Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak zblizeń w związku
Autor Wiadomość
niebonie
Nowy

Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 1
Wysłany: 2015-02-09, 18:51   Brak zblizeń w związku

Czesc.
Pozwole sie przedstawic. Jestem facetem. Przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z telefonu i jest to bardziej, niz uciazliwe.
Chce zasiegnac Waszej rady. Byliscie kiedys w zwiazku z osoba aseksualna? Pytam, bo niedlugo minie kilka lat, jak ja sam jestem w takim i ostatnio coraz czesciej mam wrazenie, ze oboje sie unieszczesliwiamy. Nie wiem, co dodac jeszcze. Na chwile obecna chcialbym chociaz jakiegos zdania innego, niz moje.
 
     
liliana 
Aktywny



Dołączyła: 02 Wrz 2014
Posty: 214
Wysłany: 2015-02-10, 13:29   

Witaj. Ja jestem obecnie osobą aseksualną i rok temu byłam w kimś w krótkim związku. Niestety, nie wypaliło, przy czym mój aseksualizm nie był główna przyczyna rozstania. On szukał rozwiązań mojego problemu, nawet u specjalistów, a ja wręcz zmuszałam się do zbliżeń. Nie wyszło, nie żałuję, że próbowałam z kimś być, nie żałuję, że nie wyszło.
Myślę, że taki związek na dłuższą metę nie wypali, bo jednej stronie będzie brakowało seksu, prędzej widziałabym dwie aseksualne osoby, które potrafią okazywać sobie bliskość w inny sposób. Co chcesz więcej wiedzieć?
 
     
Poddrzewem 
Częsty bywalec



Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 653
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-11, 03:10   

Ja raz byłem z (jak początkowo sądziłem) osobą aseksualną, lecz w efekcie czego okazało się że po prostu jeszcze nie odkryła w tedy że preferuje kobiety. Cóż nie wyszło, bo jak miało wyjść z lesbijką.
 
 
     
aka269 
Nowy

Wiek: 38
Dołączyła: 16 Sie 2014
Posty: 8
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 2015-07-07, 17:39   

Czy jest tutaj ktoś aseksualny?
 
 
     
Lampart
Milczący



Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 96
Wysłany: 2015-07-08, 15:32   

możliwe, że jest, a czemu pytasz?
 
     
aka269 
Nowy

Wiek: 38
Dołączyła: 16 Sie 2014
Posty: 8
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 2015-07-08, 16:48   

To już wiesz czym moja samotność jest spowodowana
 
 
     
Lampart
Milczący



Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 96
Wysłany: 2015-07-08, 19:24   

Ja w zasadzie to sam z siebie wybrałem samotność. Wyniosłem się z miasta, siedzę sobie na odludziu i jest ok. I tak już ładnych kilka lat. Samotność mnie buduje ludzie rozmieniają na drobne.
 
     
aka269 
Nowy

Wiek: 38
Dołączyła: 16 Sie 2014
Posty: 8
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 2015-07-08, 22:00   

Rozumiem doskonale jako introwertyczka że bycie samemu/ej powoduje, że w jakiś. tam sposób jestem silniejsza. Tylko ile lat można się 'budować'? Trochę zaczyna to męczyć
 
 
     
Tadzik102 
Nowy


Wiek: 46
Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 16
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2015-07-24, 23:23   

aka269 napisał/a:
Rozumiem doskonale jako introwertyczka że bycie samemu/ej powoduje, że w jakiś. tam sposób jestem silniejsza. Tylko ile lat można się 'budować'? Trochę zaczyna to męczyć

Wszystko zależy od nastawienia danej osoby do tematu :)
Można budować związek/małżeństwo mozolnie przez wiele długich lat ,który potem w większości przypadków potrafi runąć jak domek z kart :D
Życie samotnika z pozoru jest łatwiejsze ... nie można wziąć rozwodu z samym sobą , jesteśmy skazani na swoje własne towarzystwo przez całe życie. Te wszystkie lata samotnego życia nauczyły mnie wyznawać podstawową zasadę: Jeśli potrafisz liczyć to licz tylko na siebie :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS