Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Angel
2011-11-01, 11:24
Bezsennosc

Czy cierpisz na bezsennosc?
Tak
50%
 50%  [ 3 ]
Nie
50%
 50%  [ 3 ]
Głosowań: 6
Wszystkich Głosów: 6

Autor Wiadomość
Abuss 
Aktywny



Wiek: 30
Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 349
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2011-04-15, 01:16   Bezsennosc

Czy wy tez cierpicie na bezsennosc? Macie problemy z zasypianiem? Jakie sa wasze metody, patenty na walke z brakiem snu?

Osobiscie mam problem z zasnieciem.. chce spac ale jakos nie moge. Leze w lozku.. mija godzina.. dwie... ziewam oczy mi sie zamykaja ale spac nie moge...
 
     
nickzmieniony 
Nowy

Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 46
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2011-04-15, 03:12   

W sumie... nie umiem odpowiedzieć na to pytanie... Nie sypiam od początku roku, ale to moja wina. I tak po 2 w nocy senność mija i mogę do rana siedzieć, co robię coraz częściej... I jak mam teraz bardzo mało snu, gdy położę się wyjątkowo normalnie spać, to raczej zasypiam bez problemu. Jednak gdy kiedyś kładłam się normalnie codziennie spać, to miałam problemy z zaśnięciem... nawet nie z samym zaśnięciem ale też ze spaniem, bo miałam dość często paraliże senne.
No ale aktualnie, nie chce spać to nie śpię, chcę to zasnę od razu... Czyli niech będzie, że nie cierpię na bezsenność.
 
 
     
Ever 
Dyskutant



Wiek: 27
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1237
Skąd: z piekła
Wysłany: 2011-04-15, 07:52   

Nie śpię od miesiąca, ale sposobu żadnego nie znalazłam... No chyba, że mam spać w dzień, wtedy wystarczy tylko pójść na WOS lub historię :-P
 
 
     
Destroyer 
Nowy


Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 47
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-04-16, 00:03   

Mam problemy z zasypianiem już od jakichś 3 lat.
Zawsze długo nie mogę zasnąć. Przeważnie chodzę spać około 4:00, czasami nieco wcześniej, a i tak zasypianie zajmuje mi strasznie dużo czasu -.-
Tylko, że potem rano nigdy nie można mnie dobudzić, śpię 'kamiennym snem', więc nie wiem czy to bezsenność...
 
     
śnieżynka 
Milczący


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 97
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-04-23, 10:24   

Ja często nie mogę spać, byle co wyprowadza mnie z równowagi, każdy najmniejszy szelest, hałas...zasypiam dobrze tylko wtedy gdy jestem mocno zmęczona...Gdy intensywnie o czymś myślę, zaczynam się bać to czuję jakby szum serca...nie przyspieszone bicie ale takie jakby mi wręcz szumiało...
 
     
kasiaasia 
Milczący



Wiek: 48
Dołączyła: 10 Kwi 2011
Posty: 74
Wysłany: 2011-05-06, 19:12   

Ja też mam problemy ze snem. Od 4 lat śpię do 4 godzin.
 
     
Samotność 
Początkujący


Wiek: 28
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 151
Wysłany: 2011-07-14, 20:13   

Ja mam problemy z zasypianiem od jakiegoś roku.Często wstaję w nocy na komputer albo oglądać TV ,tak jak pewnie większość z was.Śpię jakieś 2-5 h ale zależy od dnia i czy jestem zmęczony.
 
 
     
broken_glass 
Aktywny



Dołączyła: 31 Paź 2011
Posty: 416
Skąd: Wschodnia Polska
Wysłany: 2011-11-01, 20:22   

Dobry i efektywny sen- to chyba jedyne czego zazdroszczę innym osobom :-)
 
     
myszka1604 
Częsty bywalec



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 525
Wysłany: 2011-11-01, 20:34   

Kiedyś miałam ogromne problemy ze snem. Przewracałam się z boku na bok myśląc o wszystkim...ehh. Stosowałam różne herbatki ziołowe, później tabsy nawet takie na receptę. Ale dopiero mi pomogło dobre rozganizowanie dnia. Nakładałam tyle rzeczy sobie na głowe żeby być wieczorem zmęczonym, unikałam tez spania do południa i drzemek dziennych. Od kąd pracuje to wogóle śpie bardzo dobrze. Nie licząc koszmarów które mnie dręczą ostatnio. Teraz tylko czasem zdarzają się jakieś zarwane noce na bezsenność jak mam sporo wolnego albo coś. Dla tych ktorzy mają mniejsze problemy ze snem ale jednak miewają polecam tabletki ziołowe, nie pamiętam nazwy ale są one w blistrze po 10, takie zielone i śmierdzące :-) Dla innych polecam udać się do lekarza, jak macie fajną lekarkę pierwszego kontaktu to powinna wypisać jakieś słabsze na receptę. Wiem jak to jest niespać czasem po ponad 30h. Można sobie zrobie zepsuć, i psychiczne i fizyczne.
 
     
broken_glass 
Aktywny



Dołączyła: 31 Paź 2011
Posty: 416
Skąd: Wschodnia Polska
Wysłany: 2011-12-26, 23:13   

Niestety czasem horrorem jest patrzenie jak noc zamienia się w świt i po takiej nocy wstań i żyj-to nieludzkie..
 
     
Kenny86 
Początkujący



Wiek: 38
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 123
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: 2011-12-31, 18:19   

Nom ja się czuję jak zombie wtedy...ostatnio musiałem ( chciałem ) ratować moją znajomą bo chciała sie zabić...( chcieć a móc ) ale strach był.
 
 
     
bluem 
Milczący



Wiek: 44
Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 83
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2012-01-07, 19:29   

:ysz:
ogólnie dziwna jestem,w nocy lepiej mi się pracuje ,myśli ,sypiam mało ,nieraz niewystarczająco ale jakoś funkcjonuję :oczko:
 
     
konto_usuniete
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-30, 23:20   

mówią, że bezsenność to uzależnienie od myślenia.
Jeszcze z siedem miesięcy temu ten problem dotyczył także mnie, to było kiedy czułam się bardzo źle (psychicznie). Do tej pory obawiam się, że po którymś ciężkim, bezsensownym, monotonnym itd. dniu znowu nie zasnę, znowu ogarnie mnie ta nieznośna pustka i cisza, i jednocześnie zaatakują wszystkie myśli.
Od dwóch miesięcy jest lepiej, często miewam nawet sny (które zapisuję,ale to już inna sprawa, taka moja pseudo-psychologiczna fanaberia)
...owszem zasypiam, ale i tak najlepiej pracuje mi się w nocy, o miej więcej o tej porze (21-23)
śnieżka; mi też serce szumi wieczorami...
metoda na spokojny sen?- najlepiej jest ukoić nerwy... spokój czyni cuda...
 
     
Karuta 
Aktywny



Wiek: 30
Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 274
Wysłany: 2012-03-31, 13:20   

Hm... ja zawsze śpię jak zabita po mimo iż sporo rozmyślam wieczorami.
 
     
Mr.eM
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-02, 21:09   

Był z tym problem niemały, potrafiłem nie spać do 5, nawet do 6 rano, strasznie odbija się to na samopoczuciu. Ale teraz jest poprawa, bo tylko nieraz się to zdarzy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS