Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Amigo Vulnerable
2015-11-21, 20:45
Marzenia
Autor Wiadomość
Czerwona93 
Częsty bywalec



Wiek: 30
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 682
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2014-11-26, 23:21   

Myślę, że to bzdury.

Tak samo jak gadanie "jaki sens miałoby zycie bez problemów"- nikt by go nie szanował bla bla bla

to jest nasze życie! o to chodzi, żeby było jak najlepsze, żeby nam było jak najłatwiej i najprzyjemniej, a nie żeby być jakimś pier*** ascetą i na łożu śmierci stwierdzić, że idziecie do lepszego świata...
 
 
     
kamiledi15 
Początkujący


Wiek: 36
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 145
Wysłany: 2014-11-26, 23:33   

Przypomina mi to gadanie mojego taty: ,,W życiu muszą być problemy, bo inaczej życie byłoby nudne". A potem miał takie problemy, że pewnie wiele by dał, żeby jednak ich nie było.
To już kwestia ambicji, czy komuś potrzeba dodatkowych kłopotów w realizacji marzeń. Tak jak niektórzy wybierają bardziej ambitną pracę, choć jest gorzej płatna i trudniejsza niż mniej ambitna. Pewnie większości ludzi spełnienie marzenia daje większą satysfakcję, jeśli się przy tym natrudzą, ale ja do takich ludzi nie należę. Marzenie to marzenie i nawet jak udaje mi się je spełnić małym kosztem to cieszy mnie dokładnie tak samo. A kiedy wiem, że będę się musiał namęczyć, to wolę zrezygnować.
Ale ja mam sposób myślenia odmienny od większości ludzi, więc pewnie mało kto się ze mną zgodzi :)
 
 
     
Bari 
Częsty bywalec



Wiek: 28
Dołączył: 08 Cze 2013
Posty: 515
Wysłany: 2014-11-27, 23:11   

Czerwona93 napisał/a:
to jest nasze życie! o to chodzi, żeby było jak najlepsze, żeby nam było jak najłatwiej i najprzyjemniej, a nie żeby być jakimś pier*** ascetą i na łożu śmierci stwierdzić, że idziecie do lepszego świata...

No właśnie co kto lubi ;) Może po prostu niektórym sprawia przyjemność takie wyszukiwanie sobie zmartwień i odmawianie sobie udogodnień, różne rzeczy siedzą w różnych umysłach ;)

Ja jednak po części się zgadzam z tym przytoczonym stwierdzeniem, bo jednak jeśli w coś włożyliśmy sporo wysiłku to nie rezygnujemy z tego tak łatwo, a inaczej to "łatwo przyszło, łatwo poszło".
 
     
4w5 
Częsty bywalec


Wiek: 36
Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 994
Skąd: Poludniowa Polska
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2014-11-30, 21:06   

Czerwona93 napisał/a:
Przesadzacie
Koleś napisał jedno zdanie, bez lamentu, bez żalenia się... co was to obchodzi? Jeśli jesteście tacy czuli na krzywdę innych/ciekawscy, napiszcie do niego, poklepcie się wirtualnie po pleckach czy co tam się robi...


Najgorsze jest to, że bliskie Ci osoby w ogóle nie akceptują Twojego stylu bycia, zainteresowań, poglądów... niczego - wręcz zabijają Twoje ja.
 
     
pique 
Aktywny


Dołączył: 08 Cze 2014
Posty: 300
Skąd: wawa
Wysłany: 2015-02-22, 14:12   

Poznałem kogoś. Nina :marzyciel: skradła moje serduszko :) siedzieliśmy i gadaliśmy o głupotach kiedy wbiegła do nas i się zaczęło. Jedna mała osóbka skupiła na sobie uwagę wszystkich. Przemykała przez pokój z prędkością błyskawicy, zostawiając za sobą roześmiany głosik. Zakradła się za mnie i wspieła na plecy tuląc się wokół szyi. Skąd w takim małym ciałku tyle siły? ;) Nauczyła mnie tańca, tak mnie :)
Już za nią tęsknię ; (
Aha, ma 6 latek :)
 
     
jędza 
Nowy

Wiek: 99
Dołączyła: 13 Lis 2014
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-06, 21:17   

Aktualnie moim marzeniem jest wyjazd do Meksyku. :-)
 
     
długopis 
Aktywny


Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 439
Wysłany: 2015-06-06, 21:49   

A moim do USA do np. New Hampshire.
Można wiedzieć dlaczego do Meksyku?
Ostatnio zmieniony przez długopis 2015-06-06, 21:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
jędza 
Nowy

Wiek: 99
Dołączyła: 13 Lis 2014
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-07, 09:24   

Moje marzenia tworzą się na zasadzie "fajnie byłoby to zrobić" - z czasem coraz bardziej zaczynam o tym myśleć i tak z biegiem czasu coś rzucone całkiem bezmyślnie stają się wyznaczonym celem (marzeniem jak kto woli). Wiem, że według niektórych ludzi marzenia, to coś co powinno zawsze być marzeniem, coś nieosiągalnego i nierealnego. Nie wiem czy macie takie samo zdanie?

Ja wychodzę z założenia, że - "marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia". Jeśli ktoś faktycznie tego chce, zawsze to osiągnie.
 
     
Tirnael 
Nowy

Wiek: 36
Dołączył: 03 Lut 2015
Posty: 49
Wysłany: 2015-06-07, 09:32   

jędza napisał/a:
Ja wychodzę z założenia, że - "marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia". Jeśli ktoś faktycznie tego chce, zawsze to osiągnie.


Dobre podejście, po co komu nieosiągalne marzenia ;-)

Co do wyjazdów to w USA już byłem, pojechałbym do japonii, pewnie kiedyś tak zrobię
 
     
jędza 
Nowy

Wiek: 99
Dołączyła: 13 Lis 2014
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-07, 09:38   

Cytat:
Dobre podejście, po co komu nieosiągalne marzenia


Też tak myślę, ale spotkałam się już z różnymi opiniami - "marzenia polegają na tym, że się ich nie spełnia" W sensie jak już je spełnisz to już to nie jest marzeniem. I marzenia zawsze powinny być jakieś nie wiadomo jakie, właśnie po to żeby ich spełnienie było nierealne.
Trochę smutne chyba jest takie podejście...


Swoją drogą.... Do Japonii? Nie boisz się? Tam mówią po angielsku? :zeby:
Ostatnio zmieniony przez jędza 2015-06-07, 09:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Tirnael 
Nowy

Wiek: 36
Dołączył: 03 Lut 2015
Posty: 49
Wysłany: 2015-06-07, 10:13   

Dobre pytanie, trochę się tego obawiam ale myślę, że w końcu zawsze się kogoś znajdzie do dogadania. Niedługo będę miał wiadomości z pierwszej ręki bo mój znajomy się tam wybiera :)

Eh jak bym kiedyś znalazł motywację... od lat myślałem o nauce japońskiego
 
     
długopis 
Aktywny


Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 439
Wysłany: 2015-06-07, 11:45   

Byłeś w USA? W jakim stanie? Opisz chociaż jednym, dwoma zdaniami wrażenia. Proszę.
 
     
Tirnael 
Nowy

Wiek: 36
Dołączył: 03 Lut 2015
Posty: 49
Wysłany: 2015-06-07, 13:25   

długopis napisał/a:
Byłeś w USA? W jakim stanie? Opisz chociaż jednym, dwoma zdaniami wrażenia. Proszę.


Byłem w Nowym Jorku i w New Jersey (atlantic city - takie las vegas wschodniego wybrzeża), było to 10 lat temu. To co mnie uderzało to ogrom wszystkiego, Nowy Jork był wielki, sam stan Nowy Jork jest wielkości Polski z tego co pamiętam. Na ulicach nowego jorku jedna wielka mieszanka ludzi każdej rasy i praktycznie nikogo nie obchodzi to co robisz i jak wyglądasz (samotność w tłumie na najwyższym poziomie). Wszędzie widziałem przepych, amerykanie mają pieniądze i lubią je wydawać - przynajmniej wtedy mieli. Niestety nie zwiedziłem wielu miejsc, które chciałbym, stany są po prostu za duże a ja miałem załatwioną wtedy robotę wakacyjną dzięki bratu.

Te rzeczy pamiętam najbardziej, jeżeli masz jakieś konkretne pytania to dawaj bo słaby jestem w opisywaniu tak ogólnikowo :).
 
     
Rochefort 
Nowy


Wiek: 25
Dołączył: 07 Cze 2015
Posty: 33
Wysłany: 2015-06-24, 17:40   

O czym marzę?
Mały domek w słonecznej Hiszpanii,położony wśród wzgórz z krzakami winnymi,własna winnica,rozklekotany samochód,wąska droga do mojego domu,mała piwniczka z winami,i mały ogródek i..i... święty spokój
umiem to sobie wyobrazić z najmniejszymi szczegółami
 
     
andi 
Częsty bywalec


Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 882
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-06-26, 18:26   

Moje marzenia to nauczyć się dobrze tańczyć,mieć małe przytulne mieszkanko w małym górskim miasteczku i pojechać nad morze bo jeszcze nigdy nie byłem :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS
X