Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Zastępowanie ludzi przedmiotami
Autor Wiadomość
Jasper 
Aktywny


Wiek: 31
Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 461
Skąd: Woj. Podlaskie
Wysłany: 2013-10-06, 16:09   Zastępowanie ludzi przedmiotami

"Zastępowanie ludzi przedmiotami" no więc chce poznać waszą opinie na temat tego hmm" zjawiska" przykładem może być np. utrata kogoś cennego a potem z uporem maniaka kupowanie przedmiotów które na początku cieszą a potem idą w odstawkę na rzecz nowych, zakupionych przedmiotów. Jak byście to nazwali? fobia? uzależnienie? chwilowy stan?
Dlaczego pytam, pytam bo po stracie przyjaciółki widzę że kurczowo zacząłem zalepiać po niej dziurę przedmiotami, na początku było "ok", mówiłem sobie że to się przyda i prawdą jest że na początku jakoś panowałem nad tym bo to co kupowałem było jakoś przydane. A dziś? no na chwilę obecną dotarło do mnie że sporo część zakupionych rzeczy to jedynie chwilowe pocieszenia, kilka dni i urok znika. Nie nazwę tego uzależnieniem ani fobią bo panuje nad tym. Także ogólne to błahostka. Jednak natchnęło mnie to do stworzenia tego wątku chcąc poznać wasze zdanie, macie a może mieliście podobnie?
 
 
     
Vyar 
Częsty bywalec



Wiek: 35
Dołączyła: 22 Cze 2013
Posty: 918
Skąd: Mar Vanwa Tyalieva
Wysłany: 2013-10-06, 16:40   

Myślałam, że tylko niektóre kobiety tak mają, jak koleżanka, która po rozstaniu z facetem kupiła kilka par szpilek, niestety nie pomogło. Ogółem trzeba uważać, żeby się nie uzależnić.
Ja to nazywam hobby, kupuję książki i potem siedzę w innym światku. I to pomaga, na krótko ale jednak. I nie można książek nazwać bezużytecznymi, no, chyba że sie jest dziwnym człowiekiem.
 
 
     
Santine 
Początkujący


Wiek: 29
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 129
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2013-10-11, 17:34   

Jasper napisał/a:
Jak byście to nazwali? fobia? uzależnienie? chwilowy stan

Zależy od przypadku. Ale warto się pilnować i w porę zauważyć problem, by nie przerodził się w coś poważnego.;)
Kojarzę człowieka, który zapełniał emocjonalną pustkę rzeczami materialnymi.
A jak się głębiej zastanowię, nawet więcej, niż jednego. Myślę, że jest wielu ludzi, którzy zachowują się podobnie, a nawet nie bardzo zdają sobie z tego sprawę.
Sama nigdy nie praktykowałam czegoś podobnego.
 
     
Hakim
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-11, 18:58   

Santine napisał/a:
A jak się głębiej zastanowię, nawet więcej, niż jednego. Myślę, że jest wielu ludzi, którzy zachowują się podobnie, a nawet nie bardzo zdają sobie z tego sprawę.
Sama nigdy nie praktykowałam czegoś podobnego.

Właśnie jest wielu takich ludzi którzy czasem nie zdają sobie nawet sprawy z tego że tak robią. Zdarzyło mi się tak robić, ale jednak panuję nad sobą.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS