Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Amigo Vulnerable
2015-11-21, 20:45
Marzenia
Autor Wiadomość
Salma88 
Milczący



Wiek: 35
Dołączyła: 31 Lip 2016
Posty: 86
Wysłany: 2016-08-17, 11:25   

Trochę tych marzeń jest:

1. Podróże do pięknych i egzotycznych krajów. Długo by wymieniać, ale najbardziej marzą mi się Indie, a tak to np. Tajlandia, Meksyk, Kambodża, Sri Lanka, Iran, Brazylia.

2. Skoro już marzenia o podróżowaniu, to marzą mi się znajomi, albo nawet moja druga połowa, z którymi mogłabym dzielić tę pasję, zbierać pieniądze, razem planować, pakować plecaki i ruszyć w świat. Ale o to bardzo trudno.

3. Jak mi jest zimno, to często marzę sobie o zamieszkaniu w takim ciepłym kraju pełnym słońca.

4. chciałabym mieć psa, marzę o owczarku szkockim collie

5. chciałabym więcej zarabiać, żebym w końcu miała na wynajem mieszkania

6. Marzę o tym, żeby w końcu znaleźć miłość, żeby wreszcie skończyć ze statusem "singielka"

7. No i marzę o prawdziwej przyjaciółce, z którą mogłabym spędzać czas, dzielić smutki i radości .
 
     
Emil_z 
Nowy

Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2016
Posty: 41
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-08-19, 19:24   

- Lepiej płatna praca.

- Nowy motor (dzięki lepiej płatnej pracy :) ).

- Poznać w końcu kogoś , dla której moje życie nabrałoby sensu, która sprawiłaby że radością przeżywałbym kolejne dni wiedząc że jest na świecie ktoś kto na mnie czeka i chce być ze mną na dobre i złe.
 
 
     
Marcy 
Aktywny


Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lip 2015
Posty: 323
Skąd: Mazury
Wysłany: 2016-08-19, 20:10   

Emil_z napisał/a:
- Lepiej płatna praca.

- Nowy motor (dzięki lepiej płatnej pracy :) ).

- Poznać w końcu kogoś , dla której moje życie nabrałoby sensu, która sprawiłaby że radością przeżywałbym kolejne dni wiedząc że jest na świecie ktoś kto na mnie czeka i chce być ze mną na dobre i złe.


To wszystko jest kwestią wyłącznie Twojej własnej pracy i zaangażowania, samo Ci z nieba nie spadnie.

Co do punktu trzeciego- musisz najpierw sam odnaleźć sens w swoim życiu, a nie oczekiwać od kogoś, że to sprawi. Nie możesz oczekiwać od kogoś, że weźmie odpowiedzialność za sens Twojego życia. Nie tędy droga.
 
     
Emil_z 
Nowy

Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2016
Posty: 41
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-08-19, 20:38   

To że o czymś marzę nie znaczy że tylko czekam "aż samo spadnie z nieba".

Nie oczekuję że ta osoba ma czuć się odpowiedzialna za mnie i całe moje życie, po prostu według mnie lepiej jest mieć bliską osobę niż całe życie samemu... Taki był sens mojego "punktu trzeciego".
 
 
     
Poljubac 
Milczący



Wiek: 52
Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 64
Wysłany: 2016-08-26, 09:59   

Domek w Chorwacji otoczony palmami.
Wydanie własnego tomiku wierszy.
 
     
Irys 
Początkujący


Wiek: 32
Dołączyła: 08 Cze 2015
Posty: 150
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2016-08-30, 19:31   

Jako tako marzeń nie mam.
Marzenia wiążą się z wyjściem z "klatki", w której obecnie się znajduję, do której jestem również przyzwyczajona. Aby spełniać marzenia, trzeba wyjść z klatki i trochę się natrudzić. Z tym również wiążą się pewnego rodzaju kontakty z ludźmi, co nie za dobrze mi wychodzi. Uważam się za socjopatę. Mam coś z Sherlocka. ;-)
 
 
     
długopis 
Aktywny


Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 439
Wysłany: 2016-08-30, 21:39   

Rozumiem Cię Irys.
Sam marzenia miałem, gdy utrzymywałem znajomości z grupką znajomych. Potem jeszcze przez chwilę też miałem. Aż w końcu przestały mi przychodzić na myśl.
 
     
Shrt 
Milczący


Wiek: 30
Dołączył: 22 Lip 2015
Posty: 94
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2016-08-30, 22:06   

Irys napisał/a:
Jako tako marzeń nie mam.
Marzenia wiążą się z wyjściem z "klatki", w której obecnie się znajduję, do której jestem również przyzwyczajona. Aby spełniać marzenia, trzeba wyjść z klatki i trochę się natrudzić. Z tym również wiążą się pewnego rodzaju kontakty z ludźmi, co nie za dobrze mi wychodzi. Uważam się za socjopatę. Mam coś z Sherlocka. ;-)

Raczej bym nazwał to fobią społeczną i strachem przed wejściem w dorosłość. Taki syndrom piotrusia pana. Nie wiem co Ci mogę doradzić. Najlepiej wziąć się do roboty, bo jeśli robisz to samo - to dostajesz to samo. I nic samo się nie zmieni, także może zmień punkt widzenia. Szkoda, życia na siedzenie na tyłku i warto działać.
 
     
Luin 
Początkujący



Wiek: 34
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 168
Wysłany: 2016-09-06, 21:51   

Moim największym marzeniem zawsze będzie wydanie książki. A tak poza tym mam mnóstwo mniejszych i większych marzeń, głównie podróżniczych.
 
     
t1993k 
Nowy

Wiek: 30
Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 34
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-09-18, 22:20   

Dublin, Aviva Stadium i mecz kadry Irlandii w piłce nożnej, być tam i usłyszeć "The Fields of Atenhry", śpiewane przez prawie 30 000 kibiców. Potem mogę umrzeć.
Ostatnio zmieniony przez t1993k 2016-09-18, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
mosane 
Nowy


Wiek: 30
Dołączyła: 20 Wrz 2016
Posty: 20
Wysłany: 2016-09-21, 12:32   

1. Podróże: przede wszystkim Islandia, Nowa Zelandia i Kanada
2. Praca, która nie stanie się powodem codziennego lamentu
3. Znajomość jeszcze jednego języka obcego, albo dwóch
4. Wydanie powieści
5. Koncert Muse (chociaż samotnemu introwertykowi nic łatwo nie przychodzi, tym bardziej pójście samemu na koncert)
6. Bycie szczęśliwą, cokolwiek to znaczy, bo jeszcze tego chyba nie odkryłam

+ dziesiątki innych mniejszych i większych, bo poniekąd to właśnie marzenia utrzymują mnie ponad powierzchnią strachu i poczucia beznadziejności
 
     
Revenn 
Milczący


Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 82
Wysłany: 2016-10-11, 23:18   

Moim marzeniem jest przedewszystkim uporać się z pewnym problemem który trapi mnie od małego. A na resztę to sam zapracuje. Chociaż chciałbym mieć domek blisko natury, z garażem i własnego konia :) No i rzecz jasna syna, żonę niekoniecznie ;P
 
     
Migotka0401 
Początkujący


Wiek: 32
Dołączyła: 11 Wrz 2016
Posty: 149
Wysłany: 2016-10-11, 23:52   

1. Zostać politykiem
2. Zobaczyć, jak w końcu Polacy zostają mistrzami świata w piłce nożnej
3. Po prostu być szczęśliwa
 
     
Panoramix
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-16, 17:28   

Ja to co u migotki pod nr.3. A oprócz tego lot do Amsterdamu i zobaczenie na żywo Ajaksu. To pierwsze to rzeczywiście już tylko marzenie, a to drugie to raczej cel, który można zrealizować.
Ostatnio zmieniony przez Panoramix 2016-10-16, 17:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
andi 
Częsty bywalec


Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 882
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2016-11-09, 19:13   

Chciałbym popływać w morzu bo nigdy jeszcze nie byłem nad morzem.Chciałbym też przynajmniej raz skoczyć z samolotu na spadochronie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS
X