Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Filmy o samotności
Autor Wiadomość
baronowa 
Aktywny



Wiek: 30
Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 280
Wysłany: 2012-08-03, 16:32   

Radclifka, kiedy w gatunkach filmu czy nawet recenzjach często nie ma napisanego tłustym drukiem, że "UWAGA, FILM O SAMOTNOŚCI, NIE OGLĄDAJ JEŚLI ZNASZ TO UCZUCIE". :) A jeśli coś jest dobre to nie przerywa się oglądania tylko dlatego, że ukazano czyjeś wyobcowanie czy cierpienie. Filmów nie ogląda się tylko po to, żeby poprawić sobie humor. To cały wachlarz emocji, od strachu, przez śmiech aż do wzruszenia czy smutku. :) Poza tym czasami takie zdołowanie się pomaga, tak jak przy słuchaniu smętnej muzyki w chwilach załamania. Coś takiego może wyglądać jak "dobijanie się", a niektórym (w tym mnie) bardzo pomaga.
 
     
Radclifka 
Początkujący



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Kwi 2012
Posty: 151
Skąd: Ostatni dom po lewej na Krańcu Świata:-)
Wysłany: 2012-08-03, 16:46   

No spoko każdy ma prawo ogladac co musie tylko podoba, ja osobiście nie lubie smętnych filmów ani książek, wolę jak jest akcja, i coś się dzieje.
Ale każdy ma inny gust, przez co każdy z nas jest niepowtarzalny,:-).
 
     
baronowa 
Aktywny



Wiek: 30
Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 280
Wysłany: 2012-08-03, 18:53   

No jasne. Do tego każdemu coś innego pomaga na chandrę. :)
 
     
maro_25 
Początkujący


Wiek: 37
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 171
Wysłany: 2012-08-06, 22:00   

Radclifka napisał/a:
No raczej nie oglądałam, tylko nie rozumiem po co ogladac filmy które powodują przygnębienie, lepiej uciekać od takiego stanu, a nie bezmyślnie się w niego wpedzać.


może po prostu działa tu zasada klin klinem... ;-)

tak serio to podzielam pogląd Radclifki, choć skłamałbym gdybym powiedzial ze nie oglądalem nigdy przygnębiającego filmu...
 
     
maro_25 
Początkujący


Wiek: 37
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 171
Wysłany: 2012-08-12, 09:51   

jeszcze przypomnial mi sie film "yes man"... niesie ze soba dosyc pozytywne przeslanie na rozwiązanie samotności...polecam
 
     
Szemkel 
Nowy


Wiek: 31
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 19
Wysłany: 2012-08-16, 22:17   

Radclifka napisał/a:
tylko nie rozumiem po co ogladac filmy które powodują przygnębienie, lepiej uciekać od takiego stanu, a nie bezmyślnie się w niego wpedzać.


Paradoks tkwi w tym, że ze sztuką nie do końca wiadomo jak jest. Oglądam taki film, bo chcę się pogrążyć, czy oglądam go, bo chcę się 'oczyścić', w sensie utożsamić się z bohaterem, razem z nim przeżyć te negatywne uczucia i wyzwolić się z ich wpływu. Katharsis.

Z mojego osobistego doświadczenia, wydaje mi się, że to drugie. Z resztą nie tylko, jeżeli chodzi o film, ale także o muzykę czy książki.

Swoją drogą naiwnie optymistyczne filmy drażnią mnie swoją sztucznością i tylko potęgują we mnie przeświadczenie, że szczęśliwość jest kompletnie banalna i dobrze mi tak jak jest. Paradoksalnie, bo pewnie zamysł twórcy był zupełnie odmienny.

A co do samego tematu, to moje ulubione filmy, w których motyw samotności jest dość mocno obecny, to te, osadzone w realiach postapokaliptycznych. "Księga ocalenia" oraz "Droga". Oba dobre, z małym akcentem na ten drugi. Oglądał ktoś może ? ;-)
 
     
maro_25 
Początkujący


Wiek: 37
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 171
Wysłany: 2012-08-16, 23:00   

Szemkel napisał/a:
Radclifka napisał/a:
tylko nie rozumiem po co ogladac filmy które powodują przygnębienie, lepiej uciekać od takiego stanu, a nie bezmyślnie się w niego wpedzać.


Paradoks tkwi w tym, że ze sztuką nie do końca wiadomo jak jest. Oglądam taki film, bo chcę się pogrążyć, czy oglądam go, bo chcę się 'oczyścić', w sensie utożsamić się z bohaterem, razem z nim przeżyć te negatywne uczucia i wyzwolić się z ich wpływu. Katharsis.

Z mojego osobistego doświadczenia, wydaje mi się, że to drugie. Z resztą nie tylko, jeżeli chodzi o film, ale także o muzykę czy książki.

Swoją drogą naiwnie optymistyczne filmy drażnią mnie swoją sztucznością i tylko potęgują we mnie przeświadczenie, że szczęśliwość jest kompletnie banalna i dobrze mi tak jak jest. Paradoksalnie, bo pewnie zamysł twórcy był zupełnie odmienny.

A co do samego tematu, to moje ulubione filmy, w których motyw samotności jest dość mocno obecny, to te, osadzone w realiach postapokaliptycznych. "Księga ocalenia" oraz "Droga". Oba dobre, z małym akcentem na ten drugi. Oglądał ktoś może ? ;-)


oglądałem oba, "droga" wydała mi sie jakos bardziej realistyczna i ogólnie ten film bardziej mi sie podobał, jest jeszcze jeden podobny film który niedawno oglądałem, mianowicie pt: "Hell" (piekło), polecam, film w podobnych klimatach jak "Droga", wiec powinien się spodobać...
 
     
Klaudinula 
Początkujący


Wiek: 29
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 150
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2012-09-15, 21:05   

Nic osobistego
Bardzo dobry film, ukazujący samotność kobiety, która rzuciła wszystko po rozstaniu z ukochanym i wyruszyła w samotną wędrówkę po Irlandii. Pozbawiony akcji, wcale mnie nie znudził, chodź dla innych byłby pewnie bardzo nudny.
http://www.youtube.com/watch?v=pU_izbkk9Mw
Podróż ze zwierzętami domowymi
Ciekawy film rosyjskiej kobiety, która po śmierci męża, odnajduje radość życia.
http://www.youtube.com/watch?v=Eyz_K8OTV8A
Wszystko za życie
Film o gościu, który porzuca dom i wiedzie życie pustelnika w celu odnalezienia szczęścia.
http://www.youtube.com/watch?v=Wp53wuFV_Uk
Ucieczka w milczenie
Historia dziewczyny, która została zgwałcona przez co stała się samotna i zamknięta w sobie.
http://www.youtube.com/watch?v=Z2gdDDpSGvk
 
 
     
bella47 
Początkujący


Wiek: 58
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 145
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-09-17, 20:08   

Obejrzyjcie dziś 17.09.dokument na jedynce o 22."Uwolnić Motyla"...naprawdę warto.
 
 
     
trebor981 
Nowy


Wiek: 42
Dołączył: 21 Kwi 2013
Posty: 15
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2013-04-21, 11:22   

a ja bardzo polecam wszystkim obejrzeć film "Medianeras"
Argentyński film ukazujący samotność w w wielkomiejskiej dzungli
 
     
szary
Nowy

Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 8
Wysłany: 2013-04-21, 11:43   

Wszystkie filmy postapokaliptyczne. "Droga", "Księga Ocalenia" i tak dalej. Łączy je motyw samotności, okrutnego i bestialskiego świata, walki o przetrwanie w dżungli zła, smutku, szarości. Brak nadziei, brak szans na poprawę. Jeśli lubicie takie alegorie do współczesnego świata, to polecam chyba wszystkie tytuły (no może poza Mad Max-em).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS