Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Sunrise
2016-08-12, 11:08
Książki
Autor Wiadomość
notideal 
Początkujący


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Maj 2018
Posty: 115
Wysłany: 2019-03-06, 21:38   

Ja co roku staram sie brać udział w tym wyzwaniu, i też myślę, że to nierealne tyle przeczytać, ale dla samej siebie próbuje i było tak, że z roku na rok tych książek było więcej w poprzednim roku dałam plamę bo kolega z pracy pożyczył mi książki ( 10 szt) pierwsze trzy tomy tej serii były całkiem znośne nawet rzeknę, że całkiem fajne mimo drobnych minusów, dlatego też pomyślałam, że kolejny tom serii również będzie w podobnym stylu. Pomyliłam się, książka mnie zanudziła do tego stopnia, że czytałam ja pół roku za dalsze tomy już się nie brałam. Mam niestety taki nawyk, że jak zacznę książkę to muszę ją skończyć. Co do 52 książki czelendż xD tam piszą, że nieważna jest grubość książek, wiec Ci co czytają po 52 lub więcej na pewno czytają raczej te węższe albo poświęcają max swojego czasu.

Teraz sobie czytam na luzie, to co mam na półce, choć lista tych do kupienia i przeczytania rośnie i rośnie.

A może krótki opis ksiązki przeczytanej ostatnio? Co OBOK?

PS: Starsza ciocia?
 
     
obok 
Nowy

Dołączyła: 31 Gru 2017
Posty: 31
Wysłany: 2019-03-07, 11:12   

W sumie jednak doszłam do wniosku, że może nie jest tak źle z moim czytelnictem. Miałam wczoraj na myśli pozycje, które czytam sobie. A przecież czytam też sporo Astrid Lindgren i innych dziecięcych autorów. To co? Zrecenzować 'Emila ze Smalandii'? Lol.

A poważnie sama dla siebie to czytałam chyba ostatnio 'Instrukcję obsługi toksycznych ludzi' Katarzyny Miller i Suzan Giżyńskiej. Tytuł mówi sam za siebie. Przykłady i ich analiza.
Czekają 'Chrobot.Życie najzwyklejszych ludzi' Tomka Michniewicz i 50 short American short stories czy jakoś tak.
 
     
ShadrakMeduson 
Nowy

Wiek: 33
Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 30
Wysłany: 2019-03-07, 21:17   

50 książek już w tym roku przeczytałem. Ogólnie to anglojęzyczne sci fi czytam do 70 stron na godzinę. Po polsku szybciej.
Polskiej fantastyki nie lubię. Jest nudna, mało w niej przemocy i okrucieństwa. Pan lodowego ogrodu uśpił mnie po 20 stronach. Jedynie warbooki trzymają poziom w sam raz na lunch.

Mnie czeka teraz seria Beast Arises - trzy tomy po koło 946 stron.
Monografia o Leninie, Stalinie i Jeszcze o wojnie trzydziestoletniej..

Edycja...

Ogólnie jak ktoś ma rodzinę właściwie w grobie, 0 życie towarzyskie to czasu na książki i seriale jest aż za dużo.
Ostatnio zmieniony przez ShadrakMeduson 2019-03-07, 21:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
notideal 
Początkujący


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Maj 2018
Posty: 115
Wysłany: 2019-03-08, 21:47   

Obok, czyli bardziej książki psychologiczne, ja wole fantastykę, stanowczo tak, ostatnio czytałam "Pod kopuła" King'a. Sherlock Holmes, Dolina strach. Czytam to co mnie zachęci. A książka o toksycznych ludziach, znałam zbyt wielu takich ludzi, ale jesli to jest jak piszesz na zasadzie analizy to z chęcią kiedyś po nią siegne.

Umiejetność szybkiego czytania do fajna cecha. Ja nie mam czasu na czytanie wielu książek.

A książki Jacka Piekary?
 
     
ShadrakMeduson 
Nowy

Wiek: 33
Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 30
Wysłany: 2019-03-09, 17:03   

Za mało zabijania mają. Już mam tak zmysły stępione...
 
     
notideal 
Początkujący


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Maj 2018
Posty: 115
Wysłany: 2019-03-10, 13:50   

Może czas spróbować poczytać zupełnie inny gatunek?
 
     
ShadrakMeduson 
Nowy

Wiek: 33
Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 30
Wysłany: 2019-03-10, 19:27   

Nie zamierzam czytać książek gdzie są relacje międzyludzkie. To kłamstwa i iluzje.

Zostają książki o mikrobiologii i nanotechnologii oraz inżynierii materiałowej
 
     
notideal 
Początkujący


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Maj 2018
Posty: 115
Wysłany: 2019-03-10, 19:54   

Więc sam sobie odpowiedziałeś.
 
     
ShadrakMeduson 
Nowy

Wiek: 33
Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 30
Wysłany: 2019-03-10, 22:18   

notideal napisał/a:
Więc sam sobie odpowiedziałeś.


Wiesz, mógłbym napisać bardzo bardzo bardzo długi, dokładny i szczegółowy chronologicznie opis starania się o związek prawie z kimkolwiek kto był na horyzoncie... I to nie ja się wycofywalem tylko druga strona. Ja robiłem wszystko dla Dam serca i poniosłem duże konsekwencje swoich decyzji bo w końcu taki rycerski itp. a to były hmm kłamstwa i zwykła naiwność dziecka we mgle: że istnieje miłość, przyjaźń, partnerstwo inteligencji, wspólne zdjęcia itp. to wszystko mity i kłamstwa. Przynajmniej dla mnie.
 
     
Green42 
Nowy

Dołączyła: 24 Lis 2020
Posty: 18
Wysłany: 2020-11-25, 15:29   

Właściwie lubię wszystkie książki. No, może fantastyczne najmniej...
 
     
lelahel
Nowy


Dołączył: 17 Lut 2020
Posty: 22
Wysłany: 2020-12-14, 02:25   

Jako że zawsze byłem bałaganiarzem, to jeden znajomy oddał mi książkę "Magia Sprzątania" japońskiej autorki Marie Kondo, którą sam dostał kiedyś od kogoś w prezencie.

Czytało się bardzo przyjemnie. Nie przeczytałem jej do końca(skończyłem o rozdziale na temat fotografii, przeczytam go kiedy będę sprzątał pokój współlokatora, bo tam trzymam stare zdjęcia). Autorka zawodowo zajmuje się uczeniem ludzi swojej własnej metody sprzątania, którą opracowywała przez lata. Ponad praktyczne porady bardziej cenię sobie entuzjazm do procesu, który potrafi ona w świetny sposób przekazać.
Mogę powiedzieć że czytając tę książkę po raz pierwszy czułem się podekscytowany na perspektywę sprzątania.
 
     
Green42 
Nowy

Dołączyła: 24 Lis 2020
Posty: 18
Wysłany: 2020-12-14, 13:34   

Sprzątanie bywa świetną terapią złego samopoczucia :)
 
     
lelahel
Nowy


Dołączył: 17 Lut 2020
Posty: 22
Wysłany: 2020-12-14, 23:01   

Nie tylko!
Może być zajawką samą w sobie! Świetna okazja żeby zastanowić się co naprawdę jest nam potrzebne i nad swoja relacją z rzeczami.
 
     
Green42 
Nowy

Dołączyła: 24 Lis 2020
Posty: 18
Wysłany: 2020-12-15, 09:21   

Podoba mi się określenie "relacja z rzeczami". Bardzo trafne. Często bez sensu otaczamy się ogromną ilością przedmiotów, a faktycznie używamy tylko pewnej ich części...
 
     
lelahel
Nowy


Dołączył: 17 Lut 2020
Posty: 22
Wysłany: 2020-12-17, 23:07   

O tym jest w dużej mierze ta książka, o budowaniu nowej relacji z rzeczami, nie tylko na pozbyciu się tych niepotrzebnych(aczkolwiek tak, dużo tam o tym), ale i o docenieniu tych, które ze zachowuje. Polecam.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS
X