Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy jesteście marzycielami?
Autor Wiadomość
Grigorin
Nowy

Wiek: 32
Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 40
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-07-07, 08:15   

Wcześniej wielki marzyciel. Teraz stąpający twardo po ziemi
 
     
Anonimka 
Początkujący



Wiek: 33
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 197
Skąd: 3city
Wysłany: 2013-07-07, 12:59   

Czasem sobie mówię, że już nie marzę, a potem 'strzał' i myślę, że jestem w stanie z kimś góry przenosić... naiwna marzycielka, do momentu, gdy druga strona mi uświadamia, że się znowu pomyliłam.

Z roku na rok, coraz mniej marzę i śnię, ale trzeba mieć nadzieję.
 
 
     
pawełzgdańska 
Milczący


Wiek: 40
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 59
Wysłany: 2013-07-13, 00:04   

Moim zdaniem każdy ma jakieś marzenia, nie ma chyba osoby, której czegoś by w życiu nie brakowało i by o tym nie marzyła. Każdy też czego innego oczekuje od życia. Ja nie wyobrażam sobie życia bez marzeń, bo życie jest jakie jest, więc chociaż można sobie pomarzyć, co by było, gdyby było :)

[URL=http://www.youtube.com/watch?v=lGmfiCRX4LM]"To się nigdy nie zdarzy, w ogóle nie ma takiej opcji
Że przestane kiedyś marzyć nawet będąc dorosłym
Ten świat choć nie jest prosty dzięki mym marzeniom będzie piękny"
[/URL]
Fenomen - Marzenia
 
     
Hakim
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-10, 21:33   

To oczywiste że każdy ma jakieś marzenia mniej lub bardziej spełnione.

pawełzgdańska napisał/a:
Ja nie wyobrażam sobie życia bez marzeń, bo życie jest jakie jest, więc chociaż można sobie pomarzyć, co by było, gdyby było :)

Też mi się zdarza odpłynąć tak myślami i to nawet w takich miejscach jak praca. Czasem przez to zdarzają się śmieszne sytuacje

Anonimka napisał/a:
Czasem sobie mówię, że już nie marzę, a potem 'strzał' i myślę, że jestem w stanie z kimś góry przenosić... naiwna marzycielka, do momentu, gdy druga strona mi uświadamia, że się znowu pomyliłam.

Mam czasami dokłądnie tak samo :-)
 
     
Alia 
Nowy

Dołączyła: 09 Sie 2013
Posty: 35
Wysłany: 2013-08-10, 22:53   

Jakoś chwilowo ich nie mam. Dawno przestałam sobie zaprzątać głowę zbędnymi mrzonkami.
To chyba do marzycieli już raczej należeć nie mogę.
 
     
Metalhead
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-21, 21:15   

Oj tak :-D
 
     
Vyar 
Częsty bywalec



Wiek: 35
Dołączyła: 22 Cze 2013
Posty: 918
Skąd: Mar Vanwa Tyalieva
Wysłany: 2013-11-21, 21:33   

Wszystko zaczyna się w głowie, tylko potem jakoś nie dociera do rzeczywistości. Innymi słowy, więcej myślę, niż robię, o tym, co mogłabym zrobić, powiedzieć, a nie wychodzi z tego nic.
No i mam swój światek. Trafiłam w jakiejś książce o medytacjach na tworzenie swojego wewnętrznego sanktuarium. Polega to na tym, że wybierasz bibliotekę, ogród lub pracownię artystyczną i ją sobie wyobrażasz. To jest takie miejsce, do którego możesz uciec czy poszukać w nim odpowiedzi na pytania, np sięgając po przypadkową książkę na półce w bibliotece. Z czasem wypracowuje się też postać przewodnika, który może być człowiekiem, zwierzęciem lub innym czymś (mój jest kotem), i z nim się rozmawia. Podobno sen, jaki przyśni się po wizualizacji sanktuarium przed spaniem, daje odpowiedź na zadane pytania.
 
 
     
pauloha 
Nowy

Wiek: 30
Dołączyła: 18 Sie 2013
Posty: 5
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2014-01-06, 15:38   

Santine napisał/a:
Jestem marzycielką. Ale to chyba nie tak, że ciągle krążę w chmurach (choć patrzeć w nie uwielbiam). W kazdym razie wierzę, że warto marzyć, bo to pomaga odnaleźć w sobie odwagę i siłę do tworzenia śmielszych planów, no i realizowania ich. I cudownie pobudza wyobraźnię.

Zgadzam sie w stu procentach. Marzymy bo dzieki temu mamy po co zyc. Bez marzen nie mialabym do czego dazyc. Kwestia tego ze warto porzucic marzenia jako ulotne mysli i zaczac dzialac, bo marzenia same sie nie spelnia :oczko: Niestety w tym momencie mowie rowniez do siebie
 
     
Marceli23 
Nowy

Wiek: 33
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 20
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2014-01-06, 15:57   

ojej ja to cały czas marze, czasami wolałbym chyba już nie marzyć, bo mam wrażenie, że przez wszystko mnie się nie układa..
 
     
Ironiczny 
Nowy


Wiek: 26
Dołączył: 03 Sty 2014
Posty: 22
Wysłany: 2014-01-06, 20:08   

Cóż, jestem marzycielem. Jednakże marzę o różnych rzeczach. Tylko dlatego, ponieważ świat rzeczywisty jest zbyt okrutny według mnie.
 
     
Bari 
Częsty bywalec



Wiek: 28
Dołączył: 08 Cze 2013
Posty: 515
Wysłany: 2014-01-07, 22:15   

Ja o sobie niedawno powiedziałem: stuknięty idealista nierealista. To chyba twierdząca odpowiedź na to pytanie xD
 
     
4w5 
Częsty bywalec


Wiek: 36
Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 994
Skąd: Poludniowa Polska
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2014-02-06, 00:41   

....a cóż pozostaje samotnej osobie, jeśli nie nadzieja i marzenia, że coś się kiedyś jednak zmieni.
 
     
kolory_nieba
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-06, 01:35   

Jestem marzycielką. Są tego plusy, jak i minusy. Czasem takie marzenie może zdołować człowieka. Często marzymy o tym, czego nam brak. Jednak jeśli czegoś bardzo chcemy, możemy sobie to wymarzyć. Myślę, że bez wyobraźni i marzeń byłoby smutno. Marzenie o czymś może pozwolić się oderwać od szarej rzeczywistości, przenieść człowieka w lepsze miejsce.
 
     
tygrysek
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-20, 11:55   

Jestem marzycielem, zdecydowanie. Lubię to i dobrze mi z tym.
Niestety życie zmusza mnie coraz bardziej do myślenia racjonalnie i zmienia mnie.
Mam nadzieję, że całkowita zmiana nigdy nie nastąpi bo żyjąc marzeniami czuję się szczęśliwy.
 
     
Dusia
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-20, 22:10   

Nie wiem czy jestem marzycielką.
Chyba nie, i to jest smutne. Zawsze myślę (-niestety) realnie i wiem, że się to nie spełni. Na co więc wtedy marzyć? Owszem, mam jakieś "realne" marzenia odnośnie mojej przyszłości, tego jak chcę, żeby było i często o tym myślę, ale zawsze zapala się ta lampka 'nie, to niemożliwe'. ;x
I chyba wolałabym być marzycielką, niż osobą, która myśli w miarę rozsądnie i realnie. ;x
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS