Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Kara śmierci
Autor Wiadomość
myszka1604 
Częsty bywalec



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 525
Wysłany: 2011-11-01, 12:31   

Trudno powiedzieć. Niby nawet w biblii jest "oko za oko...". Ale weźmy przypadki osób, które zostały niewinnie skazane na krzesło. To tak jak z aborcją, każdy przypadek powinno się długo i dokładnie ropatrzeć, tylko czy ten czas mamy? Kiedyś byłam za karą śmierci oczywiście dla morderców, gwałcicieli i pedofili, dzisiaj jestem za tym żeby gwałciciel i pedofilów kastrować (i to wcale nie chemicznie) i wsadzać do jednej celi z mordercami.
Kara śmierci? Tak, ale nie w naszym systemie.
 
     
mateusz2710 
Milczący


Wiek: 38
Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 69
Wysłany: 2011-11-01, 12:37   

Tyle samo za ile przeciw. Dla niektorych zwyrodnialcow smierc byla by za lekka kara. Bylbym raczej za eutanazja ciezko chorych.
 
     
Darkness 
Początkujący


Wiek: 29
Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 150
Skąd: Slask
Wysłany: 2011-11-02, 16:16   

Jestem przeciwniczka kary smierci. Zycie jest trudniejsze,a w sytuacji naprawde masakrycznych przestepstw-tortury niech cierpia.
 
     
Kenny86 
Początkujący



Wiek: 38
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 123
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: 2011-11-02, 17:35   

Powiem wam tak znam osoby co były w pace oczywiście ja sam nic na ten temat konkretnego nie powiem ale oni mówią, że jeśli by mieli siedzic dożywocie woleli by kare śmierci...ja też bym wolał.
Ale oby '' skazany '' np: potrójne zabójstwo z zimną krwią to niech siedzi dożywocie, uznajmy od 20 roku życia + - 50 lat to moim skromnym zdaniem jest gorsze ale świadomość poszkodowanych-rodziny że śmieć żyję jest raczej nie na rękę.
 
 
     
broken_glass 
Aktywny



Dołączyła: 31 Paź 2011
Posty: 416
Skąd: Wschodnia Polska
Wysłany: 2011-11-05, 19:02   

Moim skromnym zdaniem: dla niektórych przestępców i za niektóre za prawdę ciężkie przewinienia,kara śmierci wydaje się być stanowczo za lekka :-|
 
     
mihi17maj 
Dyskutant


Wiek: 32
Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 1166
Wysłany: 2011-11-06, 16:24   

Powiem tak ja jestem za tym by w Polsce była kara śmierci bo jak czasami czyta się w gazecie albo słyszy w telewizji że jakiś pojeb... facet zabił rodzinę po czym ich zakopał w lesie,Albo pijany rodzic zabija dziecko przez to że płacze i nie pozwala im pić w spokoju % to tylko wziąć za chabety i zrobić to co on uczynił innym
 
 
     
Dalwin 
Początkujący


Wiek: 47
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 132
Wysłany: 2011-11-06, 16:43   

Ja jestem przeciwny. Każdy jest na tyle cenny, że warto dać mu szansę na zmianę. Chciałbym jednak widzieć system i ludzi, którzy naprawdę byliby w stanie zapewnić efektowną rehabilitację. Na bezwględne dożywocie skazywałbym jedynie ludzi z genetycznie warunkowaną psychopatią.
 
     
pesymista
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-06, 17:16   

"śmierć za śmierć to nie jest rozwiązanie"
 
     
Ever 
Dyskutant



Wiek: 27
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1237
Skąd: z piekła
Wysłany: 2011-11-06, 17:26   

mihi17maj napisał/a:
Powiem tak ja jestem za tym by w Polsce była kara śmierci bo jak czasami czyta się w gazecie albo słyszy w telewizji że jakiś pojeb... facet zabił rodzinę po czym ich zakopał w lesie,Albo pijany rodzic zabija dziecko przez to że płacze i nie pozwala im pić w spokoju % to tylko wziąć za chabety i zrobić to co on uczynił innym

Dla takiego kara śmierci to ulga...
 
 
     
cokolwiek 
Nowy


Dołączyła: 11 Paź 2011
Posty: 36
Wysłany: 2011-11-16, 01:53   

Zdecydowanie jestem przeciw, bo co jest gorszego od świadomości, że się spędzi długie lata w więzieniu. Śmierć to ucieczka przed tym.
 
     
Lonely4Ever 
Milczący



Wiek: 38
Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 88
Skąd: woj. lubelskie
Ostrzeżeń:
 4/4/4
Wysłany: 2011-12-03, 14:43   

Chociaż jestem katolikiem to jednak popieram karę śmierci w szczególnych przypadkach.
Dla psychopatów, zwyrodnialców, którzy zabijają bez "mrugnięcia okiem" to jedyne rozwiązanie. Gdy istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że ów sprawca się nie zresocjalizuje, a po wyjściu na wolność może zrobić to samo, a może i gorsze bestialskie czyny... Ile się słyszy o więźniu, który wyszedł zza kratek i wyrżnął w pień całą rodzinę...
Ponadto więzienia są coraz bardziej przepełnione, a podatnicy muszą łożyć na utrzymanie tych potworów...! :-x A i warunki, w jakich odbywają karę są czasem wręcz senatoryjne...
Np. nie tak dawno afera z luksusowym więzieniem w Meksyku lub:

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/zamachy-w-norwegii/wakacje-w-wiezieniu-luksusy-dla-zbrodniarzy,1,4802559,wiadomosc.html

Zresztą jaką inną karę zastosować dla np. takiego Breivika...? W USA by wiedzieli...
 
     
broken_glass 
Aktywny



Dołączyła: 31 Paź 2011
Posty: 416
Skąd: Wschodnia Polska
Wysłany: 2011-12-11, 03:47   

Dla recydyw ciężkich przestępstw, psychopatów i podobnych-w dyby i do lochu (znajmomy tak się kiedyś wdzięcznie wyraził), a po tym okresie, chyba kara tytułowa..
 
     
Neutralize 
Milczący



Wiek: 30
Dołączył: 02 Lis 2012
Posty: 64
Skąd: Stany / Stalowa Wola
Wysłany: 2012-12-30, 23:36   

Kara śmierci jak najbardziej powinna wejść do Polski. Wtedy by było mniej zabójstw i innych tego rzeczy. Moim zdaniem powinna być też większa kara za kradzieże i gwałty.
 
 
     
Monixa7 
Dyskutant


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 1350
Skąd: woj. lubelskie
Ostrzeżeń:
 4/4/4
Wysłany: 2012-12-30, 23:40   

pół żartem, pół serio, więc tak kara śmierci czasami to za mało, jestem za torturami :D
 
     
Serpent 
Aktywny



Wiek: 35
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 275
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-31, 10:50   

Byłbym za karą śmierci jakby stosowano ją tylko i wyłącznie przy silnych dowodach na popełniony czyn ale wiadomo że to niemożliwe więc jestem przeciw, co jeżeli ktoś na prawdę będzie niewinny ? był w złym czasie i miejscu albo gdy inni (z wyższych sfer) chcą go wrobić ? przypomnijcie sobie film Zielona Mila :P wiem film ale takie rzeczy mogą się dziać na prawdę. Choć kara śmierci zredukowałaby liczbę osadzonych i rozwiązała problem przepełnionych więzień, również ci co dostali dożywocie nie kozaczyli by się w więzieniach i nie demoralizowali innych bo by zwyczajnie ich nie było. Inną stroną jest fakt że czasem śmierć jest lepsza niż życie wieczne w celi....
:cheers: happy new year !
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS