Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyczyny Waszej samotności
Autor Wiadomość
MissKeira 
Nowy


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Mar 2024
Posty: 7
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2024-03-12, 15:41   

Cytat:


Po nitce do kłębka, tak to już jest trzeba szukać do skutku sposobów, rozwiązań itd. Medytacja jest niesamowita, przynosi szybką ulgę. W moim przypadku jest to bardziej forma w ruchu kiedy się koncentruję np na krokach w trakcie spaceru, oddech również. Każdy znajdzie coś dla siebie trzeba się nauczyć słuchać ciała i własnych indywidualnych potrzeb, zadbać o siebie kurcze jak nikt dotąd ^^ Cieszę się, że też masz cały wachlarz narzędzi z których korzystasz. Dziękuję i również obficie owocnych efektów życzę :usmiech:
 
     
sluchacztwoj 
Nowy


Wiek: 33
Dołączył: 12 Lut 2024
Posty: 7
Wysłany: 2024-03-12, 23:25   

MissKeira, dzięki za życzenia🙂

Cześć, Akcja.
Współczuję Ci, że jesteś samotny i że masz natręctwa myśli.
Dobrze, że chodzisz do Poradni. Mam nadzieję, że pomagają Ci tam w odpowiedni sposób. A jeżeli nie, życzę Ci, żebyś odnalazł w sobie inicjatywę lub możliwości do zmiany Poradni albo do poszukania pomocy w inny sposób (np. lepszy terapeuta).

Piszesz, że przyczyną Twojej samotności jest brak przyjaciół. A co jest przyczyną braku przyjaciół? Może warto, tak, jak radziła Ci MissKeira, zapisać się do jakiejś grupy, np. biegaczy czy kursu kulinarnego czy czegokolwiek.

Nie musisz odpowiadać, bo ja Ciebie nie znam i nie zrozumiem głębi Twoich powodów czytając jedynie Twój post na tym forum. Najważniejsze, żebyś był sam ze sobą szczery. Żebyś też odpowiedział sobie szczerze, czy akceptujesz swoją sytuację czy jednak gdzieś w głębi serca liczysz, że się ona zmieni.

A jeżeli chcesz, żeby sytuacja się zmieniła, to "niestety" Ty musisz zacząć działania. Chociażby od najmniejszych kroków, np. zacząć patrzeć ludziom w oczy, zapisac się na kurs języka, przeczytać odpowiednie książki.
 
     
Akcja 
Aktywny



Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 336
Skąd: Z jakiegoś miasteczka...
Ostrzeżeń:
 3/4/4
Wysłany: 2024-03-13, 20:31   

Każdy sobie musi radzić z samotnością, bo nie ma innego wyjścia.
Załamanie się przez: samotność, byłoby już niedobre, a nie o to chodzi. :serce:

[ Dodano: 2024-03-19, 11:27 ]
Witam.

Ja dziś byłem na wizycie w Poradni Zdrowia Psychicznego w przychodni i mam przepisane następne leki przeciw: natręctwom myśli.
Mam też wizytę w Poradni u psychologa, pod koniec tego miesiąca.
No niestety, ale myśli natrętne, które w głowie siedzą, męczą.
No ale trzeba sobie z tym radzić.
Nie ma na to innej rady. :-)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS
X