Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego facet milczy?
Autor Wiadomość
ZalatanyMilczek 
Milczący



Wiek: 35
Dołączył: 08 Wrz 2012
Posty: 99
Skąd: Kolwiek
Wysłany: 2012-09-10, 18:23   

Cytat:
Kichniecie powoduje, że człowiek zawsze zamyka oczy :zeby: Czyli mamy tu przyczynę i skutek, ale czy mamy teorię zamykania oczu podczas kichania? Nie, to jest tzw. generalizacja empiryczna, jeżeli zachodzi za każdym razem to jest to prawo albo prawidłowość.


Wytwarzasz w ten sposób prawidłowość w używanym przez siebie języku (tzw. idiolekcie), nie odkrywasz żadnego prawa biofizyki ani niczego w tym stylu.

Cytat:
Nie ma czegoś takiego jak poz.nanie bezzałozeniowe


To jak poznałeś pojęcia czasu i przestrzeni?

Cytat:
o co napisałem wcześniej opiera się na założeniu, że mózg determinuje ludzkie zachowanie oraz, że kobiety i mężczyźni różnią się swoim zachowaniem ze wzgledu na budowę mózgu


Zachowanie determinuje budowę mózgu. Ten organ jest pośrednikiem dla psychiki, nie jej źródłem, tak jak hardware jest pośrednikiem software'u, z tą różnicą że sprzętu komputerowego nie możesz hodować jak, nie przymierzając, rośliny.

Cytat:
kobiety i mężczyźni różnią się swoim zachowaniem ze wzgledu na budowę mózgu


Różnią się zachowaniem ze względu na kulturę. Utrwalanie zachowań i umiejętności pociąga za sobą zmiany w mózgu (i tak np. taksówkarzom rośnie hipokamp, bo jest często używany i "trenowany").

Cytat:
to co napisałem jest poznaniem ateoretycznym z tego powodu, że nie odwołuje się do konkretnego paradygmatu (w biologii nie ma paradygmatów).


Słabo orientuję się co oznacza "paradygmat", definicja zamieszczona na wikipedii (jak się zdaje - jedna z wielu) nie zmienia mojego podejścia do tematu. Na moich studiach postawienie założeń oznacza budowę teorii.

Cytat:
Ciekawe jest stwierdzenie "Gdyby to mężczyźni tradycyjnie uczyli dzieci mówić (a nie kobiety), to częściej chłopcy mieli by tą "bardziej elastyczną" budowę mózgu, a dziewczynki tą wyspecjalizowaną (dziecko własnej płci na ogół traktujemy inaczej)." No cóż, piszesz jakby to było coś pewnego, ale niestety nikt tego nie dowiódł i nikt nie wie czy to prawda.


To oczywiste że nikt nie udowodnił, bo nie wolno robić eksperymentów na ludziach (to co robi się w ramach psychologii jest niemal zawsze bardzo odległe od nauki). Posłużyłem się rozumowaniem przez analogię, i jest to czysta dywagacja.
 
     
Mr. Z 
Częsty bywalec



Wiek: 36
Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 730
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-09-10, 18:50   

Niezłe rozumowanie, jestem zaskoczony :-D Poznanie bezzałożeniowe jest niemożliwe z tego powodu, że nie możesz powiedzieć sobie: OK, teraz będę sobie obserwował. Pytanie brzmi: co mam obserwować. Czyli trzeba przyjąć jakieś założenia na mocy których jedna klasa zjawisk jest istotna a druga mniej. Czas i przestrzeń są pojęciami czysto fizycznymi, nie mają statusu pojęć pierwotnych, czyli są jasno definiowalne w ramach fizyki, która jest nauką "twardą" z jasno określonym paradygmatem i obszarem badań, więc to kiepski przykład. Jeśli chodzi o mózg - on sam wpływa na zachowanie, ale też aktywnie zmienia się pod wpływem nowych doświadczeń. Biologia i kultura wespół determinują zachowanie człowieka. Jeśli chodzi o badanie taksówkarzy, to ktoś sprytny mógłby zadać pytanie: a może ci panowie mieli rozwinięte hipokampy zanim się najęli jako taryfiarze. Niestety nikt nie przebadał tych taksówkarzy zanim zaczęli pracować w swoim fachu i nie wiadomo czy już zawczasu nie odznaczali się rozwiniętymi hipokampami :zeby: Myślę że prawdopodobnie nie i sami go wyćwiczyli jeżdżąc po mieście. Może trzeba założyć wątek o pogaduszkach naukowych w poważnych tamatach, żeby nie robić offtopu i tam można kontynuowac tą rozmowę. Myslę, że to zrobię, ale może nie dziś :mrgreen:

Aha! Odnośnie głównego tematu - wydaje mi się, że facet urywa kontakt, ponieważ czymś się zestrachał i ma opory, żeby to jasno zakomunikować.
Ostatnio zmieniony przez Mr. Z 2012-09-10, 18:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
KROPLA w morzu 
Milczący



Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 76
Wysłany: 2012-09-10, 19:30   Re: Dlaczego facet milczy?

Karolina napisał/a:
KROPLA w morzu napisał/a:
Tak się zastanawiam nad często spotykanym zjawiskiem, które nurtuje wiele kobiet. Ostatnio to spotkało moją przyjaciółkę. Otóż pytanie brzmi: dlaczego facet milczy? Co nim kieruje, że urywa kontakt w momencie, gdy wszystkie sprawy przybierają pozytywny obrót? Ludzie mają się ku sobie i nagle ciach - chłopak urywa kontakt. Co Wami kieruje, panowie???

Myślę, że ile osób tyle i powodów. Pewnie można by je pogrupować według pewnych norm i schematów, ale zawsze znalazłyby się wyjątki od reguły :oczko:
Ja osobiście spotkałam się z następującymi powodami (bezpośrednio jak i pośrednio):
-strach przed zaangażowaniem
-pomyłka w ocenie sytuacji (ona myśli - "to jest to!", on - "to na pewno nie jest to!")
-potrzeba chwilowego wycofania się i przemyślenia sprawy
-impas pomiędzy oczekiwaniami a rzeczywistością
-chęć zdobycia trofeum i niczego poza tym (myślę, że każdy wie o co chodzi)

No to są bardzo prawdopodobne powody milczenia, dzięki Karolina za tego posta.
 
 
     
ZalatanyMilczek 
Milczący



Wiek: 35
Dołączył: 08 Wrz 2012
Posty: 99
Skąd: Kolwiek
Wysłany: 2012-09-10, 19:34   

Cytat:
Czas i przestrzeń są pojęciami czysto fizycznymi, nie mają statusu pojęć pierwotnych, czyli są jasno definiowalne w ramach fizyki, która jest nauką "twardą" z jasno określonym paradygmatem i obszarem badań, więc to kiepski przykład.


Nie są to pojęcia "czysto fizyczne". Są związane bezpośrednio ze sposobem w jaki mózg interpretuje i zapamiętuje wrażenia zmysłowe - to zaś zachodzi bez udziału świadomości. Współczesna fizyka, prowadząca do wielu pytań filozoficznych i operująca pojęciami balansującymi na granicy ludzkiej wyobraźni, ma mało wspólnego z "twardością" i jasnością.

Cytat:
Jeśli chodzi o mózg - on sam wpływa na zachowanie, ale też aktywnie zmienia się pod wpływem nowych doświadczeń. Biologia i kultura wespół determinują zachowanie człowieka. Jeśli chodzi o badanie taksówkarzy, to ktoś sprytny mógłby zadać pytanie: a może ci panowie mieli rozwinięte hipokampy zanim się najęli jako taryfiarze. Niestety nikt nie przebadał tych taksówkarzy zanim zaczęli pracować w swoim fachu i nie wiadomo czy już zawczasu nie odznaczali się rozwiniętymi hipokampami :zeby: Myślę że prawdopodobnie nie i sami go wyćwiczyli jeżdżąc po mieście. Może trzeba założyć wątek o pogaduszkach naukowych w poważnych tamatach, żeby nie robić offtopu i tam można kontynuowac tą rozmowę. Myslę, że to zrobię, ale może nie dziś :mrgreen:


Mózg jako struktura fizyczna nie wpływa na cokolwiek w samym zachowaniu, najwyżej na samą jakość jego realizacji, choć nie jestem pewien jak mogłoby to wyglądać (chyba że chodzi Ci o uszkodzenia mózgu).

I masz rację co do naszego offtopu - zanim dojdziemy do zapisanych w genach i wykształcanych przez testosteron talentów do zapamiętywania planu miasta (tudzież picia piwa, oglądania meczów i innych naturalnie męskich czynności), to lepiej wyodrębnić nowy wątek na tym forum. Dodam tylko od siebie że w trakcie krótkiego pobytu na polonistyce spotkałem parę "urodzonych bibliotekarek" z pierwszego roku i choć nie znam zbyt dogłębnie ich psychiki, to nie dam już sobie wmówić że milczenie jest męską rzeczą.
Ostatnio zmieniony przez ZalatanyMilczek 2012-09-10, 19:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
tamari 
Nowy

Dołączyła: 01 Sty 2013
Posty: 12
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2013-01-07, 19:21   

Niektórzy uwielbiają samo zdobywanie,kuszenie te dreszczyki na pierwszych randkach.Niestety taki facet nie zadowoli sie związkiem z jedną partnerką bo ona szybko mu sie znudzi.Poznając takiego faceta Ty jestes nastawiona że po flircie przychodzi czas na związek a on zadowala sie zwykłym flirtem i sie ulatnia. Często wynika to z tchórzostwa, braku argumentów, braku klasy i dobrego smaku i jak mówi porzekadło: " nie ważne jak mężczyzna zaczyna ważne jak kończy"
Nie warto roztrząsać dlaczego tak postępują, bo nie są warci uwagi skoro nas nie szanują.
 
     
Monixa7 
Dyskutant


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 1350
Skąd: woj. lubelskie
Ostrzeżeń:
 4/4/4
Wysłany: 2013-01-07, 19:42   

http://www.youtube.com/watch?v=p5vu0dQoq1k ;)
 
     
zwierzak
Nowy

Dołączył: 01 Sty 2013
Posty: 1
Wysłany: 2013-01-07, 21:04   

tamari, albo jesteś obrażona na jakiegoś faceta, albo nic o nas nie wiesz :-)
 
     
tamari 
Nowy

Dołączyła: 01 Sty 2013
Posty: 12
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2013-01-07, 21:25   

Samo życie kolego.Na swojej drodze spotykamy różne osoby a każda z tych osób i jej zachowanie bywa inne.A obrażac to sie może dziecko które nie dostało np.cukierka :-)
 
     
Monixa7 
Dyskutant


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 1350
Skąd: woj. lubelskie
Ostrzeżeń:
 4/4/4
Wysłany: 2013-01-07, 22:03   

mi też tak mówią, bo nie rozumieją, że nie jestem osobą zachwycającą się byle czym, nie gadam z byle kim, mi mówią, że a to coś a to inne hehe, nie będę miała faceta a miałam 6 lat, haha nie biorę pierwszego lepszego i to ich irytuje i tak mi mówią haha albo, że jestem wredna, jestem jak nie znam :) ale niech im powiedzą opinie o mnie Ci co mnie znają :) jak jestem dla kogś wredna jest powód po prostu, ale lepiej wymyślić coś na mnie :)
 
     
Monixa7 
Dyskutant


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 1350
Skąd: woj. lubelskie
Ostrzeżeń:
 4/4/4
Wysłany: 2013-01-07, 22:06   

podoba mi się to co piszesz Tamari :) widać, że jesteś inteligentną kobietą a niektórzy faceci tego nie lubią hyhy ;)
 
     
tamari 
Nowy

Dołączyła: 01 Sty 2013
Posty: 12
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2013-01-07, 22:23   

Czasami faceci nie lubią po prostu usłyszeć prawdy :-) My kobiety bardzo dużą uwagę zwracamy na słowa na to co facet mówi,ma do powiedzenia.Może powinnyśmy dopiero co trzecie słowo faceta brać na serio a resztę potraktować jako muzykę w radio :-) I oczywiście tak powinno być że z byle kim nie można sie wiązać trzeba miec swoje wymagania i zasady.
 
     
Monixa7 
Dyskutant


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 1350
Skąd: woj. lubelskie
Ostrzeżeń:
 4/4/4
Wysłany: 2013-01-07, 22:31   

ooo to jak nie lubią prawdy to wiem dokładnie :D najpierw ktoś zarywa, napiszę, że mi się nie podoba haha najpierw byłam ładna dla niego a potem już nie heheh :D
Ostatnio zmieniony przez Monixa7 2013-01-07, 22:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
tamari 
Nowy

Dołączyła: 01 Sty 2013
Posty: 12
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2013-01-07, 22:44   

Może zachwiała sie jego pewność siebie i poczuł że ma do czynienia z kims mądrzejszym od siebie -jak tak szybko zmienia zdanie to widac jak bardzo mu daleko do dojrzałości
 
     
Monixa7 
Dyskutant


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 1350
Skąd: woj. lubelskie
Ostrzeżeń:
 4/4/4
Wysłany: 2013-01-07, 22:58   

hmmm wiem, więc daleko wielu, naprawdę wielu :), najpierw ładna fajna, a nagle zbrzydłam, jak to możliwe?:D
 
     
tamari 
Nowy

Dołączyła: 01 Sty 2013
Posty: 12
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2013-01-07, 23:32   

To taka zagrywka z jego strony tym bardziej jesli np.to Ty go nie chciałaś z jakiegos powodu wtedy sie odegrał na Tobie bo nie dostał tego czego chciał i w ten sposób pokazał że mimo wszystko jest górą -nie pojmuje takiego zachowania -ale przynajmniej wiesz że taki facet to nie facet
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS