Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Wasz sens Życia ?
Autor Wiadomość
kolorowyzolw 
Początkujący



Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 158
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-30, 06:59   

Tak dobij mnie.
 
 
     
Córka Wojownika 
Milczący


Wiek: 31
Dołączyła: 21 Kwi 2013
Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-05-31, 12:16   

Lilith napisał/a:
Altruisci natomiast nie maja czasu na uzalanie sie nad soba. Zbyt wielu ludzi wokol potrzebuje ich pomocy.


Nie ma czegoś takiego jak altruizm. Spełniasz się przez tę pomoc, więc "robisz sobie dobrze". Nie ma bezinteresownych uczynków, zawsze jest coś takiego, że pomagając poprawiasz sobie samopoczucie, pomagasz bo lubisz, pomagasz bo czujesz się lepiej, pomagasz bo lubisz jak ktoś ci dziękuje, pomagasz bo lubisz widzieć uśmiech na czyjejś twarzy...

A moim sensem życia jest, hmm... bycie dobrym człowiekiem. Jak umrę, to fajnie gdybym pozostała w pamięci ludzi jako dobre uczynki, które zrobiłam. Jestem dla świata, a nie świat dla mnie.
 
     
Lilith
Nowy

Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 23
Wysłany: 2013-05-31, 22:09   

No wlasnie gdzies czytalam, ze jednak istnieje altruizm w przyrodzie, chyba u pszczolek, ale glowy nie dam, a nie chce mi sie szukac. I tak nie moge jeszcze wklejac linkow; )

Co do istot pt. czlowiek, roznie to bywa.

; )
Ostatnio zmieniony przez Lilith 2013-05-31, 22:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Lowroller 
Nowy


Wiek: 35
Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 21
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2013-05-31, 22:58   

Moje zycie nie ma sensu :( Ciagla praca ganianie za forsa po co mi to ? W ogole nie jestem szczesliwy nawet tych pieniedzy nie wydaje zbyt czesto bo nie mam kiedy a kiedy mam wolne to nawet do sklepu na przeciwko nie chce mi sie isc. Totalnie zdziczalem juz watpie ze da sie to w jakikolwiek sposob naprawic. Watpie bym za pare lat stworzyl rodzine a chyba taki jest cel zyciowy prawdziwego mezczyzny.
 
     
Hakim
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-07, 21:57   

Cytując słowa piosenki powiem. "Żyj każdą chwilą i nie szukaj w życiu sensu"
 
     
Mr.eM
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-08, 18:26   

Nie posiadam sensu życia, wolałbym nie budzić się każdego dnia by czekać aż się skończy.
 
     
Bari 
Częsty bywalec



Wiek: 28
Dołączył: 08 Cze 2013
Posty: 515
Wysłany: 2013-06-09, 22:46   

Czasem się zastanawiam, jednak zawsze dochodzę do dziwnych wniosków, z których nic konkretnego nie wychodzi. Lepiej chyba jednak o tym nie myśleć, robić swoje, cieszyć się każdą chwilą, która jest dla nas dobra, a złe przeczekać z nadzieją na lepsze jutro.
 
     
Barutai 
Początkujący


Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 126
Wysłany: 2013-08-09, 15:14   

Mój syn. Wszystko inne to dodatki.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS