Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Filmy o samotności
Autor Wiadomość
lukas 
Nowy

Wiek: 36
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 43
Wysłany: 2011-03-21, 21:19   

Stary człowiek i morze. Film fajny, ale do książki nie ma porównania...
 
     
Delbi 
Nowy

Wiek: 45
Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 5
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-08-16, 00:23   

hmm , może Hast Away...
 
     
naruto26 
Nowy


Wiek: 38
Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 12
Wysłany: 2011-08-28, 13:24   

Noi Albinoi - film z islandi, bardzo dobry(młody chłopak mieszka na zadupiu w islandi, bez przyjaciół z babcią, próbuje za wszelką cenę się z tamtąd wyrwać)
Its.Kind.of.a.Funny.Story - ten powinni młodsze osoby z forum obejrzeć (nastolatek sam zgłasza się do szpitala psychiatrycznego bo chce się zabić, spędza tam kilka dni), momentami film jest zabawny,
 
     
Justyna_ 
Nowy


Dołączyła: 16 Wrz 2011
Posty: 10
Wysłany: 2011-09-16, 19:53   

One Hour Photo
Zdjęcie w godzinę z Robin Williamsem. Samotność pokazna w trochę inny sposób...

Seymour "Sy" Parrish, mężczyzna w średnim wieku, jest człowiekiem zamkniętym w sobie i nie budzi zainteresowania innych. Od 20 lat pracuje w punkcie fotograficznym "Zdjęcie w godzinę". Jest oddanym pracownikiem, dba o doskonałą jakość odbitek. Codziennie po pracy stołuje się w tym samym barze, po czym wraca do domu i ogląda kreskówki. Ulubioną klientką Parrisha jest Nina Yorkin, która od lat korzysta z jego usług powierzając mu do wywołania zdjęcia rodzinne. Dzięki nim Sy wie na jej temat prawie wszystko. Parrish nigdy nie miał rodziny. Z zapartym tchem śledzi więc życie Yorkinów. Wyobraża sobie, że jest częścią tej familii i jako wujek zasiada wraz z nimi przy choince lub kominku. Idealizuje Ninę i Williama Yorkinów, których uważa za małżeństwo doskonałe. Gdy obraz ten legnie w gruzach, Sy wkracza do akcji, aby naprawić cudze błędy.
 
     
duenderosa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-01, 11:48   

Noi Albinoi... jest tak przejmujące i smutne, że mimo, ze mam w domu to jakoś nie chce mi się do niego wracać.
A oglądaliście czaski film "Samotni" - polecam! Mimo, że porusza różne współczesne tematy, to jednek jest to czeskie kino :))) Można się uśmiechnąć,
Nie będę opowiadać oboejrzyjcie sobie :yes:
 
     
Pestka 
Nowy


Wiek: 31
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 44
Wysłany: 2012-07-19, 00:16   

Może nie film i może aż tak bardzo nie pasuje, ale jakoś pierwsze moje skojarzenie: http://www.veoh.com/watch/v12191085aXn5s49g?h1=She+and+Her+Cat+[PL+Subs]

Poza tym raczej nie mogę nic skojarzyć. W większości filmy które oglądam to puste komedie romantyczne, a tych nie biorę pod uwagę. Kojarzy mi się co prawda jeden film, ale oczywiście nie pamiętam tytułu...
 
     
bella47 
Początkujący


Wiek: 58
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 145
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-07-19, 07:23   

Ostatnio obejrzałam "Nietykalni",francuski film,polecam,film o innej samotności ale nie tylko.
 
 
     
lakehouse 
Nowy

Wiek: 49
Dołączyła: 02 Sie 2012
Posty: 5
Wysłany: 2012-08-03, 08:57   

dla mnie hitem jest LakeHouse, do tego rewelacyjny "Beetwen strangers" , na którym płakałam praktycznie co chwila. Te filmy wywarły na mnie wielkie wrażenie.
 
     
Ines
Nowy


Dołączył: 03 Sie 2012
Posty: 6
Wysłany: 2012-08-03, 10:17   

Jestem fanką Dżemu. "Skazany na bluesa" to dla mnie film o samotności. O geniuszu i jego nieprzystosowaniu do realiów... "Miasto aniołów", a także "Leon zawodowiec". Te trzy pozycje znam prawie na pamięć :-D .
 
     
baronowa 
Aktywny



Wiek: 30
Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 280
Wysłany: 2012-08-03, 10:34   

Mnie się skojarzyły takie filmy jak "Oczy Julii", bardzo specyficzna samotność, ale jednak samotność. "Requiem dla snu", które zakładam, że większość widziała, też można podciągnąć pod tę kategorię. "Jeniec- tak daleko jak nogi poniosą"-samotność dosłowna. Genialny film, polecam. "Edward Nożycoręki" tu chyba nawet nie muszę nic pisać. :)
Ostatnio zmieniony przez baronowa 2012-08-03, 10:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mr. Z 
Częsty bywalec



Wiek: 36
Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 730
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-08-03, 15:53   

Jednym z najważniejszych filmów opowiadających o samotności jest "Taksówkarz" Martina Scorsese. Absolutne arcydzieło.
 
 
     
random0x735e8 
Milczący



Wiek: 36
Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 69
Skąd: mniej więcej Lublin
Wysłany: 2012-08-03, 16:03   

"Z dystansu" (Detachment)?

znalazło by się jeszcze kilka, ale nie wiem jak by były odebrane ;)
 
     
Radclifka 
Początkujący



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Kwi 2012
Posty: 151
Skąd: Ostatni dom po lewej na Krańcu Świata:-)
Wysłany: 2012-08-03, 16:18   

Nie wiem po co ogladac filmy o samotności, nie dość macie swojej, żeby się jeszcze później podświadomie przejmować jakimś bzdurami z filmu.
Powinniście ogladac coś co was podbuduje, da nadzieję i motywacje do zmiany swojego życia.
A nie ogladac i przeżywać dziadostwo, które jest wymyślone przez jakiegoś faceta który pewnie nic o tym nie wie...
 
     
random0x735e8 
Milczący



Wiek: 36
Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 69
Skąd: mniej więcej Lublin
Wysłany: 2012-08-03, 16:21   

Radclifka napisał/a:
Nie wiem po co ogladac filmy o samotności, nie dość macie swojej, żeby się jeszcze później podświadomie przejmować jakimś bzdurami z filmu.
Powinniście ogladac coś co was podbuduje, da nadzieję i motywacje do zmiany swojego życia.
A nie ogladac i przeżywać dziadostwo, które jest wymyślone przez jakiegoś faceta który pewnie nic o tym nie wie...


hm. mała poprawka. filmy o samotności raczej poruszają więcej tematów niż tylko samotność, przykładowo przytoczeni wcześniej przez bella47 "Nietykalni" - powinnaś obejrzeć, żeby zrozumieć co (jak mam nadzieje) większość ludzi tutaj uznaje za filmy o "samotności".
 
     
Radclifka 
Początkujący



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Kwi 2012
Posty: 151
Skąd: Ostatni dom po lewej na Krańcu Świata:-)
Wysłany: 2012-08-03, 16:27   

No raczej nie oglądałam, tylko nie rozumiem po co ogladac filmy które powodują przygnębienie, lepiej uciekać od takiego stanu, a nie bezmyślnie się w niego wpedzać.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS