Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Amigo Vulnerable
2015-11-21, 20:45
Marzenia
Autor Wiadomość
Dassler89 
Nowy

Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2016
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-11-14, 11:30   

Ja od około 10 lat marzyłem o własnym mieszkaniu (tyle czasu oszczędzałem na ten cel). I teraz jestem o krok od spełnienia tego marzenia - w środę idę do notariusza spisać akt notarialny, więc czas na nowe cele;)

Teraz marzę o tym by:
- nauczyć się płynnie mówić po rosyjsku i angielsku (ew. niemiecku)
- zobaczyć Sankt Petersburg, Wołgograd, Soczi w Rosji
- zobaczyć mroźną północ, lasy tajgi i tundrę (obojętnie czy w Kanadzie, Skandynawii czy w Rosji)
- znaleźć osobę z którą będę mógł zrobić te wszystkie rzeczy
- zmienić lekko branże w której pracuję (z budownictwa przejść do zarządzania nieruchomościami)
 
     
Panoramix
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-14, 11:41   

Życzę szczęścia w spełnianiu tego. Dla mnie nauka rosyjskiego to był jedynie cel, a nie marzenie. Teraz mowie płynnie w tym języku.
 
     
Migotka0401 
Początkujący


Wiek: 32
Dołączyła: 11 Wrz 2016
Posty: 149
Wysłany: 2016-11-14, 13:01   

A ja się rosyjskiego uczyłam 6 lat :D Teraz chciałabym płynnie francuski :D
 
     
Dassler89 
Nowy

Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2016
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-11-14, 14:08   

Panoramix napisał/a:
Życzę szczęścia w spełnianiu tego. Dla mnie nauka rosyjskiego to był jedynie cel, a nie marzenie. Teraz mowie płynnie w tym języku.


Migotka0401 napisał/a:
A ja się rosyjskiego uczyłam 6 lat :D Teraz chciałabym płynnie francuski :D


Nauka języka też jest da mnie jakimś tam tylko celem, który ułatwi mi te wyjazdy o których wspomniałem.

I jak Wasze wrażenia ogólnie po nauce tego języka? Cięzko było dojść do jakiegoś sensownego poziomu?

Migotka - francuski, serio?:D Słyszałem, że to wcale nie jest taka prosta sprawa i ja osobiście nie lubię tego języka ale już w Starożytnym Rzymie powiedziano, że o gustach nie dyskutuje się, dlatego też powodzenia:D
Ostatnio zmieniony przez Dassler89 2016-11-14, 16:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Migotka0401 
Początkujący


Wiek: 32
Dołączyła: 11 Wrz 2016
Posty: 149
Wysłany: 2016-11-14, 15:06   

Dassler89, no tak się złożyło, że jestem zakochana we Francji :D Uczyłam się kiedyś 5 lat francuskiego, ale zaprzestałam nauki, teraz chcę się nauczyć płynnie w tym języku.

Ogólnie rosyjski dla mnie mega prosty język, nie było tam żadnych poważnych problemów, no może cyrylica :P
 
     
Dassler89 
Nowy

Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2016
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-11-14, 16:51   

No tak, to jak masz 5 lat doświadczenia to inaczej już patrzysz na francuski. Nic, w każdym razie powodzenia;)

A co do cyrylicy to już ją umiem - 2 dni się jej uczyłem jeszcze przed rozpoczęciem samej nauki języka. Siedziałem z zeszytem przed kompem, odpaliłem wikipedię (normalnie polską) i przepisywałem z ekranu losowe hasła z wiki. Normalnie po polsku pisałem, ale używałem cyrylicy:D
 
     
Migotka0401 
Początkujący


Wiek: 32
Dołączyła: 11 Wrz 2016
Posty: 149
Wysłany: 2016-11-14, 16:55   

Dassler89, jak umiesz cyrylicę, to duża część pracy za Tobą, choć wątpię, że da się jej nauczyć bardzo dobrze w 2 dni :) Polecam rosyjskie bajki, książki i artykuły, wtedy można łatwo się przekonać czy umie się cyrylicę :D
 
     
Panoramix
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-14, 18:27   

Na początku dużo oglądałem telewizję po rosyjsku. Z satelity już wtedy było mnóstwo kanałów (prawie 10 lat temu). Kiedy już się obsluchałem to co wieczór zacząłem czytać proste teksty. Potem rosyjskie piosenki karaoke itd. Generalnie w szkole byłem już dużo ponad program stąd na lekcjach się tylko nudzilem. Potem miałem jeszcze pracę związaną z rosyjskim. Przepisywalem z ksiąg metrykalnych na polski. A na końcu zrobiłem maturę z rosyjskiego. Potem skończyłem kurs. W sumie mozna powiedzieć jestem samoukiem. Jednak cały czas twardo i konsekwentnie cwiczyłem. Teraz czytam dużo rosyjskich książek, po prostu je lubię. Teraz będę uczył się j . włoskiego i zamierzam generalnie iść tą samą drogą z tym, że na początek kupię sobie fiszki, które są bardzo pomocne. Bo tysiąc słów daje już podstawy w każdym języku.

[ Dodano: 2016-11-26, 12:57 ]
Edit. Mam jeszcze drugie marzenie zeby ewka - nasza forumowiczka zagościła tu na dużej :-D
Ostatnio zmieniony przez Panoramix 2016-11-14, 18:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS
X