Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy lubisz Polskę?
Autor Wiadomość
duenderosa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-29, 17:20   

:-D Pewnie, bo przecież kto by jechał do Moskwy żeby zobaczyć Rublowa w Galerii Narodowej, albo zajrzeć do domu Bułhakowa i przspacerowac się śladami "Mastiera i Margierity" :), albo zwiedzać te wszystkie cerkwie... Wariat tylko :mrgreen:
Do Rosji jeździ się na wódę!!! :zeby:
A poważnie te 1500 zł za miesiac to już z przejazdem pociągiem w obie strony, ubezpieczeniem, wizą białoruską.
Jak się zdecydujesz, to powim ci jak się załatwia :))
 
     
mihi17maj 
Dyskutant


Wiek: 32
Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 1166
Wysłany: 2011-11-29, 18:09   

duenderosa, Napewno się będę odzywał do Ciebie co do wyjazdu:-)
 
 
     
duenderosa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-29, 18:13   

Masz popatrz sobie
(dla ludzi o mocnych nerwach ;-) )

http://www.youtube.com/watch?v=S4iMaqrMgJA&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=hQEcCGK15DE

i wracamy do tematu - w Polsce też jest Pięknie :)))
 
     
mihi17maj 
Dyskutant


Wiek: 32
Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 1166
Wysłany: 2011-11-29, 18:19   

Na filmikach widać że jest zarąbiście tam i na dodatek sporo ludzi tam jest więc będzie co poznawać :-)
 
 
     
Lonely4Ever 
Milczący



Wiek: 38
Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 88
Skąd: woj. lubelskie
Ostrzeżeń:
 4/4/4
Wysłany: 2011-12-03, 14:52   

Pytanie zawarte w wątku raczej trochę prowokacyjne :-)
Oczywiście, że lubię swój kraj! Kocham Polskę mimo jej wielu wad i słabości! Jestem (przynajmniej staram się nim być) patriotą i okazuję to nie tylko podczas imprez sportowych ;-)
Co mi się w Polsce nie podoba? Politykę zostawmy w spokoju, bo to odrębny temat...
Martwi mnie negatywne zdanie innych na nasz temat - np. dla wielu Niemców Polak to po prostu "pijak, złodziej i cwaniak" :-| I niestety z obserwacji wnioskuję, że nie jest to tylko pusty wyświechtany stereotyp :-| ...
Dumny jestem natomiast z historii naszego kraju i jego kulturowo-religijnych tradycji :-)
 
     
Mariette
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-03, 15:04   

Mieszkam za granicą. ale Polskę kocham i szanuję ........i bardzo tęsknię za nią.
Jednak to w Polska mnie wykształciła, żyłam tam przez 23 lata, w Polsce nauczyłam się mówić, słuchać do dziś mam kontakty i wielu przyjaciół.

Polska jest pięknym krajem, wiele jeszcze nie zwiedziłam, ale napewno pojadę jeszcze. Gościnność polaków jest bardzo serdeczna, z niczego coś zawsze znajdzie się na stole, wielu niemców co byli na urlopie bardzo chwalą gościnność i serdeczność polaków. Jestem dumna z tego, że jestem polką.

Lonely4Ever napisał/a:
Martwi mnie negatywne zdanie innych na nasz temat - np. dla wielu Niemców Polak to po prostu "pijak, złodziej i cwaniak" I niestety z obserwacji wnioskuję, że nie jest to tylko pusty wyświechtany stereotyp ...


Niestety, ale nie wszyscy, polacy tutaj na zachodzie są całkiem inni, nigdy byś nie myślała, że taki człowiek pochodzi z Polski. To, że niemiec ma taką, a nie inną opinię, sami na to zapracowali.
 
     
Dalwin. 
Nowy

Wiek: 47
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-12-04, 07:31   

Tak sobie ostatnio myślałem o tym, co lubię i co ciągnie mnie do Polski, i myślę, że nie jest ze mną najgorzej :)

Lubię naszą zaściankowość i nie ma w tym sarkazmu. Jest to jakiś przejaw głębokiego i często mądrego indywidualizmu oraz sprzeciwu wobec pędzącego świata. Lubię naszą historię, którą czyta się jak Don Kichota, a ja jestem jego cichym fanem. Lubię nasze niemalże barokowo ozdobne narodowe tradycje, oraz bardzo szczególne chrześcijaństwo, gdzie elementy biblijne przeplatają się z ludowymi wierzeniami.

Uważam, że tak ogólnie Polacy są bardzo uczciwi, przyjacielscy, gościnni, pracowici i prostolinijni. Jasne, że często spotykam się z wyjątkami, ale te bywają przereklamowane. Myślę też, że Polacy są niesłychanie wszechstronni i kreatywni, i stosunkowo łatwo potrafią odnaleźć się w nowej sytuacji i radzić sobie z najróżniejszymi problemami.

Uwielbiam nasz język, szeleszczące i szumiące głoski, wszystkie wyjątki i skomplikowaną, ale elastyczną składnię. Będąc w liceum marzyłem o wprowadzeniu różnorakich uproszczeń: o pozbyciu się deklinacji, koniugacji i przypadków :) Teraz widzę język polski jako coś wyjątkowego, czego trzeba uczyć się przez całe życie, i co warto pielęgnować. Uwielbiam wschodni 'zaśpiew'.

Z rzeczy, z którymi najciężej jest mi się pogodzić, to biurokracja i 'znajomości'. Poza tym, z niecierpliwością wyczekuję nowej generacji polityków, profesjonalnych a nie z powołania, bo obecnym rzadko ufam :)
Ostatnio zmieniony przez Dalwin. 2011-12-04, 07:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
broken_glass 
Aktywny



Dołączyła: 31 Paź 2011
Posty: 416
Skąd: Wschodnia Polska
Wysłany: 2011-12-11, 02:17   

Podobno dobrze już było..
 
     
myszka1604 
Częsty bywalec



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 525
Wysłany: 2011-12-11, 02:27   

Dalwin tej nowej generacji polityków to możesz nie doczekać...tak coś czuje, wątpie też czy nasze dzieci...wnuki doczekają...nie żebym tak nie wierzyła w nasz naród, po prostu patrze realistycznie na to co się dzieje ogólnie na świecie.
Polska ma wiele wad i zalet jak każdy naród.
Uwielbiam nasze zielone lasy, historyczne zakątki...i ta nasza gościnność, o tak.
Ale nie znoszę ciągłej zazdrości, zawiści i tego narzekania.
A język nasz rodzimy to jeden z najtrudniejszych na świecie
 
     
broken_glass 
Aktywny



Dołączyła: 31 Paź 2011
Posty: 416
Skąd: Wschodnia Polska
Wysłany: 2011-12-11, 02:35   

myszka1604 napisał/a:
Ale nie znoszę ciągłej zazdrości, zawiści i tego narzekania.

To jest rzeczywiście bardzo poważna wada..Może kiedyś będzie tylko mglistym wspomnieniem..Życzmy sobie tego :usmiech:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS