Samotno¶æ - forum psychologiczne na temat samotno¶ci - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajU¿ytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotno¶æ

Psychologiczne forum dyskusyjne zwi±zane z tematem samotno¶æ, osamotnienie - na temat samotno¶ci dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Zazdro¶æ w zwi±zku
Autor Wiadomo¶æ
cytrynka83 
Czêsty bywalec



Wiek: 41
Do³±czy³a: 05 Lip 2012
Posty: 858
Sk±d: lubelskie
Wys³any: 2012-08-07, 18:42   Zazdro¶æ w zwi±zku

Z tego co siê orientujê, to takiego tematu jeszcze nie by³o.
Jak ¶piewa³a Violetta Villas ( o ile siê nie mylê) " nie ma mi³o¶ci bez zazdro¶ci." Czy uwa¿acie, ¿e zazdro¶æ w zwi±zku jest potrzebna? Czy jeste¶cie zazdro¶ni, a mo¿e byli¶cie w zwi±zku z zazdrosnym partnerem. I jak my¶licie, z czego mo¿e wynikaæ zazdro¶æ o partnera.

Ja by³am kiedy¶ z osob± zazdrosn±. Wystarczy³o, ¿e u¶miechnê³am siê do kogo¶, albo spojrza³am, a od razu by³am pos±dzana wrêcz o zdradê. To by³o do¶æ mêcz±ce. Stara³am siê nie dawaæ powodów do zazdro¶ci, ale tak siê nie da³o. Bo mój by³y i tak zawsze co¶ znalaz³ i potem mi to wymawia³, choæ wcale tak nie by³o.
 
     
Mr. Z 
Czêsty bywalec



Wiek: 36
Do³±czy³: 22 Lip 2012
Posty: 730
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2012-08-07, 19:26   

Wszystkie emocje zawsze maj± jak±¶ funkcjê, a zazdro¶æ wynika z konieczno¶ci rywalizacji o partnera seksualnego :-D Jest jeszcze druga strona medalu - ka¿da emocja mo¿e wystêpowaæ w skrajnym nasileniu lub czêstotliwo¶ci i to ju¿ nie jest przystosowawcze. Jest do¶æ sporo przyczyn zazdro¶ci, ciê¿ko wymieniæ wszystkie, ale jedn± z najwa¿niejszych jest poczucie niskiej warto¶ci. Osoba, która czuje siê warto¶ciowa z regu³y nie zak³ada, ¿e przestanie byæ atrakcyjna dla partnera. Odwrotnie jest w przypadku osobnika o niskiej samoocenie. Z racji tego, ¿e sam siebie nie lubi i nie akceptuje, bardzo ciê¿ko mu uwierzyæ, ¿e mo¿e byæ przez kogo¶ kochany. St±d wykszta³ca siê potrzeba ci±g³ego potwierdzania uczucia :-D
 
 
     
Mona85 
Pocz±tkuj±cy



Wiek: 38
Do³±czy³a: 04 Lip 2012
Posty: 163
Sk±d: Opole
Wys³any: 2012-08-07, 19:30   

Ja mam nisk± samoocenê, i zdarza³o mi siê byæ zazdrosn± o jego kole¿anki, które by³y ³adniejsze ode mnie, bardziej towarzyskie, roze¶miane, lepiej ubrane itp. itd., ale nigdy nie zdarza³o mi siê robiæ jaki¶ scen zazdro¶ci, po prostu wtedy jako¶ milk³am, chowa³am siê w cieñ...
 
 
     
Mr. Z 
Czêsty bywalec



Wiek: 36
Do³±czy³: 22 Lip 2012
Posty: 730
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2012-08-07, 19:34   

Ja te¿ bywa³em zazdrosny, ale minê³y ca³e wieki od mojego rozstania. Dzi¶ ju¿ bym taki nie by³ :mrgreen:
 
 
     
Mona85 
Pocz±tkuj±cy



Wiek: 38
Do³±czy³a: 04 Lip 2012
Posty: 163
Sk±d: Opole
Wys³any: 2012-08-07, 19:49   

Maj±c pewne do¶wiadczenia na dzieñ dzisiejszy wielu b³êdów by¶my nie pope³nili, ale my¶lê, ¿e zazdro¶æ bêdzie zawsze, taka ma³a jest nieszkodliwa, gorzej, jak to siê zmieni w jak±¶ chor± obsesjê...
 
 
     
Mr. Z 
Czêsty bywalec



Wiek: 36
Do³±czy³: 22 Lip 2012
Posty: 730
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2012-08-07, 19:54   

Zgadzam siê, to co¶ jak wypiæ szklaneczkê piwa vs wypiæ dwunastopak piwa i pój¶æ jeszcze potem pod sklep ;-)

Ale jest jeszcze jeden argument przeciwko silnej zazdro¶ci - ona po prostu z¿era energiê. Trzeba pracowaæ nad swoj± osobowo¶ci±, aby polubiæ siebie, w przeciwnym razie problem zawsze bêdzie powraca³, niezale¿nie od tego jak bardzo udany by³by dany zwi±zek. Niektórzy nie daj± rady i ganiaj± do terapeuty, a to i tak niczego nie gwarantuje :zeby:
 
 
     
Mona85 
Pocz±tkuj±cy



Wiek: 38
Do³±czy³a: 04 Lip 2012
Posty: 163
Sk±d: Opole
Wys³any: 2012-08-07, 20:04   

Ja od bardzo dawna siê z tym borykam, po tych wszystkich latach widzê postêpy, jednak nie raz, gdy brakowa³o mi si³ my¶la³am, by udaæ siê po pomoc, ale wiem, ¿e je¶li sama sobie z tym nie poradzê, to nikt tak na prawdê mi nie pomo¿e... hm, to chyba nie bardzo na temat o zazdro¶ci :-D
 
 
     
Mr. Z 
Czêsty bywalec



Wiek: 36
Do³±czy³: 22 Lip 2012
Posty: 730
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2012-08-07, 20:06   

Mona temat jak najbardziej odpowiedni. Mo¿emy podzieliæ siê przemy¶leniami i do¶wiadczeniami odno¶nie tej kwestii i w konsekwencji ka¿dy mo¿e wynie¶æ co¶ dla siebie
Ostatnio zmieniony przez Mr. Z 2012-08-07, 20:07, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
 
     
Mariette
[Usuniêty]

Wys³any: 2012-08-07, 20:20   

Zazdro¶æ dobry temat. Ka¿dy jest w mniejszym lub wiêkszym stopniu zazdrosny o swojego partnera czy mê¿a. To czasami dobry znak, ale czasami gubi bardzo.
Mam znajomych /ma³¿onkowie/ ona jest do przesady zazdrosna o mê¿a, kontroluje na ka¿dym kroku, sprawdza czasami szpieguje, przetrz±sa laptopa czy komórkê i szuka sama nie wie czego. Dochodzi u nich do coraz wiêkszych spiêæ, k³ótni. Rozmowa nic nie daje, bo m±¿ nawet jak wyjdzie ze ¶mieciami,a nie ma go d³u¿ej jak 5 min. odrazu wszczyna awanturê.
Dla mnie jest to chora sytuacja, je¿eli w zwi±zku nie ma wzajemnego zaufania i dialogu, to lepiej albo siê rozstaæ, albo ¿onê wys³aæ na terapiê do psychologa. Bo nie do¶æ, ¿e zatruwa sobie ¿ycie, to jeszcze niszczy poczucie bezpieczeñstwa mê¿a.
 
     
cytrynka83 
Czêsty bywalec



Wiek: 41
Do³±czy³a: 05 Lip 2012
Posty: 858
Sk±d: lubelskie
Wys³any: 2012-08-07, 21:16   

Ja te¿ by³am zazdrosna. Chyba "zarazi³am siê" od mojego by³ego. Bêd±c z nim on by³ zazdrosny. Bêd±c za¶ w nowym zwi±zku to ja by³am zazdrosna. Mo¿e nie chorobliwie, ale jednak. Wynika³o to w³a¶nie z niskiej samooceny. Wkurza³o mnie natomiast to, ¿e mój nowy ch³opak o mnie nie by³ zazdrosny. I mia³am przez to wra¿enie, ¿e mnie nie kocha³. A nie pomy¶la³am, ¿e mo¿e mi po prostu ufaæ.
 
     
maro_25 
Pocz±tkuj±cy


Wiek: 37
Do³±czy³: 29 Lip 2012
Posty: 171
Wys³any: 2012-08-07, 22:00   

cytrynka83 napisa³/a:
Ja te¿ by³am zazdrosna. Chyba "zarazi³am siê" od mojego by³ego. Bêd±c z nim on by³ zazdrosny. Bêd±c za¶ w nowym zwi±zku to ja by³am zazdrosna. Mo¿e nie chorobliwie, ale jednak. Wynika³o to w³a¶nie z niskiej samooceny. Wkurza³o mnie natomiast to, ¿e mój nowy ch³opak o mnie nie by³ zazdrosny. I mia³am przez to wra¿enie, ¿e mnie nie kocha³. A nie pomy¶la³am, ¿e mo¿e mi po prostu ufaæ.


zdaje sie ze wla¶nie brak zazdro¶ci ze strony partnera moze swiadczyc o dwóch rzeczach, jak napisala cytrynka, albo partnerowi nie zalezy albo po prostu darzy drug± osobê zaufaniem... ja akurat kiedys zaufalem, no i niezbyt szczesliwie sie to dla mnie zakonczylo, jednak jesli czasem bywalem zazdrosny to staralem sie tego nie okazywac... to bylo dla mnie jak okazywanie slabo¶ci...
 
     
prezes 
Czêsty bywalec


Wiek: 33
Do³±czy³: 10 Sie 2012
Posty: 583
Wys³any: 2012-08-10, 22:22   

Zazdro¶æ to naturalna ludzka przypad³o¶æ i tak bardzo niszczy zwi±zek i samego cz³owieka :mruga:


maro_25 napisa³/a:
jednak jesli czasem bywalem zazdrosny to staralem sie tego nie okazywac... to bylo dla mnie jak okazywanie slabo¶ci...


To w³±¶nie mêska duma która nam tak czêsto zgube przynosi :-D
 
     
Shaken 
Nowy

Wiek: 30
Do³±czy³: 16 Lip 2012
Posty: 34
Sk±d: Stolica :)
Ostrze¿eñ:
 1/4/4
Wys³any: 2012-08-11, 14:18   

Ja nie mogê jak dziewczyna jest o mnie cholernie zazdrosna..czuje takie ograniczenie...co by¶ nie zrobi³ be¿ udzia³u partnerki to jest z³e i prowadzi do k³ótni...ja osobi¶cie wole polegaæ na zaufaniu ni¿ byæ zazdrosny.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotno¶æ Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS