Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
powinniśmy poznawać nowych ludzi, po to by odszukać miłość:)
Autor Wiadomość
Kasienka 
Aktywny



Wiek: 38
Dołączyła: 23 Lis 2011
Posty: 208
Skąd: Cz-wa
Wysłany: 2012-10-07, 11:00   powinniśmy poznawać nowych ludzi, po to by odszukać miłość:)

Najważniejsze, by nie zamykać się przed światem po nie udanych próbach... Na początku ważna jest rozmowa (choćby tutaj) i określenie jasno kogo się szuka (charakter, wiek, wykształcenie, marzenia). Myślę, że niejednokrotnie szukamy osoby podobnej do siebie. Choć wiadomo różni ludzie różne zdania na ten temat:)
 
 
     
Sen
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-07, 11:34   

aha.... xd
 
     
iskierka503 
Częsty bywalec


Wiek: 32
Dołączyła: 02 Paź 2012
Posty: 507
Wysłany: 2012-10-07, 11:51   Re: powinniśmy poznawać nowych ludzi, po to by odszukać miło

Kasienka napisał/a:
Najważniejsze, by nie zamykać się przed światem po nie udanych próbach... Na początku ważna jest rozmowa (choćby tutaj) i określenie jasno kogo się szuka (charakter, wiek, wykształcenie, marzenia). Myślę, że niejednokrotnie szukamy osoby podobnej do siebie. Choć wiadomo różni ludzie różne zdania na ten temat:)


zeby to bylo takie latwe...
 
     
Kasienka 
Aktywny



Wiek: 38
Dołączyła: 23 Lis 2011
Posty: 208
Skąd: Cz-wa
Wysłany: 2012-10-07, 12:28   

nic łatwe nie jest; pozytywne nastawienie jest początkiem
 
 
     
smaczny 
Nowy

Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 12
Wysłany: 2012-10-07, 12:48   

Kasienka napisał/a:
Na początku ważna jest rozmowa (choćby tutaj) i określenie jasno kogo się szuka (charakter, wiek, wykształcenie, marzenia).

Jasne. Zainteresowane osoby niech walą na priva - przedstawię moje rozsądne i sprecyzowane wymagania.
:mrgreen:
 
     
prezes 
Częsty bywalec


Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 583
Wysłany: 2012-10-07, 13:59   

Kasienka napisał/a:
pozytywne nastawienie jest początkiem


nie wydaje mi sie.
 
     
Mariette
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-07, 15:19   

Kasienka napisał/a:
Myślę, że niejednokrotnie szukamy osoby podobnej do siebie. Choć wiadomo różni ludzie różne zdania na ten temat:)

Zdania są różne to prawda, ja np. nie szukam osoby podobnej do siebie, bo takiej
nie ma, mogą być przybliżone tematy czy charaktery, ale takiej samej osobowości
poprostu nie ma.
Pozytywnie są ludzie nastawieni na przyjaźń, czy życzliwość, tylko my oczekujemy tego od drugiego,a sami jesteśmy zamknięci w swojej skorupie.
Najpierw zmieńmy siebie, a potem drugiego człowieka.
 
     
Piotruś 
Nowy

Wiek: 42
Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 19
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-10-07, 15:36   

a ja myślę,że każdy ma tam jakiś "swój" typ osoby,swój ideał partnera pod względem wyglądu czy charakteru,a później w rzeczywistości nierzadko okazuje się,że wiążemy się z kimś,kto całkowicie nie reprezentuje tych naszych oczekiwań czy życzeń. i wcale nie musi to wynikać z jakiejś desperacji czy czegoś takiego, po prostu tak wychodzi.sam znam kilka takich przypadków.
 
     
anulek 
Nowy

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Wrz 2012
Posty: 36
Wysłany: 2012-10-07, 15:41   

Piotruś napisał/a:
a ja myślę,że każdy ma tam jakiś "swój" typ osoby,swój ideał partnera pod względem wyglądu czy charakteru,a później w rzeczywistości nierzadko okazuje się,że wiążemy się z kimś,kto całkowicie nie reprezentuje tych naszych oczekiwań czy życzeń. i wcale nie musi to wynikać z jakiejś desperacji czy czegoś takiego, po prostu tak wychodzi.sam znam kilka takich przypadków.


Zgadzam się;) Sama byłam takim "Przypadkiem", ale to było dawno, dawno temu.
 
     
SalaSamobójców
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-07, 22:05   

prezes napisał/a:
Kasienka napisał/a:
pozytywne nastawienie jest początkiem


nie wydaje mi sie.


Mi też nie ...
 
     
Furia 
Początkujący


Wiek: 38
Dołączyła: 26 Wrz 2012
Posty: 120
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-10-07, 22:18   

Na moje. To jedynym rozsadnych nastawieniem dla osoby samotnej i w jakis sposob mniej lub bardziej rozpaczliwie szukajacej bliskiej osoby - jest brak stawiania sobie oczekiwan na starcie.
Stawianie sobie oczekiwan i poznawanie ludzi z zakutowym w glowie zalozeniem, ze moze to ten - ta. To calkiem dobra droga do tego by nie miec ani znajomych, ani przyjaciol ani polowek;)
 
     
Karolina
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-08, 15:04   

Furia napisał/a:
Na moje. To jedynym rozsadnych nastawieniem dla osoby samotnej i w jakis sposob mniej lub bardziej rozpaczliwie szukajacej bliskiej osoby - jest brak stawiania sobie oczekiwan na starcie.
Stawianie sobie oczekiwan i poznawanie ludzi z zakutowym w glowie zalozeniem, ze moze to ten - ta. To calkiem dobra droga do tego by nie miec ani znajomych, ani przyjaciol ani polowek;)

:yes: :yes: :yes:
 
     
neo-geisha
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-12, 12:19   

Taaak, nie ma ideałów. Po prostu ma "zaskoczyć". Oczywiście jeśli ktoś ma jakieś priorytety to ok, ale nie warto od razu "wyjeżdzać" z gotową listą must have cech... To samo wychodzi, wcześniej czy później;p.
 
     
bartekk 
Aktywny


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 223
Wysłany: 2012-10-12, 13:08   

Jak trafiam na takie "must have" to najczęściej włącza mi się reakcja: "ok, papa" :zeby:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS