Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Sunrise
2016-08-12, 10:08
Książki
Autor Wiadomość
Darkness 
Początkujący


Wiek: 29
Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 150
Skąd: Slask
Wysłany: 2011-11-26, 22:58   

Nie moje klimaty :oczko:
 
     
C.Lenfent
Nowy

Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 15
Wysłany: 2011-11-26, 23:09   

Boję się nowych książek o wampirach xD
Mam tylko nadzieję, ze nie połyskują na słońcu ^^
 
     
mihi17maj 
Dyskutant


Wiek: 32
Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 1166
Wysłany: 2011-11-26, 23:37   

hehe musisz zobaczyć :D:D:D
 
 
     
Ever 
Dyskutant



Wiek: 27
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1237
Skąd: z piekła
Wysłany: 2011-11-27, 13:21   

Mi się książki o wampirach przejadły... Choć swego czasu byłam przesiąknięta literaturą fantasy. Najpierw "Harry Potter" później "Zmierzch, "Błękitnokrwiści", "Ever", "Wiedźmin" i kilka jeszcze innych. Ale już dość, czas zejść na ziemię. Aktualnie poluję na "W sidłach anoreksji" Heidi Hassenmuller. Wszystkie książki tej autorki są oparte na faktach. Do tej pory przeczytałam "Desire, czyli czas próby" oraz "Niemy śmiech". Pierwsza łatwiejsza to przeczytania, poszła w jeden wieczór, ryczałam jak porypana. Druga, troszkę trudniejsza, także mnie wzruszyła.
No i planuję wrócić to niepokonanej powieści Paula Coelho: "Weronika postanawia umrzeć"
 
 
     
C.Lenfent
Nowy

Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 15
Wysłany: 2011-11-27, 19:38   

Nie mogę się jakoś przekonac do Paulo Coehlo po tym jak wszystkie dziunie z nk i innych portali pod zdjęciami wklejały cytaty z jego książek.

A jedyną akceptowaną dla mnie wersją wampirów (oprócz Drakuli ofc) jest seria Anny Rice. "Zmierzchu" przeczytać nie mogłam, stanęłam w połowie pierwszego tomu.
 
     
Ever 
Dyskutant



Wiek: 27
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1237
Skąd: z piekła
Wysłany: 2011-11-27, 19:45   

C.Lenfent napisał/a:
Nie mogę się jakoś przekonać do Paulo Coehlo po tym jak wszystkie dziunie z nk i innych portali pod zdjęciami wklejały cytaty z jego książek.


Z moich znajomych to nawet nie wiedzą kto to xD A "Weronika..." jest na prawdę dobra.

Co do Zmierzchu to sama sobie się dziwię, że to przeczytałam. Ostatnio byłam w kinie i ryłam się z tego tak, ze wszystkie zakochane w Edwardzie patrzyły na mnie zabójczym wzrokiem. I ryłam się jeszcze bardziej.
 
 
     
Fortune 
Milczący



Wiek: 32
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 58
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: 2011-12-01, 17:46   

proza Edwarda Stachury. poezja rzecz jasna tez, ale proza wydaje mi jest mniej znana. polecam Siekierezade. Mama kupila mi ja na 18.urodziny, pamietam, ze czytalam ja i rozumialam slowo w slowo o co Jankowi Praderze chodzi... wtedy tez postanowilam zapisac sie na wizyty do psychiatry ;-) przeczytajcie, a zrozumiecie co mam na mysli.

Inna ksiazka Stachury to 'Sie'. absolutnie niebanalna i z unikalnym jak dla mnie przeslaniem. przeczytajcie, pomoze Wam zyc. Fabula Rasa... brak slow, ale to rozumowanie ma sens, jesli chcemy zeby moralnosc przetrwala. Cala jaskrawosc, zamierzam sie za to zabrac w te swieta.

do tego Orhan Pamuk (uwielbiam atmosfere w jego ksiazkach),
Ryszard Kapuscinski (od Hebanu zaczela sie moja pasja, przeczytalam kiedy mialam 11 lat),
Wieslaw Mysliwski (te ksiazki sie przezywa, kazde slowo, kazda emocja jest przepieknie opisana, bardzo zyciowe i malownicze),
Tadeusz Nowak 'A jak krolem, a jak katem bedziesz' opisy przyrody, wiem, ze wszyscy tego nienawidza po Sienkiewiczu i Potopach ale zaufajcie mi, opisy przyrody u Nowaka to caly wywod psychologiczno-filozoficzny. po prostu mozg staje, ale trzeba lubic.
Halina Poswiatowska Opowiesc dla przyjaciela, bardzo nastrojowa i poetyczna ksiazka, bardzo delikatny i wazny przekaz.
Makbet Szekspira, wg mnie lepszy nawet od Hamleta
wszystko Zbigniewa Herberta: poezje,dramaty, eseje o sztuce, listy do przyjaciol, sluchowiska radiowe, szkice, wszystko!
Kordian Slowackiego. wiem, ze to lektura i sie zaraz zniechecicie, ale przeczytajcie raz jeszcze, szczegolnie monologi Kordiana. tam jst ukryta prawda o nas, mlodych i zagubionych. dlatego Kordian jest dla mnie tak szczegolny. jeden malenki cytat:
Boze, zdejm z mego serca jaskolczy niepokoj,
daj zyciu dusze i cel wyprorokuj.
Jedna mysl namietna, niechaj pali zarem,
a stane sie tej mysli narzedziem, zegarem.
Na twarzy ja pokaze, popchne serca biciem,
rozdzwonie wyrazami i dokoncze zyciem...

a monolog Kordiana przed smiercia... to dopiero magia i odlot. znowu kontrowersyjnie, ale wedlug mnie lepsze od Dziadow i Wielkiej Improwizacji, mniej abstrakcyjne, przez to bardziej ludzkie.

i cos dla samotnych, pragnacych ciepla, zrozumienia.. Dolina Muminkow w Listopadzie to nie jest ksiazka dla dzieci i nawet nie dla wszystkich doroslych. jedynie dla wrazliwcow, ktorzy poszukuja swojego malego, cieplego miejsca na ziemi.

znowu za dlugie wypracowanie. przepraszam ale mnie nie wolno pytac o ksiazki, zawsze zamecze. :lol:
 
     
Dreamska
Aktywny



Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 470
Wysłany: 2011-12-02, 09:02   

Ja kocham czytać książki.. to jest moje uzależnienie.. ostatnio się złapałam na tym, ze 3 h spędziłam w księgarni w koszyku miałam 13 pozycji..a w portfelu 0zł...

Co czytam??? wszystko co porusza, wprawia w ruch mój układ nerwowy i na chwilę zamyka mnie w kokonie wspaniałych doznań duchowych, co sprawia, ze wracam i wracam i wracam do lektury. Głownie książki psychologiczne, obyczajowe, pedagogiczne, literatura faktu, podróżnicze..bibliografie..
 
     
Allure77 
Nowy

Wiek: 45
Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 38
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-12-04, 00:48   

Ja ostatnimi czasy czytam moje pamiętniki sprzed dziesięciu laty, iskeryczne momenty oddziaływują na moją podświadomość, a deliryczno - enigmatyczne sny tworzą mnie. Up - time
 
 
     
Ever 
Dyskutant



Wiek: 27
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1237
Skąd: z piekła
Wysłany: 2012-01-05, 18:26   

Ostatnimi czasy przeczytałam książkę pt. "Hera moja miłość" Anny Onichimowskiej. Dość ciekawie napisana, niezbyt obszerna książka o bogatej rodzinie, w której wydarza się tragedia co jeszcze bardziej psuje ich relacje. Aktualnie czatuję na jej kontynuację, czyli "Lot komety".
Czytuję też ostatnio opowiadania Sławomira Mrożka, najbardziej przypadły mi do gustu "Szuler" i "Na pełnym morzu". Choć "Szuler" trochę lepszy. W lekkiej dialogowej opowieści pokazane są najczęściej spotykane postawy ludzkie, czyli chęć panowania nad innymi, głos rozsądku, nad którym bierze górę osoba odgrywająca role władcy i nie posiadająca własnego zdania, uległa postać.
Na przeczytanie czekają dwie powieści Nory Roberts: "Portret anioła" i "Wzburzone Fale" oraz obszerna powieść fantasy: Maite Carranza - "Wojna czarownic cz. 3". Po za tym czekam na przesyłkę z książką Tary Hudson pt. "Pomiędzy".
A i jeszcze biernie czeka sobie na przeczytanie powieść Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec", którą zapewne przeczytam w całości wieczorem 19. stycznia (jako, że termin sprawdzianu z tejże lektury wyznaczony jest na 20.) Ponadto planuje zakupić "Wybór wierszy" Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Dużo tego. A i jeszcze mam zamiar przeczytać "Cierpienia młodego Wartera" i "Dziennik bulimiczki".
 
 
     
Cathless 
Nowy


Wiek: 29
Dołączyła: 05 Paź 2011
Posty: 42
Wysłany: 2012-02-08, 14:43   

Ja ostatnio skończyłam czytać "Jest takie miejsce..." (Wojciech Zawioła). Przyjemna książka na jeden/dwa wieczory. Nie est to typowe romansidło, trochę historii Polski w tle (szczególnie tej po wojnie)...

A teraz czekają mnie "Dziady" cz. III. Ratunku....
Ostatnio zmieniony przez Cathless 2012-02-08, 14:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Margarita25 
Nowy

Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lut 2012
Posty: 19
Wysłany: 2012-02-08, 15:09   

Ja jestem w trakcie czytania książki ''Cień wiatru'' Carlosa Ruiz Zafón.
Gruba książka,ale przyjemnie się czyta. Opowiada o chłopcu,Danielu który wcześnie stracił matkę. Kiedy chłopiec skończył 10 lat ojciec zaprowadził go do ukrytego w sercu średniowiecznej Barcelony Cmentarzyska Zapomnianych Książek. Daniel według tradycji powtarzanej w ich rodzinie od pokoleń musi wybrać sobie jedną,książkę i zaadoptować ją, stając się opiekunem odpowiedzialnym za jej dalsze losy. Musi ocalić tę książkę od zapomnienia. ''Właściwa'' akcja rozpoczyna się dopiero kiedy Daniel osiąga 18 lat wtedy zaczyna dociekać kim był autor książki o której wszyscy zapomnieli ;-) Myślę,że w tydzień góra 2 tygodnie przeczytam ją :!:
 
     
Cathless 
Nowy


Wiek: 29
Dołączyła: 05 Paź 2011
Posty: 42
Wysłany: 2012-02-08, 18:51   

Margarita25 napisał/a:
Ja jestem w trakcie czytania książki ''Cień wiatru'' Carlosa Ruiz Zafón.


Pamiętam jak moja koleżanka z gimnazjum zachwycała się tą książką ;-) . Od dwóch lat chcę ją przeczytać, ale zawsze brakuje mi czasu :(
 
     
Margarita25 
Nowy

Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lut 2012
Posty: 19
Wysłany: 2012-02-08, 20:09   

Ja też przez długi czas zabierałam się do przeczytania tej książki,aż w końcu postanowiłam,że muszę! :oczko:
 
     
Ever 
Dyskutant



Wiek: 27
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1237
Skąd: z piekła
Wysłany: 2012-03-03, 15:15   

Co ostatnio czytaliście?

Ja dobrnęłam do końca powieści Harukiego Marakami "Norwegian wood". Zakochałam się w tej książce i zaczynam od początku :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS
X