Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak sobie radzić z poczuciem niskiej wartości?
Autor Wiadomość
Dalwin 
Początkujący


Wiek: 47
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 132
Wysłany: 2011-11-09, 16:46   Jak sobie radzić z poczuciem niskiej wartości?

Chciałbym wiedzieć czy na forum są inne osoby, które mają problemy z poczuciem niskiej wartości i jej wpływem na kontakty z innymi. Jeśli tak, to jak sobie radzicie, lub co można zmienić?
Ostatnio zmieniony przez Dalwin 2011-11-11, 08:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
broken_glass 
Aktywny



Dołączyła: 31 Paź 2011
Posty: 416
Skąd: Wschodnia Polska
Wysłany: 2011-11-11, 12:58   

Pozwolisz na małą propagandę: trzeba sobie powtarzać jedyną słuszną prawdę: Każdy z nas jest piękny, wyjątkowy, ważny, interesujący, mamy prawo nie tylko dawać ale i brać, oczekiwać szacunku i mieć przyjaciół :aniolek:
 
     
Darkness 
Początkujący


Wiek: 29
Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 150
Skąd: Slask
Wysłany: 2011-11-11, 13:09   

Nie mam pojecia jak sobie radzic,moje poczucie wlasnej wartosci jest na poziomie marginalnej. Pewno trzeba robic i myslec to wszystko czego ja nie robie :) i czlek bedzie szczesliwy
 
     
Kenny86 
Początkujący



Wiek: 38
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 123
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: 2011-11-11, 20:40   

Broken pocieszyłaś mnie :cmok:
 
 
     
duenderosa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-12, 22:42   

Poczucie wartości? :roll:
A może po prostu - skorzystać z Sokratesa? ale zamisat "Myślę wiec jestem"
CZUJĘ wiec JESTEM wartościowa/y? :-)
 
     
Dreamska
Aktywny



Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 470
Wysłany: 2011-12-02, 09:41   

Ja jak najmniej czasu spędzam z dorosłymi, Ci to dopiero potrafią obniżyć poczucie wartości. Za to dzieci, ojej.. nawet jak robię prozaiczną rzecz czuję się jak suuperwomen:):)

Niskie poczucie wartości kształtuje się już od najmłodszych lat.. nie jest to wrodzona cecha charakteru ale nabyta. Wszystko zależy od rodziców, opiekunów. Nawet otaczający nas ludzie nie zagrożą nam, jeżeli od samego początku będziemy utwierdzani, ze jesteśmy wyjątkowi. Wiadomo, nie należy przesadzać.. o i nadmiar szkodzi.:)
 
     
Mariette
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-03, 15:10   

broken_glass napisał/a:
Pozwolisz na małą propagandę: trzeba sobie powtarzać jedyną słuszną prawdę: Każdy z nas jest piękny, wyjątkowy, ważny, interesujący, mamy prawo nie tylko dawać ale i brać, oczekiwać szacunku i mieć przyjaciół


Zgadzam się z tą odpowiedzią, jeszcze dodam, że trzeba uwierzyć w siebie i powtarzać sobie, że "dam rady"
 
     
Dalwin 
Początkujący


Wiek: 47
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 132
Wysłany: 2011-12-05, 17:01   

Dzięki za odpowiedzi :) Zgadzam się, że uwierzenie w siebie i pozytywne podejście są kluczowe. Ostatnio zaczyna docierać do mnie, że żyję w okropnym bałaganie i kiedy zaczynam planować kroki w kierunku realizacji moich planów i odzyskuję coś w rodzaju kontroli nad swoim życiem, moje samopoczucie i własna ocena ulegają natychmiastowej poprawie. Chciałbym być bardziej uparty i konsekwentny i nie dać się tak łatwo wybijać z rytmu :( Życie nie jest łatwe
 
     
duenderosa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-05, 23:35   

widzisz Dalwin... poczucia wartości nie buduje ani wiedza o nas samych, ani mądrosć życiowa wyczytana, ani myślenie czy marzenia, ani nawet doświadczenia (choć te mają wpływ)... ale najbardziej buduje je DZIAŁANIE :-P
Jak tylko myślisz i rozważasz Co zrobisz... anie robisz nic..albo niewiele...to nie dziw się, ze nie masz motywacji, nie chce ci się, czujesz niemoc..
Małe, malutkie kroczki.. czasem tak idiotyczne jak myśl "Teraz zamknę kompa i forum i zabiorę się za pisanie pracy"... :lol:
JUST DO IT
z duuuużą życzliwością to pisałam :-D
 
     
Dalwin 
Początkujący


Wiek: 47
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 132
Wysłany: 2011-12-05, 23:54   

widzisz duenderosa, obawiam się, że z tym 'działaniem' - a właściwie brakiem działania - to masz rację :) I niestety masz też rację, że powinienem zamknąć kompa i chwycić za książkę :( Co za życie...
 
     
duenderosa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-06, 14:54   

:serduszka:
Dlatego tak się głupio upieram przy 5 minutach!
Jeśli zrobisz WSZYSTKO aby tylko przez 5 minut dziennie (na początek) skupić się na tym cvzeo nie lubisz a powinieneś, albo co odkłądasz to jak będziesz to robił ze wszystkich sił te 5 minut.. to się okaże że dobre mniemanie o sobie i motywacja ci wzrasta z kazdym dniem..
Bo sam widziesz, z,e dajesz radę, a poza tym mózg "się wciąga" i masz ochotę na więcej, na skończenie tego co zacząłeś :))

To dawaj te 5 minut :aniolek:
 
     
Dalwin 
Początkujący


Wiek: 47
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 132
Wysłany: 2011-12-06, 21:43   

działa :) nawet mniej dziś siedziałem na necie :)
 
     
duenderosa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-06, 22:12   

z okazji mikołajek spcjalnie dla Dalwina od serca
i dla wszystkich którzy mają problemy z motywacją :-P

http://www.youtube.com/watch?v=WB9n5zlm6Js&feature=related
 
     
darici 
Milczący


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Lis 2011
Posty: 58
Wysłany: 2011-12-07, 10:13   

trzeba wierzyc w sibie ze bedzie lepiej i damy rade ;-)
 
     
Dalwin 
Początkujący


Wiek: 47
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 132
Wysłany: 2011-12-07, 20:34   

darici napisał/a:
trzeba wierzyc w sibie ze bedzie lepiej i damy rade ;-)


tak, ale czasem jest nader trudno uwierzyć w siebie. Dzięki, darici :)

@duenderosa. Dzięki za link. Kiedyś już natknąlem się na tego czlowieka. Patrząc na niego, wydaje sie, że tak niewiele wystarczy do szczęścia, i naprawdę nie ma o co się martwić :)
Ostatnio zmieniony przez Dalwin 2011-12-07, 20:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS