Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Angel
2011-11-01, 11:24
Bezsennosc

Czy cierpisz na bezsennosc?
Tak
50%
 50%  [ 3 ]
Nie
50%
 50%  [ 3 ]
Głosowań: 6
Wszystkich Głosów: 6

Autor Wiadomość
Mariette
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-02, 23:33   

Jak pracuję, to śpię doskonale, pracę mam 3 zmianową, to przemęczona jestem dość. Teraz jestem od paru tygodni na zwolnieniu, ze spaniem jest różnie, śpię krótko ale dobrze i koniecznie muszę mieć w pokoju uchylone okno lepej się śpi.
 
     
bluem 
Milczący



Wiek: 44
Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 83
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2012-06-15, 22:47   

Dziś miałam szansę się wyspać,poleniuchować, odpocząć ale pod koniec tygodnia zwyczajnie nie śpię z przemęczenia, o wiele gorzej mi zasypiać kiedy wydaje mi się że padnę w każdej chwili i każdej pozycji, kładę się i....nic, myślę, kręcę się, wszystko co mam do zrobienia mam wciąż przed oczami i jestem zła że nie mam sił by to popchnąć :cry:
 
     
mihi17maj 
Dyskutant


Wiek: 32
Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 1166
Wysłany: 2012-06-15, 22:57   

Normalnie jak bym widział siebie w tym tygodniu wracam z roboty czuję że jedynie czego mi potrzeba to poduszka i że zaraz odpłynę no i co kładę się,wierce się i nic i tak przez pół nocy a potem jak już zasnąć mi się uda to mnie ktoś zawsze obudzi jak nie sms to ktoś zadzwoni a jak nie to to mamcia każe mi zamknąć drzwi to wtedy to już całkowicie jest masakra
 
 
     
Sunrise 
Zasłużony


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1207
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2012-06-16, 08:19   

Spróbujcie może po powrocie z pracy najpierw się jakoś zrelaksować a potem próbować zasnąć :-)
 
     
Ever 
Dyskutant



Wiek: 27
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1237
Skąd: z piekła
Wysłany: 2012-06-16, 11:52   

Piotrek, pierwsza rada, to wyłączaj telefon, druga: zamykaj drzwi przed pójściem spać, trzecia: po powrocie z pracy obejrzyj najnudniejszy film jaki znajdziesz, albo weź do łóżka "Władców pierścieni" krajobrazów. Możesz sobie też kupić jakieś ziółka z babcinej apteczki, jak będziesz pił regularnie to powinny pomóc.
Ostatnio zmieniony przez Ever 2012-06-16, 11:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
mihi17maj 
Dyskutant


Wiek: 32
Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 1166
Wysłany: 2012-06-16, 17:53   

hehe Marta nie stety wyłączyć telefonu nie moge bo mam w nim ustawiony budzik :-D a bez niego zaśpie w razie czego do pracy i mnie zwolnią :-D A co do zamykania drzwi to chodziło mi o to że jak mam na 2 zmianę tzw na 12 to zawsze mnie mamcia obudzi o 5rano czasem wcześniej żebym zamknął drzwi bo jej się nie chce a po tym to już ciężko zasnąć
 
 
     
bluem 
Milczący



Wiek: 44
Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 83
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2012-06-16, 19:31   

mihi17maj napisał/a:
Normalnie jak bym widział siebie w tym tygodniu wracam z roboty czuję że jedynie czego mi potrzeba to poduszka i że zaraz odpłynę no i co kładę się,wierce się i nic i tak przez pół nocy a potem jak już zasnąć mi się uda to mnie ktoś zawsze obudzi jak nie sms to ktoś zadzwoni a jak nie to to mamcia każe mi zamknąć drzwi to wtedy to już całkowicie jest masakra

Wiem :lol2:
Wspomniałeś o tel i sms, dokładnie tak, po wielkich męczarniach udaje się zasnąć a tu akurat się komuś o Tobie przypomniało, zmieniłam nr. tel. więc teraz to rzadsze zjawisko ale bywało że myślałam że pogryzę telefon,najlepsze że kiedy miałam wyłączny obdzwaniano znajmych i mamę czy mi się nic nie stało :wesoly: :lol2: .
 
     
bluem 
Milczący



Wiek: 44
Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 83
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2012-06-16, 19:33   

Sunrise napisał/a:
Spróbujcie może po powrocie z pracy najpierw się jakoś zrelaksować a potem próbować zasnąć :-)

Próbuję zasady spacerowania przed snem, nie przed samym snem ale wieczorem, pora roku temu sprzyja więc sprawdzam taki sposób relaksu, patrzę na przyrodę i łażę, powiem że psychika odpoczywa rzeczywiście. :-D
 
     
Sunrise 
Zasłużony


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1207
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2012-06-16, 19:49   

mihi17maj napisał/a:
hehe Marta nie stety wyłączyć telefonu nie moge bo mam w nim ustawiony budzik :-D a bez niego zaśpie w razie czego do pracy i mnie zwolnią

Dobrze, że w moim telefonie alarmy się włączają nawet gdy aparat jest wyłączony. Dlatego na noc telefon wyłączam zupełnie a w dzień gdy zachodzi potrzeba wyciszam dźwięki. Alarmy też wtedy działają.
bluem napisał/a:
Próbuję zasady spacerowania przed snem, nie przed samym snem ale wieczorem, pora roku temu sprzyja więc sprawdzam taki sposób relaksu, patrzę na przyrodę i łażę, powiem że psychika odpoczywa rzeczywiście. :-D

To prawda. Ja jednak staram się nie spacerować zbyt póżno, gdyż zwyczajnie się boję.
Wracając do bezsenności, to czasem pomaga też szklanka gorącego mleka, lub jak pisała Ever ziółka typu Melisa. Ten relaks jest bardzo ważny, bowiem jeśli "zabierzemy stres z całego dnia do łóżka" no to niestety będzie on nam utrudniał zaśnięcie.
Ostatnio zmieniony przez Sunrise 2012-06-16, 19:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
mihi17maj 
Dyskutant


Wiek: 32
Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 1166
Wysłany: 2012-06-16, 23:03   

Sunrise napisał/a:
Dobrze, że w moim telefonie alarmy się włączają nawet gdy aparat jest wyłączony. Dlatego na noc telefon wyłączam zupełnie a w dzień gdy zachodzi potrzeba wyciszam dźwięki. Alarmy też wtedy działają.
bluem napisał/a:

W moim zapewne też działa tak ale wolę nie ryzykować :-D
 
 
     
LazyEye 
Początkujący


Wiek: 34
Dołączył: 24 Lut 2012
Posty: 136
Wysłany: 2012-06-17, 00:46   

Cytat:
jeśli "zabierzemy stres z całego dnia do łóżka" no to niestety będzie on nam utrudniał zaśnięcie.


A jaks ie zbiera stres z całego życia? XD
 
 
     
Sunrise 
Zasłużony


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1207
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2012-06-17, 11:30   

LazyEye napisał/a:

A jaks ie zbiera stres z całego życia? XD


To trzeba zacząć pracować nad sobą, rozliczyć się z przeszłością i zająć się teraźniejszością :-D
 
     
Andskyru 
Aktywny


Wiek: 28
Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 320
Wysłany: 2012-06-22, 08:55   

Rozliczyć lub raczej ją pożegnać, po przeszłość jest już nie istotna, racz taką powinno się ją uczynić. Fakt miała wpływ na to w jakim stanie jesteśmy teraz, ale nie pozwalajmy by miała wpływ na przyszłość, skoro do tej pory nie działo się najlepiej.
 
     
bluem 
Milczący



Wiek: 44
Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 83
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2012-06-26, 19:13   

:-o
Właśnie, rozliczam i rozliczam i nadal jestem w tym samym miejscu, to wcale nie jest takie proste, dziś nie spaceruję, zimno i paskudnie, trudno posiedzę dłużej najwyżej. :zeby:
 
     
prezes 
Częsty bywalec


Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 583
Wysłany: 2012-09-02, 14:33   

Ciężko popracuj a zaśniesz jak dziecko
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS