2012-03-22, 17:55   

To prawda. Takie chwile pobudzają do refleksji, zastanowienia się nad życiem, nad samym sobą. Tylko jak na ironie dlaczego właśnie takie? Czy nie lepiej pielęgnować związek na co dzień, na bieżąco rozwiązywać drobne sprawy zanim urosną do rangi problemu?
 
     
panna Z. 
Aktywny


Wiek: 31
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 207
Wysłany: 2012-03-22, 20:21   

Myślę, że z czasem przestajemy doceniać to co mamy i przestajemy o to dbać, dopiero jak przyjdzie kryzys to uświadamiamy sobie, że możemy stracić tę drugą osobę i się mobilizujemy.
 
 
     
mihi17maj 
Dyskutant


Wiek: 32
Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 1166
Wysłany: 2012-03-22, 20:24   

dokładnie dobrze napisałaś
 
 
     
Robsson 
Aktywny



Wiek: 33
Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 415
Wysłany: 2012-03-23, 11:53   

Niekiedy w takich przypadkach jest już za późno by dało się cokolwiek naprawić i traci się bliską osobę. Później pozostaje tylko pustka i bezradność...
 
     
kevin 
Nowy


Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 24
Wysłany: 2012-03-23, 12:29   

To prawda. Bywa, że kiedy się ockniemy nie ma już do czego wracać, co ratować. Moja znajoma twierdzi z sarkazmem, że jej mąż lepiej dba i auto, niż o nią. Samochód może się w każdej chwili popsuć a kobieta nie powinna... przynajmniej do czasu. Nie jest to przypadkiem tak, że traktujemy partnera jako swoją własność, a związek jako perfekcyjną maszynkę, która nie może ulec awarii i co gorsze, nie da się jej ulepszyć?
 
     
kara 
Nowy

Wiek: 33
Dołączyła: 19 Mar 2012
Posty: 21
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-03-30, 16:45   

Związek trzeba jak najbardziej ulepszać. Nie każdy potrafi, nie każdy chce. Czasem jedna osoba w związku czuje że wszystko jest w porządku ale druga osoba ma całkiem inne wrażenia. Brakuje zrozumienia, rozmów, następuje oddalenie się od siebie.
 
 
     
KiciKiciKici 
Aktywny



Dołączyła: 22 Paź 2011
Posty: 320
Skąd: New York
Ostrzeżeń:
 2/4/4
Wysłany: 2012-03-30, 16:56   

No wlasnie tu jest racja ze zwiazek trzeba " ulepszac":) znaczy ja to odbieram tak ze dwie osoby zakochane czasami przestaja dbac o zwiazek jak i o ssiebie. A moim zdaniem powinno sie robic tak by pokazywac siebie w jeszcze lepszym swietle by partner nie stracil zainteresowania. Niektore kobiety po dlugim zwiazku totalnie sie zaniedbuja i mysla ze skoro juz maja faceta to juz moga zaniedbywac pewne swery. Faceci tak samo oczywiscie:) Powinno sie dbac o zwiazek jak o siebie na pierwszej randce:))
 
     
kara 
Nowy

Wiek: 33
Dołączyła: 19 Mar 2012
Posty: 21
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-03-30, 22:31   

Największym błędem jest uznanie że zdoboło się osobę i już więcej nie potrzeba bo jest już nasza.
 
 
     
KiciKiciKici 
Aktywny



Dołączyła: 22 Paź 2011
Posty: 320
Skąd: New York
Ostrzeżeń:
 2/4/4
Wysłany: 2012-03-30, 22:43   

tak, dlatego jestem zdania ze trzeba osiebie dbac i czyms nowym co jakis czas zaimponowac:) jakas niespodzianke zrobic. Ja z tego co wiem od mojego to jestem nieprzewidywalna hahaha
 
     
kara 
Nowy

Wiek: 33
Dołączyła: 19 Mar 2012
Posty: 21
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-03-30, 23:37   

Zabójcze dla związku jest popadnięcie w rutynę, dlatego dzięki Twojej nieprzewidywalności szybko wam to nie grozi :-)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS