Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Angel
2011-11-01, 11:24
Bezsennosc

Czy cierpisz na bezsennosc?
Tak
50%
 50%  [ 3 ]
Nie
50%
 50%  [ 3 ]
Głosowań: 6
Wszystkich Głosów: 6

Autor Wiadomość
Mr. Z 
Częsty bywalec



Wiek: 36
Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 730
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-09-02, 15:30   

Mam ten problem, że budzę się wcześnie, koło 4 nad ranem, a o szóstej trzeba wstawać. W takich sytuacjach najczęściej dochodzę do dziwacznego, zdaniem wielu, wniosku, że nie opłaca się już zasypiać. Bardzo często zdarza mi się biegać z samego rana,bo co mam zrobić?
 
 
     
Anex86 
Początkujący



Wiek: 38
Dołączyła: 15 Sie 2012
Posty: 150
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2012-09-02, 16:10   

Ja mam roznie z ta bezsennoscia, nie mniej jednak ostatnio jednak sypia mi sie znacznie lepiej, dlatego ze te okrutne upaly zelzaly. Ale zazwyczaj mam problemy z zasnieciem, musze miec sromotna cisze, ktora zazwyczaj przerywa moj pies szczekajacy za oknem albo po prostu wlaczony tv na 30 minut - to jest moj ulubiony usypiacz. Rzadko zdarza mi sie obejrzec w lozku do konca jakis film, no chyba ze jest ciekawyto go ogladam, ale to sie rzadko zdarza.
 
     
patza 
Nowy

Dołączyła: 24 Lip 2012
Posty: 33
Wysłany: 2012-09-02, 16:26   

Mi czasem zdarzą się budzić w środku nocy i nie spać przez jakieś 2 godziny.. zauważyłam, że spowodowane jest to stresem i zdarza się zawsze, kiedy mam coś na głowie i nie mogę przestać o tym myśleć.
 
     
andrzej 
Nowy


Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 19
Wysłany: 2013-02-19, 16:21   

Stres to jedna, choć nie jedyna z głównych przyczyn bezsenności. Całonocna gonitwa myśli nie pozwala się wyciszyć. Do tego dochodzi budzenie się w środku nocy i mamy obraz człowieka bezsennego, budzącego się rano zmęczonym i wyczerpanym. Jeśli są to epizodyczne przypadki to właściwie nic wielkiego się nie dzieje. Jeśli zaś trwa to jakiś czas zaczyna się problem z którym możemy sobie nie poradzić samodzielnie.
 
     
Mr.eM
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-19, 16:48   

Ostatnio udało mi się z niej wyjść. Własnymi siłami :usmiech:
 
     
andrzej 
Nowy


Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 19
Wysłany: 2013-02-19, 18:04   

Własnymi siłami więc rozumiem, że bez pomocy farmakologicznej. Uchylisz rąbka tajemnicy jak Ci się udało tego dokonać?
Ostatnio zmieniony przez andrzej 2013-02-19, 18:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mr.eM
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-20, 11:27   

andrzej napisał/a:
Własnymi siłami więc rozumiem, że bez pomocy farmakologicznej. Uchylisz rąbka tajemnicy jak Ci się udało tego dokonać?


Oczywiście, żadnych leków i tym podobnych sztucznych pomocy. Wiesz co... sekret tkwi w zmuszaniu się. To wszystko. Ktoś postronny mógłby powiedzieć, że mam silną wolę. Ja natomiast nie wiem czy ja posiadam, nie wiem czy to jest wynik tej silnej woli, trudno mi to wytłumaczyć, to było coś na zasadzie 'myślę - robię', nawet jeśli wymaga to ode mnie dużego nakładu czasu i sił. Zmuszałem się, zmuszałem i sukcesywnie to szło w stronę poprawy sytuacji powiązanej z tym stanem. Kosztowało mnie to wiele nerwów, ale myślę, że było warto. :-)
Ostatnio zmieniony przez Mr.eM 2013-02-20, 11:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
andrzej 
Nowy


Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 19
Wysłany: 2013-02-22, 11:15   

Jestem pełen podziwu. Niestety ja tak nie potrafię. Sama myśl o nieprzespanej nocy wywołuje u mnie stres. Jest to błędne koło. Z jednej strony próbuję się odprężyć, nie myśleć o minionym dniu z drugiej atakują mnie myśli jak będzie wyglądała kolejna noc. Nie pozostaje nic innego jak wziąć proszki.
 
     
madamada88
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-22, 14:18   

andrzej napisał/a:
Nie pozostaje nic innego jak wziąć proszki.

Nie zawsze to pomaga, niestety...
 
     
andrzej 
Nowy


Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 19
Wysłany: 2013-02-23, 13:23   

Mnie nie pomagają wszelkiego typu usypiacze dostępne bez recepty. Biorę leki tylko z przepisu lekarza i zgodnie z jego zaleceniami. Dzięki temu kiedy udaje mi się wyciszyć i w miarę spokojnie przespać noc.
 
     
Barutai 
Początkujący


Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 126
Wysłany: 2013-08-09, 15:17   

będąc absolutnie szczery i bezpruderyjny powiem: seks.
Albo chociaż orgazm. Im więcej tym lepiej.
Śpi się jak trup na pogrzebie.
 
     
Santine 
Początkujący


Wiek: 29
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 129
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2013-09-07, 17:03   

Raczej nie. Chyba, że za dużo we mnie emocji - wtedy zanim zasnę musi minąć trochę czasu, bo mnie 'wewnętrznie nosi'. Próbuję czytać, pisać, rozmawiać, słuchać czegoś. A czasem po prostu zamknąć oczy i pozwolić myślom żyć swoim własnym życiem.;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS