Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne rzeczy i nawyki
Autor Wiadomość
razir
Nowy

Dołączył: 18 Kwi 2012
Posty: 4
Wysłany: 2012-04-30, 18:55   

Ja znowu często wychodze z domu i udaje sie w miejsca ktore maja dla mnie jakies duże znaczenie (wspomnienia) no i myśle godzinami o byle czym .
 
 
     
Karolina
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-01, 22:13   

Zastanawiam się co mogę uznać za dziwny nawyk ;-)
Przyznam się przed Wami do :

-obsesyjnego sprzątania swojego mieszkania (pedantyzm podchodzący pod obsesję) ;-)
-mówienia do siebie (jak dotąd na szczęście tylko w swojej głowie) :ysz:
-wspominania z uporczywością maniaka szeroko pojętej przeszłości (zdarzeń/sytuacji/osób)
 
     
Andskyru 
Aktywny


Wiek: 28
Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 320
Wysłany: 2012-05-07, 14:48   

Rowowa z sobą, komentowanie siebie heh tak jak najbardziej.
tylko raczej wtedy gdy raczej zrobię coś czego oczekiwałem po sobie że nie zrobię wiec zazwyczaj to obelgi do samego siebie
na przykład wpatrywanie się w twarz dziewczyn, oczy spokojne a zarazem niesamowite jak letnia burza, blask promieniujący ze oaz serce drży (uu dreszcz mnie przeszył na samo wspomnienie) wtedy mowie sobie takie i tym podobne słowa ,,co ty robisz '' , ,,poj.alo ci sie'' , ,,za to zostaniesz ukarany'' , ,,kara'' (wtedy najczęściej okaleczam się, lecz nie groźnie tylko jako kare)i wiele innych sytuacji, podobnych i niepodobnych. Bo jak inaczej zniszczyć ten instynkt>?

często tez gdy rozmyślam nad sensem bycia/istnienia i po co to wszystko to rozmawiam za sobą w myślach i na jawie ale nigdy nie dochodzę do odpowiedzi bo w tym przypadku jest zbyt wiele aspektów do przeanalizowania i porostu mózg się z przesilenia wtedy nadchodzi uświadomienie jaki jestem tępy, jaki rodzaj ludzki jest tępy na świadomość istnienia daje łatwo sie omamić lub wolą być omamieni przez rząd, religie, lub inna instytucje której tylko jedno w głowie władza nad innymi. eh ale to już nie na temat.
 
     
wesley 
Milczący



Wiek: 35
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 63
Wysłany: 2012-05-08, 21:51   

Często podejmuje tematy na temat końca świata, czy szatana, nie wiem skąd mi się to bierze, ale jakąś obsesje mam na te tematy, nie żebym był satanistą, ale sam tego nie rozumiem.
Kiedy śpię muszę wszystko mięć obok siebie, telefon, pilot, laptop, i trochę dalej tv :-D
 
     
cytrynka83 
Częsty bywalec



Wiek: 40
Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 858
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2012-07-08, 16:30   

Obgryzam usta, i też gadam do siebie ( pocieszyłam się czytając wypowiedzi, że nie ja jedna tak mam) i też obgryzam skórki wokół paznokci, a potem krew się leje strumieniami:)
 
     
Tutiki
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-08, 16:38   

hmm... no to ja się przyznam..
się nie mogę zebrać w sobie

jak mnie ktoś gdzieś ktoś mija ( zwłaszcza facet) to wciągam głęboko powietrze i wącham
uwielbiam zapach męskich perfum
 
     
bella47 
Początkujący


Wiek: 58
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 145
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-07-09, 19:35   

No dobra,przyznam się - gadam z psem na głos i z kotami,w skrajnej samotności nawet wydaje mi się,że odpowiadają,no i chodzę do lasu i gadam do siebie.
 
 
     
Mona85 
Początkujący



Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lip 2012
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 2012-07-09, 19:51   

ja również mówię sama do siebie, ale w myślach i bardzo szczegółowo analizuje różne sytuacje, które się już wydarzyły - często dostrzegam nowe aspekty sprawy... czasem wyobrażam sobie różne scenariusze, co się stanie, jak postąpię w ten sposób, a co jak w inny... a do tego też zawsze witam się ze kotami na podwórku no i z moimi kwiatkami, gdy wypuszczają nowe listki zawsze mówię "hej!" i się uśmiecham...
 
 
     
Ever 
Dyskutant



Wiek: 27
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1237
Skąd: z piekła
Wysłany: 2012-07-09, 20:05   

bella47, też rozmawiam ze zwierzętami. I z kaktusem.
 
 
     
Sen
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-09, 20:53   

Czy dziwnym nawykiem jest fakt, że lubię się przytulać, albo jak ktoś mnie przytula? (:
 
     
bella47 
Początkujący


Wiek: 58
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 145
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-07-09, 21:41   

To nie nawyk,tylko potrzeba,to zupełnie naturalne tylko niektórzy o tym zapomnieli...
 
 
     
myszka1604 
Częsty bywalec



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 525
Wysłany: 2012-07-10, 00:43   

bella47 napisał/a:
No dobra,przyznam się - gadam z psem na głos i z kotami,w skrajnej samotności nawet wydaje mi się,że odpowiadają,no i chodzę do lasu i gadam do siebie.


A już myślałam że tylko ja tak mam...uff :-D Jestem też święcie przekonana, że mój pies mnie doskonale rozumie.
 
     
Sunrise 
Zasłużony


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1207
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2012-07-10, 11:58   

Ja też nawijam do siebie czasem i przytulam nałogowo mojego misia pluszowego :mrgreen:
 
     
bella47 
Początkujący


Wiek: 58
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 145
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-07-10, 20:05   

Te wszystkie nawyki powstają z potrzeby poczucia bliskości,człowiek to zwierzę stadne,trudno mu samemu..i tyle.
 
 
     
Andskyru 
Aktywny


Wiek: 28
Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 320
Wysłany: 2012-07-10, 20:13   

Ale, niekoniecznością jest to że samotność bierze się z braku towarzystwa.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS