Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
tak się zastanawiam
Autor Wiadomość
felix2622 
Nowy

Wiek: 30
Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 25
Skąd: Białystok
Wysłany: 2014-01-26, 22:55   tak się zastanawiam

Co człowiek czuje wtedy, jak kogoś kocha? Wiem, że ile ludzi, tyle odczuć, ale interesuje mnie, co wyczujecie. Mimo tego co nam wmawiają o naszej wyjątkowości tak bardzo się od siebie nie różnimy.

:cheers:
 
 
     
Bari 
Częsty bywalec



Wiek: 28
Dołączył: 08 Cze 2013
Posty: 515
Wysłany: 2014-01-26, 23:49   

Ja po prostu chciałem być z tą osobą, chciałem czuć jakąś wspólnotę duchową, więź, ale to niestety nie było mi dane, bo ona jednak nic nie czuła do mnie.
 
     
yogourt 
Początkujący


Wiek: 30
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 106
Wysłany: 2014-07-31, 00:30   

Ja chciałam cały czas patrzeć na tę osobę, to było najlepsze przeżycie, czułam się wtedy spełniona, jeszcze jak ta osoba na mnie zwracała uwagę :D
 
 
     
Bosanova 
Nowy

Dołączyła: 02 Cze 2014
Posty: 10
Wysłany: 2014-08-23, 20:23   

czujesz, że to Twoja druga połówka, rozumiecie sie bez słów, nie chcesz bez tej osoby żyć, to cudne uczucie
 
     
Mariette
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-23, 23:05   

Cytat:
Co człowiek czuje wtedy, jak kogoś kocha?


Przede wszystkim zaufanie do drugiej osoby, czyli partnera, czy męża
Uczucie może nas mylić, ja wiem, że partner/mąż. mi ufa i ja jestem mu wierna,
Kocham go miłością bezwarunkową. Mamy między sobą dialog,/ rozmowę.
Rozumiemy się. to jest ważne.
Ja tak to widzę.
A Wy??
 
     
Jan 
Milczący


Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 74
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-08-24, 11:08   

Czujesz się wspaniale, ciągle o tej osobie myślisz, każdy sms tej osoby powoduje uśmiech na twarzy i mocniejsze bicie serca, wyobrażasz sobie spotkania i przyszłość z tą osobą, bezgraniczne zaufanie, wady tej osoby schodzą na trzeci plan, idealizujesz tą osobę i chcesz zawsze przy niej być, spędzać każdy wolny czas. Jesteś w ta osobę wpatrzony i "nosisz różowe okulary"
 
     
4w5 
Częsty bywalec


Wiek: 36
Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 994
Skąd: Poludniowa Polska
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2014-08-26, 22:33   Re: tak się zastanawiam

felix2622 napisał/a:
Co człowiek czuje wtedy, jak kogoś kocha? Wiem, że ile ludzi, tyle odczuć, ale interesuje mnie, co wyczujecie. Mimo tego co nam wmawiają o naszej wyjątkowości tak bardzo się od siebie nie różnimy.

:cheers:


Jak ja kiedyś kogoś kochałem... to w zasadzie myślałem o niej ciągle, podobało się w niej w zasadzie wszystko od uśmiechu po sposób w jaki się porusza czy gestykuluje :).
 
     
Lampart
Milczący



Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 96
Wysłany: 2014-08-26, 23:14   

Tak po czasie patrząc, z perspektywy, to jakbym wtedy nie czuł się ogromnie szczęśliwy to jednak zniewolony, bez wolny...
 
     
Elwira 
Nowy


Dołączyła: 26 Sie 2014
Posty: 42
Skąd: Katowice
Wysłany: 2014-08-27, 16:20   

W sumie poniekąd zgadzam się z Lampartem - to poniekąd takie odczuwanie zależności od tej osoby, bo czekasz, aż się odezwie, cieszysz się na jej widok, kiedy jesteś blisko, szybciej bije Ci serce, to coś naprawdę świetnego, bo euforia, endorfiny, człowiek wtedy jest jakby "ciągle naładowany" i o wiele efektywniej można np. pracować, ale to tylko moje spostrzeżenie ;P W każdym razie ciągle o tym kimś myślisz, świat kręci się wokół waszych spotkań i rozmów.
 
 
     
Lampart
Milczący



Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 96
Wysłany: 2014-08-27, 20:10   

Ja raczej pracuję mniej efektywnie bo skupiam się nie na pracy, a tej osobie. Generalnie gorzej jest mi np pracować w dni wolne bo wolałbym spędzić czas z nią - ale to przeszłość dzisiaj nie wszedłbym już w żaden związek.
 
     
Elwira 
Nowy


Dołączyła: 26 Sie 2014
Posty: 42
Skąd: Katowice
Wysłany: 2014-08-27, 21:39   

Lamparcie, każdy przechodzi to inaczej. Ja zwykle miałam motywację, bo chciałam, żeby ta osoba była ze mnie dumna. Poza tym co ja wiem o pracy... Jeszcze długo nie będzie mi dana praca na pełen etat, więc na pewno masz sporo racji. Dlaczego nie wszedłbyś w żaden związek ? Planujesz na zawsze zostać singlem ?
 
 
     
Lampart
Milczący



Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 96
Wysłany: 2014-08-27, 23:16   

Elwira napisał/a:
Lamparcie, każdy przechodzi to inaczej. Ja zwykle miałam motywację, bo chciałam, żeby ta osoba była ze mnie dumna. Poza tym co ja wiem o pracy... Jeszcze długo nie będzie mi dana praca na pełen etat, więc na pewno masz sporo racji. Dlaczego nie wszedłbyś w żaden związek ? Planujesz na zawsze zostać singlem ?

Tak, to mój świadomy wybór. Wyniosłem się z miasta zrezygnowałem z jego wspaniałości :-) Mieszkam sam w środku lasu - można by rzec... zresztą wystarczy zerknąć na mojego bloga i wszystko jasne...
Ostatnio zmieniony przez Lampart 2014-08-27, 23:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Elwira 
Nowy


Dołączyła: 26 Sie 2014
Posty: 42
Skąd: Katowice
Wysłany: 2014-08-28, 13:39   

No cóż, ja mieszkam na wsi, prawie w lesie, więc znam uroki takiego życia ;). Nie oceniam też w żaden sposób Twojej decyzji, jeżeli moje pytania zabrzmiały jak atak, to przepraszam ;)
Niedługo zacznę mieszkać w mieście, niestety.
Ostatnio zmieniony przez Elwira 2014-08-28, 13:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Jan 
Milczący


Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 74
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-08-28, 16:14   

Oj tak. Nie ma nic lepszego niż spokój i cisza. Ja niestety też mieszkam w mieście ale zalety życia w mieście też się znajdą :)
 
     
Lampart
Milczący



Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 96
Wysłany: 2014-08-28, 17:05   

Jan napisał/a:
Oj tak. Nie ma nic lepszego niż spokój i cisza. Ja niestety też mieszkam w mieście ale zalety życia w mieście też się znajdą :)


Niby znajdą, ale są one jakieś takie oczywiście jak dla mnie ; betonowe niestety. Ja raczej uciekam od tego. Chcę jeszcze przeprowadzić pewien eksperyment poznawczy. Przeżyć rok bez złotówki :-) I to nie na zasadzie głodowej egzystencji :-)



Elwira napisał/a:
No cóż, ja mieszkam na wsi, prawie w lesie, więc znam uroki takiego życia ;). Nie oceniam też w żaden sposób Twojej decyzji, jeżeli moje pytania zabrzmiały jak atak, to przepraszam ;)
Niedługo zacznę mieszkać w mieście, niestety.


Nie zabrzmiały - jest wszystko ok :-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS