Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy lubisz Polskę?
Autor Wiadomość
Damian89 
Nowy

Wiek: 34
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 30
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 2011-08-21, 10:31   Polska

nie lubie tego kraju bo mamy fatalnych politykow,z prezesem na czele, rozpadajaca sie kolej,drogi,ludzie sa egoistyczni nie wszyscy oczywiscie,1 drugiemu patrzy jak tylko zaszkodzic,panuje pijanstwo,przemoc,bezprawie,ludzie nie sa wobec siebie zyczliwi,gdybym tylko mogl juz dawno by mnie tu nie bylo,marzy mi sie zamieszkac w poludniowej europie,to tyle.
 
     
mith 
Początkujący


Wiek: 30
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 106
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-21, 19:32   

Cóż to temat na który mógłbym się chyba bardzo rozpisać
Kocham mój kraj i nie chciałbym mieszkać nigdzie indziej
Można pisać o fatalnych politykach ale czy oni są tacy ważni? Oczywiście dużo potrafią spieprzyć ale odejdą w niepamięć a kraj będzie trwał dalej więc tak naprawde są nikim
Mimo tego że mamy trochę chamstwa w kraju, czasem boję się przejść po mieście przez kretynów w dresach, to uważam że ludzie są o niebo lepsi niż w takich "cudownych" krajach jak francja gdzie nikogo nikt inny nie obchodzi. Kiedy mój wujek zaproponował tam kobiecie pomoc z wniesieniem wózka po schodach najpierw była przerażona bo skoro ktoś zwrócił na nią uwagę to napewno w jakimś celu i chce jej coś zrobić, a jak już pomógł i odchodził była zdziwiona że nie chce za to pieniędzy. Zdecydowanie wolę naszą "cywilizację"
Wiele rzeczy jest niedoskonałych ale powinno się zauważać też te dobre
Te ****** u władzy właśnie tak chcą żebyśmy myśleli: Ten kraj jest beznadziejny nic sensownego tu nie ma, to jest wieś europy nic się nie zmieni.
To bardzo wygodne dla nich bo ludzie mając takie poglądy nie będą od nich oczekiwać zrobienia czegokolwiek dla społeczeństwa bo w końcu to wina tego cholernego kraju a cóż taki biedny polityk może zrobić..
Zwykła medialna propaganda
Mimo to jesteśmy narodem z cudownymi tradycjami i historią
Musi się tylko odrodzić starsze pokolenie elity. Bo to zazwyczaj starsze pokolenie decyduje o losach kraju a komuna pozostawiła po sobie sam gnój
Wszystko się zmieni gdy obecnie rodzące się młode elity intelektualne przejmą pałeczkę
"Cokolwiek będzie cokolwiek się stanie polska była jest i wielka pozostanie"
Ostatnio zmieniony przez mith 2011-08-21, 19:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
kasiaasia 
Milczący



Wiek: 48
Dołączyła: 10 Kwi 2011
Posty: 74
Wysłany: 2011-08-22, 18:12   

Lubię mój kraj, chociażby w celach poznawczych :-) , czyli zwiedzanie i takie tam. Na pewno nie chciałabym zamieszkać w innym kraju, ponieważ mam tutaj wspaniałą rodzinkę i moją miłość. Oceniać ludzi chyba nie będę, bo nie wypada, każdy jest taki, jaki jest, ale jeśli chodzi o władzę naszego kraju, to można zdecydowanie napisać jak daleko im do doskonałości, bo widać ,, gołym okiem,, ich ubytki...ale piękną mamy historię, kulturę i to powinno sie doceniać w naszym kraju :-D :-D :-D .
 
     
erpe 
Początkujący


Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 144
Skąd: WLKP
Wysłany: 2011-08-22, 21:01   

mith ma trochę racji, polityka to nie wszystko, a to że media ciągle nas karmią kłótniami polityków nie powinno nam przesłonić całości. Mnie najbardziej w naszym kraju irytuje mentalność Polaków, zazdrość, zawiść i agresja są wszechobecne. Co do plusów to zgadzam się z przedmówcami, że mamy przebogatą historię, ciekawą kulturę i wiele wspaniałych miejsc wartych zobaczenia.
 
     
mith 
Początkujący


Wiek: 30
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 106
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-22, 21:11   

I jeszcze jest w nas coś
Taki duch narodu
Widać ilu cwaniaczków na ulicach, dresów bandytów
Ale kiedy trzeba i oni odzyskują poczucie tożsamości z reszta
Wielki procent powstańców warszawskich to byli wlasnie tacy ludzie.
Już za zaborów Rosjanie odkryli że całkiem się nas zniewolić nie da, że jesteśmy narodem który nie zniesie niewoli
Niestety nie wszystko jest takie różowe bo łatwo nas podzielić, ogłupić i dać iluzję wolności. Dlatego rosjanie stworzyli PRL zamiast nas wciągać do ZSRR byłoby z nami za dużo problemów i to jest piękne :)
Poza tym jak mawiał towarzysz stalin "Komunizm pasuje do Polaków jak siodło do świni" Ja tam jestem z tego dumny :D
Także z tego że to właśnie tu była zawsze największa wolność
I RP
Otoczona totalitaryzmem wysepka wolności. Oczywiście można mówić a co z chłopami ale wszędzie los chłopa był zły takie już czasy a jednak wolność szlachty była duża a i w żadnym innym kraju jej odsetek nie był tak wysoki :)
Ostatnio zmieniony przez mith 2011-08-22, 21:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
erpe 
Początkujący


Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 144
Skąd: WLKP
Wysłany: 2011-08-22, 21:15   

Kto jak kto, ale "dresowie" mają akurat to poczucie tożsamości narodowej i oni pierwsi stanęliby do walki w razie potrzeby, gorzej z dzisiejszymi karierowiczami, którzy dla własnego dobra zrobili wszystko. A z tym PRL to nie do końca takie proste było ;-)
 
     
mith 
Początkujący


Wiek: 30
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 106
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-22, 21:27   

Wiem że mieli problemy ale większe by były po wcieleniu polski do ZSRR
A co jakby się polacy znowu z litwinami polubili dzieląc jednakowy los :)? Zamiast podzielic to by sie zjednoczyli i wybuchały by znowu spore powstańka :]
Tak to prawda mają, tylko szkoda że na równi z tożsamością narodową nie wzrasta w tych kręgach także iq
 
 
     
erpe 
Początkujący


Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 144
Skąd: WLKP
Wysłany: 2011-08-23, 16:08   

mith napisał/a:
A co jakby się polacy znowu z litwinami polubili dzieląc jednakowy los
ostatnio to Litwini nie bardzo nas lubią.
mith napisał/a:
tylko szkoda że na równi z tożsamością narodową nie wzrasta w tych kręgach także iq
może to i dobrze, jest się z kogo śmiać ;-)
 
     
mith 
Początkujący


Wiek: 30
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 106
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-23, 16:38   

Hmm może lepiej sprostować
Litwini nas kochają tylko że litwini to rdzenna ludność, która jest potomkami budowniczych Wilna Trok i założycieli księstwa litewskiego. Ci ludzie już od 450 lat nas kochają a od jakiś 200 mówią po Polsku i uważają się za Polaków litewskiego pochodzenia
Dzisiejsi "Litwini" to w 90% zlituanizowani Żmudzini którzy wyparli rdzennych Litwinów z ich ziem. Tak więc to Żmudzini nas nie cierpią :)
Natomiast jak mówię los naszych narodów był trochę inny ostatnio. Gdybyśmy dzielili jednakowy los będąc wcielonymi do ZSRR być może ta nienawiść by tak nie narosła i wspólnie nie tylko z litwinami ale i żmudzinami walczylibyśmy o wolność.
Lepiej dla ZSRR było Jak najbardziej podzielić nasze narody :] Masowe przesiedlenia i zasiedlanie dawnych terenów ludnością 2 nacji żeby wywołać spory

erpe napisał/a:
może to i dobrze, jest się z kogo śmiać ;-)

Ta o ile jest ich mniej od nas
Mi do śmiechu nie jest jeśli w ciągu ostatnich 3 miesięcy 4 razy prawie dostałem w******l
:p
 
 
     
erpe 
Początkujący


Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 144
Skąd: WLKP
Wysłany: 2011-08-24, 15:07   

mith napisał/a:
Litwini nas kochają tylko że litwini to rdzenna ludność, która jest potomkami budowniczych Wilna Trok i założycieli księstwa litewskiego. Ci ludzie już od 450 lat nas kochają a od jakiś 200 mówią po Polsku i uważają się za Polaków litewskiego pochodzenia
Dzisiejsi "Litwini" to w 90% zlituanizowani Żmudzini którzy wyparli rdzennych Litwinów z ich ziem. Tak więc to Żmudzini nas nie cierpią :)
ciekawe, skąd to wyczytałeś?
 
     
mith 
Początkujący


Wiek: 30
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 106
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-24, 16:44   

Wiedza historyczna :)
Ludności polskiej napływającej na tereny Litwy było stosunkowo bardzo mało a jednak w 20 leciu międzywojennym litwinów chociazby w Wilnie było od 2 do 4% w czasie gdy nawet ludności Żydowskiej było tam więcej :] To że rdzenni Litwini przejmowali polską kulturę, narodowość potwierdza też chociażby książka Angielskiego historyka Normana Daviesa pt "Boże Igrzysko" cytuję:"Pewien zbieracz przekazów słownych przeprowadzając w 1885r. wywiad z szewcem mieszkającym we wsi w pobliżu Kowna, zanotował poniższą wysoce znamienną konwersację
-Do jakiego należy pan plemienia
-Jestem katolikiem
-Nie o to mi chodzi. Pytam czy jest pan Polakiem czy Litwinem
-Jestem Polakiem, a Litwinem jestem też.
-To niemożliwe. Musi pan być albo jednym albo drugim.
-Mówię po polsku - odpowiedział szewc. - I po litewsku też mówię"
Kolejna sprawa konstytucja 3 maja. Mówiła ona iż Rzeczpospolita nie jest podzielona narodowo. Jest to Rzeczpospolita Polska, kraj narodu Polskiego. Zlikwidowany został 100% człon Litewski. Konstytucja przypominam została wprowadzona po zatwierdzeniu jej przez parlament który składał się zarówno z Polaków i "Litwinów", którzy już po tylu latach unii mówili po Polsku i przyjęli Polską kulturę.
Zlikwidowano człon Litewski za ich zgodą :)
Dodatkowo bardzo widocznym dowodem że Żmudzini wyparli rdzenną ludność jest miejsce ich zamieszkania.
Np: w Wilnie dziś ludność Polska zamieszkuje starówkę. Jest ona wręcz zdominowana przez Polaków, a przynajmniej potomków tych któtzy nie dali się wyrzucić z domów bo wielu wywalono za zachodnią granice ZSRR
Natomiast dzisiejsi Litwini mieszkają w dzielnicach na około starego wilna. W blokowiskach zbudowanych w czasie gdy Litwa była w ZSRR, co dobitnie wskazuje że są tam nowoosiedleni.
Kolejna sprawa to że dzisiejszy Litewski pochodzi z dialektu Żmudzińskiego, gdyż Litewski właściwy jest językiem wymarłym. Zreaktywowali ten język ze Żmudzińskiego.
Obecnie jest to mieszanka dawnego dialektu żmudzińskiego, łaciny, rosyjskiego i polskiego
przykłady
kiosk - kioskas
policja - policjos
sejm - sejmas
Jest tego więcej :)
Kolejna sprawa
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pierwsze_wysiedlenie_ludno%C5%9Bci_polskiej_z_Kres%C3%B3w_Wschodnich_1944-1946
A to tylko PIERWSZE wysiedlenie :)
Poza jest jeszcze jedna sprawa
ZAWSZE kultura wyższa zdominuje kulturę niższą
Żeby nie było że jestem nacjonalistą uważam Polaków za lepszych ludzi od Litwinów itp to rozwieje wątpliwości :D Nie jest tak
Po prostu w tamtym okresie mieliśmy lepiej rozwiniętą kulturę niż litwa gdzie poza rzadkimi ośrodkami miejskimi spora część ludności mieszkała w zasadzie w dziczy po lasach.
Gdyby natomiast przedłużyła się unia personalna Polsko Węgierska a potem przeszła w realną trwającą setki lat podejrzewam że dzisiaj i ja i ty mówilibyśmy po Węgiersku dumni z bycia Węgrami :)
Ostatnio zmieniony przez mith 2011-08-24, 16:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
erpe 
Początkujący


Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 144
Skąd: WLKP
Wysłany: 2011-08-24, 22:02   

Akurat pan Davies pisze książki popularnonaukowe, a nie naukowe i historycy nie traktują go zbyt poważnie, podobnie nie opierałbym się na Wikipedii, bo już nie jeden się na niej naciął, ale mniejsza z tym. Z tymi Źmudzinami zagalopowałeś się trochę za daleko. Idąc Twoim tokiem rozumowania rdzennych mieszkańców dajmy na to Szczecina też nie powinniśmy nazywać Polakami tylko Pomorzanami, bo region ten z Polską miał niedużo wspólnego, a po 45 r. osiedlali się tam ludzie z innych terenów. Kończąc wątek żmudzko-litewski - nie wiem którzy bardziej nas nie lubią, faktem jest, że mieszkańcy Litwy nie darzą Polaków zbytnią sympatią, czemu się nie dziwię, bo nieraz robiliśmy im "psikusy" i w sumie dalej robimy (czyt. niedawny mecz naszych reprezentacji i awantury wokół niego).
 
     
mith 
Początkujący


Wiek: 30
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 106
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-24, 22:38   

Popularnonaukowe? Korzysta ze źródeł historycznych, autentycznych statystyk itp
Poza tym każdy historyk ci powie że na Litwie dokonała się dobrowolna polonizacja większości ludności. Nie spolinizowali się natomiast Żmudzini o których mówiłem.
Wiem że Wikipedia nie jest najlepszym źródłem, ale poważnie obydwoje wiemy że akcje przesiedleniowe były i z kresów wysiedlono setki tysięcy ludzi więc nie wiem po co w tym przypadku negować to co tam jest napisane :] Natomiast tak jak mówię Polacy na Litwie to w ogromnej większości spolonizowani Litwini dlatego też tak często się słyszy o tym iż są błędnie nazywani mniejszością narodową. Część nadal zamieszkuje ten obszar a ogromna część rdzennej ludności która przyjęła Polską kulturę została siłą przesiedlona ale mimo to nadal kultywuje tradycje kresowe i uważa się za Polaków Litewskiego pochodzenia. Mają prawa do tamtej ziemi, zwłaszcza że nadal bardzo wielu ich tam mieszka. To nie jest bliżej niezdefiniowana narodowość która nie wiadomo jaki obszar dziś zamieszkuje jak by to można było powiedzieć w przypadku wymienionych przez ciebie Pomorzan.
Wydaje mi się że każdy naród ma prawo do samostanowienia, dlatego rdzenna ludność nota bene zamieszkująca wciąż te tereny ma prawo określić się narodowo i nikt nie ma im prawa tego zabronić. Poza tym trochę nie widzę analogii??
erpe napisał/a:
Idąc Twoim tokiem rozumowania rdzennych mieszkańców dajmy na to Szczecina też nie powinniśmy nazywać Polakami tylko Pomorzanami,
Ludność szczecina to Polacy ale nie są rdzennymi mieszkańcami. Ta analogia by występowała gdyby rdzenna ludność szczecina uznała się za Polaków i chciała do Polski a bezczelnie wpieprzająca się tam jakaś obca ludność uznała się za Pomorzan i im tego zabroniła.
Ja mówię że naród ma prawo do samostanowienia i jesli rdzenna ludność uważa się za Polaków to są do cholery Polakami z tym że Litewskiego pochodzenia a nie Litwinami na siłę.
Natomiast Litwinem rdzennym nie będzie napływowy Żmudzin.
Ma prawo uważać się za Litwina i też będzie Litwinem ale realne prawa do danych terenów ma rdzenna ludność. No chyba że jak już mówiłem jest nieodnajdywalna bądź już setki lat mieszka gdzie indziej bo trudno mówić żeby Węgrom jako potomkom madziarów należały się tereny nadwołżańskie skąd ten naród do Europy przywędrował.
Ci ludzie nadal tam są a duża część została siłą wysiedlona zaledwie kilkadziesiąt lat temu. Uważasz że mają mniejsze prawa do tamtych ziem niż zlitwinizowany Żmudzinek? który raptem kilkadziesiąt lat temu został tam przesiedlony żeby zająć miejsce prawowitej ludności?
Żmudzini nienawidzą Polaków bo zdają sobie sprawę że Polacy na Litwie to historycznie zamieszkująca te tereny ludność, która się tylko przedefiniowała a oni ukradli im tożsamość
Jak wiadomo "na złodzieju czapka gore"
A mógłbyś rozwinąć temat tego meczu? Bo nie słyszalem?
Natomiast słyszałem o piosenkach puszczanych w Litewskiej TELEWIZJI PUBLICZNEJ
"Powieszono wszystkich już Polaków Rosjanie zarżnięci leżą pod płotem, powieszeni Żydzi palą się już w piecach"
Słyszałem o zamykaniu polskich szkół na Litwie i zdejmowaniu 2 języcznych tablic nawet w miejscach gdzie Polaków jest 90%
Słyszałem rozpacz dyskryminowanych Polaków w Wilnie
Słyszałem szept dziadka ze wsi nieopodal Trok który zapytany po Rosyjsku, którym większość Litwinów mówi o drogę, po zobaczeniu polskich tablic rejestracyjnych rozejrzał się z przestrachem i cicho powiedział "po polsku też mówię" Gdyby we wsi się wydało że jest właśnie Polakiem litewskiego pochodzenia mielibyśmy na następny dzień doniesienia o linczu na Litwie.
Więc chyba meczyk to jednak pikuś
Ostatnio zmieniony przez mith 2011-08-25, 10:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
mith 
Początkujący


Wiek: 30
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 106
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-24, 22:54   

Ba dodam jeszcze że nawet w stolicy Żmudzkiej Litwy, Kownie polskojęzyczni Litwini stanowili w 20 leciu połowę ludności i było ich więcej niż Żmudzinów.
Tak więc wymordowano tam setki tysięcy i przesiedlono kolejne setki tysięcy Litwinów których przodkowie już od setek lat mówili po Polsku a zasiedlono ten teren garstką w porównaniu z liczebnością Litwinów rdzennych, Żmudzinów :) Ale jasne te ziemie im sie należą :)
Podaj mi jeszcze jeśli chcesz ostatecznie zanegować moje rozumowanie naukowe źródło o Polskich akcjach osiedleńczych na Litwie dowodzące że Polacy na Litwie to wcale nie rdzenni Litwini :)
Żmudzini mają z historyczną litwą tyle wspólnego co dzisiejsi macedończycy z Grecją
Ostatnio zmieniony przez mith 2011-08-25, 13:52, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
     
erpe 
Początkujący


Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 144
Skąd: WLKP
Wysłany: 2011-08-25, 16:04   

mith napisał/a:
Wydaje mi się że każdy naród ma prawo do samostanowienia, dlatego rdzenna ludność nota bene zamieszkująca wciąż te tereny ma prawo określić się narodowo i nikt nie ma im prawa tego zabronić
Żmudzini to grupa etniczna, które dopiero zaczyna walczyć o uznanie jej za odrębny naród (jakże to modne w dzisiejszych czasach :lol: )
mith napisał/a:
Ludność szczecina to Polacy ale nie są rdzennymi mieszkańcami. Ta analogia by występowała gdyby rdzenna ludność szczecina uznała się za Polaków i chciała do Polski a bezczelnie wpieprzająca się tam jakaś obca ludność uznała się za Pomorzan i im tego zabroniła.
Teraz to albo Ty się zakręciłeś, albo ja bo nic z tego nie rozumiem. To kim są wg Ciebie rdzenni mieszkańcy Szczecina?
mith napisał/a:
A mógłbyś rozwinąć temat tego meczu? Bo nie słyszalem?
Na wiosnę bodajże nasze reprezentacje grały mecz towarzyski w Kownie i nasi "kibice" mocno narozrabiali i dali się we znaki miejscowym + okrzyki "Litwa jest nasza!".
Nie wiem zupełnie, po co mieszasz w to akcje przesiedleńcze.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS