Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy jesteście marzycielami?
Autor Wiadomość
Heros11 
Początkujący


Wiek: 34
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-09-15, 19:23   

jestem marzycielem:) ale wiem,że to o czym marze się nigdy nie spełni...
 
     
zawszespoko 
Nowy

Wiek: 39
Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 28
Wysłany: 2012-09-18, 12:33   

Warto marzyć, ale nie należy zapominać, że marzeniami nie da się żyć. Ja raczej podobnie jak Jasper twardo stąpam po ziemi. Staram się wyznaczać sobie cele, myślę że to lepsze niż marzenia.
 
     
Karolina
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-18, 13:02   

Chyba jak każdy z nas mam marzenia i często dzięki nim udaje mi się wytrwać w postanowieniach oraz przetrwać ciężkie chwile.
Zresztą najlepiej oddaje to mój podpis :oczko:
 
     
Amber25 
Milczący


Wiek: 28
Dołączyła: 25 Wrz 2012
Posty: 58
Wysłany: 2012-09-26, 14:04   

Ja jestem okropną marzycielką choć teraz niestety wśród natłoku problemów , wątpie by moje marzenia sie spełniły, ogólnie częściej spełniaja sie moje koszmary niż marzenia ale widać mam pecha w życiu :p
 
     
bartekk 
Aktywny


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 223
Wysłany: 2012-09-26, 17:30   

Niestety mam marzenia, ale staram się o nich nie myśleć żeby nie pozostały nimi na zawsze. Wolę myśleć o czyichś marzeniach, łatwiej mi wierzyć, że się spełnią; chciałbym żeby marzenia innych się spełniły. Może kiedyś ktoś też tak pomyśli i uwierzy w moje.
 
     
Mr. Z 
Częsty bywalec



Wiek: 36
Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 730
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-09-26, 18:32   

Jakoś nie lubię słowa "marzenia". Brzmią dość dziecinnie. Mam za to plany, które konsekwentnie realizuje.
 
 
     
neo-geisha
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-03, 00:11   

Ej... marzenia nie są dziecinne ;).
Mam niewiele marzeń, ale mam nadzieje, że choć, jedno, to najważniejsze (na tę chwilę:P) się spełni. Wtedy "umrę spełniona":P.
 
     
Monixa7 
Dyskutant


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 1350
Skąd: woj. lubelskie
Ostrzeżeń:
 4/4/4
Wysłany: 2012-10-31, 05:54   

Lubię marzyć, ja jestwm szcęściara, wiele się spełnia hehe albo nabroję coś a jest ok heh :Dfarciara ze mnie, to po starym, jedna ok cecha hehehe
 
     
TipTopKot 
Aktywny



Wiek: 42
Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 224
Wysłany: 2012-12-08, 15:38   

Każdy człowiek jest marzycielem. Po prostu inaczej się to przejawia. Jeden marzy o przysłowiowych niebieskich migdałach, a drugi o czymś konkretnym. Można marzyć np.o własnym domu, i dążyć do tego pracując, odmawiając sobie różnych rzeczy itd. Można też marzyć o byle czym - np. chcę się przejechać ferrari czy też chcę wygrać 10 milionów w lotto. Chodzi o to jak kto dąży do urzeczywistnienia swoich marzeń, i czy są w zasięgu ręki czy wybujałe. Ja jestem marzycielem. Marzę o dziewczynie/kobiecie, którą pokocham i która pokocha mnie. Niby nic wielkiego, ale okazuje się być znacznie trudniejsze niż...no, cokolwiek tam wstawicie :)
 
     
Monixa7 
Dyskutant


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 1350
Skąd: woj. lubelskie
Ostrzeżeń:
 4/4/4
Wysłany: 2012-12-08, 15:45   

dokładnie hehe, mądre słowa, niby nic wielkiego a jednak......
 
     
Joanna_23 
Nowy


Wiek: 33
Dołączyła: 20 Lut 2013
Posty: 45
Skąd: Wro.
Wysłany: 2013-02-23, 18:39   

Zdecydowanie...czasami aż za bardzo żyję marzeniami. No, ale gdyby nie one nie wiem, czy pisałabym ten post.
 
     
duenderosa
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-05, 10:11   

TipTopKot napisał/a:
Marzę o dziewczynie/kobiecie, którą pokocham i która pokocha mnie. Niby nic wielkiego, ale okazuje się być znacznie trudniejsze niż...no, cokolwiek tam wstawicie :)


Z marzeniami jest dziwnie - czasem mamy je zbyt wygórowane, dlatego się nie spełniają a czasem za mało konkretne i to też jest powód, że trudno Opatrzności pomóc nam je ziścić, a czasem z tego powodu dziwimy się, że dostajemy nie to co chcieliśmy :D
Marzenia pomagają (przynajmniej mi) żyć, ale też są momenty, kiedy wręcz stają się blokadą przez "życiem", kiedy zatapiam się w nich, zamiast w tym co przynosi interesującego los.
Myślę, ze jak ze wszystkim warto je dawkować i marzyć mądrze .... ale czy to wtedy też będa marzenia?

A może jest różnica między marzeniami a snami na jawie?
 
     
SunBia
Nowy

Dołączył: 04 Mar 2013
Posty: 5
Wysłany: 2013-03-05, 19:12   

Ja jestem strasznie wielką marzycielką ;p uwielbiam marzyć nawet wtedy kiedy wiem że coś się nie spełni ... to coś po prostu wyrywa mnie ze smutnej rzeczywistości heh .. dlatego lubię marzyć :)
 
     
Santine 
Początkujący


Wiek: 29
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 129
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2013-05-22, 15:19   

Jestem marzycielką. Ale to chyba nie tak, że ciągle krążę w chmurach (choć patrzeć w nie uwielbiam). W każdym razie wierzę, że warto marzyć, bo to pomaga odnaleźć w sobie odwagę i siłę do tworzenia śmielszych planów, no i realizowania ich. I cudownie pobudza wyobraźnię.
Ostatnio zmieniony przez Santine 2013-05-22, 15:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kolorowyzolw 
Początkujący



Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 158
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-24, 13:59   

Marze o wspólnych marzeniach :).
W świecie można tyle zrobić.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS