Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Migrena czy ból głowy?
Autor Wiadomość
kevin 
Nowy


Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 24
Wysłany: 2013-01-21, 17:09   

neo-geisha napisał/a:
Heh mi pani doktor zabroniła jeść większości rzeczy, które spożywam:D, właśnie np. czekoladę, ser żółty i żebym nie oglądała telewizji, nie stresowała się i w ogóle najlepiej chyba, żebym siedziała non stop w jednym miejscu i gapiła się w ścianę ^^. Na szczęście u mnie po zwykłych tabletach jest ok, więc może to zwykłe bóle głowy? się nie znam;).


Wiesz kiedy czasem słyszę swojego lekarza to czekam kiedy mi jeszcze powie nie oddychać... ! Jak już powiedziałem wyżej.... stres. Jeśli ktoś ma sposób na jego unikanie to bardzo proszę o patent.
 
     
kevin 
Nowy


Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 24
Wysłany: 2013-01-21, 17:18   

[quote="Adik"]Neo-geisha: jak nie miewasz mroczków przed oczami tuż przed samym bólem głowy (takie świecące w oczach lub zamazujące cząstkę pola widzenia), to to raczej typowa migrena nie jest :-) . Chociaż, może to być różnie...

To jest typowa migrena. Nie każda migrena musi rozpoczynać się aurą. Trochę czytałem na ten temat i od samych odmian migren może głowa rozboleć.... Oto kilka przykładów:
migrena - bez aury, z porażeniem połowiczym, okoporaźna, siatkówkowa, podstawna i jeszcze kilka. Może dlatego jest to przypadłość, w której tak naprawdę leczy się skutki a nie przyczyny. Mimo że medycyna w ostatnich latach poczyniła o;brzymi postęp w leczeniu migreny nadal najwięcej zależy od nas samych.
 
     
kosmitka
Nowy

Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 5
Wysłany: 2013-02-01, 22:02   

No to ja do Was dołączę...czekam na tomografię. A jak powiedziałam pani neurolog o tym, że mi w dodatku mrowieje pół twarzy i nie widzę na jedno oko, spojrzała na moje źrenice, powiedziała że dziwnie wyglądają i że chyba ćpam :P Także służbę zdrowia mamy wesołą, nie ma co. A ból, nie dalej niż wczoraj i dziś...szkoda słów
 
     
kevin 
Nowy


Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 24
Wysłany: 2013-02-08, 17:59   

Kosmitko na pewno będzie dobrze. Tomografia pozwoli wykluczyć inne przypadłości.
 
     
marta
Nowy

Dołączył: 15 Lut 2013
Posty: 5
Wysłany: 2013-02-15, 11:32   

Niestety też należe do grona migrenowców. Zaczęła się kiedy miałam kilkanaście lat. Lakarz twierdził że jest to związane z dojrzewaniem i że przejdzie. Dojrzałam a migrena została. Wcześniej w mojej rodzinie nikt nie chorował na migrenę więc trudno im wyobrazić sobie co przechodzę. Myślę nawet że chwilami uważają mnie za histeryczkę. Męczę się tak już 20 lat.
 
     
kevin 
Nowy


Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 24
Wysłany: 2013-02-15, 17:34   

Niezrozumienie ze strony otoczenia to oddzielny sprawa. Widząc dziwne spojrzenia a nawet uśmieszki kolegów w pracy czasem nie chce się nawet rozmawiać. Ale mimo wszystko trzeba o tym mówić, gdyż nieznajomość problemu szkodzi nam samym, przez co nie raz pojmowani jesteśmy jak jesteśmy.
 
     
marta
Nowy

Dołączył: 15 Lut 2013
Posty: 5
Wysłany: 2013-02-20, 18:57   

Jak można tłumaczyć skoro nawet lekarz zachowuje się jakby nie dowierzał. Nie skierował mnie na żadne badania z trudem wyprosiłam skierowanie do neurologa a ostatnio stwierdził że taka już moja uroda. Mam nadzieję że neurolog potraktuje mnie poważnie.
 
     
Ari2k5 
Administrator



Wiek: 31
Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 260
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-02-20, 19:14   

Lekarze w większości przypadków bagatelizują chorych :-( Marta, leżeli możesz to pilnuj diety, leki na migrenę są cholernie drogie niestety...

Jakbyś potrzebowała pomocy z czymkolwiek, to pisz, pomogę :glaszcze:
 
 
     
kevin 
Nowy


Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 24
Wysłany: 2013-02-21, 17:53   

Nie przesądzałbym sprawy, że lekarze bagatelizują. MIgrena jest tak specyficzną chorobą, że każdy przypadek jest inny. Wiadomo że ma jakieś powiązania genetyczne, ale bez samoobserwacji żaden lekarz nie jest w stanie nam pomóc. Polecam stronę abc migrena tam rzeczywiście można się czegoś dowiedzieć. jest obiektywna bo nie reklamuje żadnego produktu... polecam
 
     
marta
Nowy

Dołączył: 15 Lut 2013
Posty: 5
Wysłany: 2013-02-22, 18:02   

Ari2k5 napisał/a:
Lekarze w większości przypadków bagatelizują chorych :-( Marta, leżeli możesz to pilnuj diety, leki na migrenę są cholernie drogie niestety...

Jakbyś potrzebowała pomocy z czymkolwiek, to pisz, pomogę :glaszcze:


Drogie to były kiedy sprowadzałam z zagranicy. Obecnie można dostać leki po dość przystępnej cenie. Szkoda tylko że nikt nie wpadł na to żeby objąć je refundacją.
 
     
kevin 
Nowy


Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 24
Wysłany: 2013-02-23, 13:57   

Rynek leków rozszerzył się i w zasadzie jeśli zleci lekarz nie ma problemu z ich nabyciem. Polskie w niczym nie ustępują innym a są zdecydowanie tańsze.
 
     
marta
Nowy

Dołączył: 15 Lut 2013
Posty: 5
Wysłany: 2013-02-26, 10:42   

Faktycznie pomagają, choć nie zawsze przerywają ból. Staram się ich nie nadużywać bo wątrobę mam tylko jedną, co czasem powoduje że za późno sięgam po leki.
 
     
kevin 
Nowy


Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 24
Wysłany: 2013-02-28, 20:51   

Szkopuł leży w tym, że najczęściej do ostatniej chwili zwlekamy z zażyciem leków.
 
     
marta
Nowy

Dołączył: 15 Lut 2013
Posty: 5
Wysłany: 2013-03-10, 21:12   

I potem cierpię na własne życzenie, ale zawsze mam nadzieję że atak jeszcze niestąpi.
 
     
śnieżynka 
Milczący


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 97
Skąd: Wawa
Wysłany: 2013-03-11, 08:45   

To uciążliwa choroba, warto wybrać się do lekarza i gdy tylko zbliża się atak migreny od razu przyjąć leki, odpocząć...Tej choroby nie da się przechodzić, trzeba poleżeć póki nie ustąpi, najlepiej zasnąć, zrobić zimny okład na głowę...Jednak wizyta u lekarza jest konieczna jeśli to naprawdę migrena by potwierdzić.
Zdarzają się też napięciowe bóle głowy, związane ze stresem, nadmiarem pracy emocji...
Przy migrenie lepiej unikać pewnych pokarmów, które mogą nasilić lub spowodować pojawienie się dolegliwości: czerwonego wina, żółtego sera, mleka...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS