Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy wygląd najważniejszy ?
Autor Wiadomość
artur90
Nowy

Wiek: 26
Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 11
Skąd: skarkiszki
Wysłany: 2015-06-11, 20:06   Czy wygląd najważniejszy ?

czy wedlug was wyglad jest najwazniejszy bo slyszalem od niektorych ze tak sam nie jestem ladny wiec pytam
 
 
     
Kimii 
Nowy


Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 40
Skąd: Świebodzice/Dolnośląskie
Wysłany: 2015-06-11, 21:55   

Nie, wygląd nie jest najwazniejszy i przynajmniej nie powinien być w kwestii związku (nie mylić z higieną osobistą). Trzeba o siebie dbać, ale sam wygląd zewnętrzny nie powinien być w pierwszej kolejności brany pod uwagę. Oczywiście jest jednak inaczej i większość obecnie 'leci' na wygląd. Sześciopak na brzuchu, czy inne walory to dzisiaj kryterium, bez którego się w większości przypadków nie obędzie, żeby ktoś się Tobą zainteresował. Większość to puste lalki, które tylko takich 'bohaterów' szukają, a później narzekają, że są zdradzane, itp.. Oczywiście to działa też w drugą stronę. Figura, czy wielkość wiadomo czego... to pierwsze rzeczy, na co patrzy większość (nie oszukujmy się) facetów. Jednak czy to jest najważniejsze? Nie, nie jest, najważniejsze chyba by ktoś miał charakter, który ciągnie nas do tej osoby, a nie czy ma taki rozmiar, czy inny. Wiadomo dbanie o siebie jest ważne, ale wygląd nie powinien warunkować tego, czy mamy mniejsze, czy mniejsze szanse na znalezienie drugiej połówki i to samo się tyczy też w ogóle znalezienia znajomych.
Ostatnio zmieniony przez Kimii 2015-06-11, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Sunrise 
Zasłużony


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1207
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-06-12, 09:04   

Wygląd nie jest najważniejszy. Człowiek nie tylko wygląda, ale też myśli, czuje, reaguje, itd. Wygląd nie jest jedynym składnikiem Twojej osobowości. Ważne jest aby dbać o siebie. Zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie. Można być nieurodziwym ale zadbanym i znającym swoją wartość. Może być także zupełnie odwrotnie.
 
     
Mask 
Początkujący



Wiek: 29
Dołączył: 11 Kwi 2014
Posty: 128
Wysłany: 2015-06-12, 10:53   

Ee. Dla jednych jest najważniejszy, a dla drugich nie. Według mnie jest ważny ale nie najważniejszy. Nikt z nas nie miał prawa wyboru z jakim wyglądem się urodzi czy z jakiego statusu będzie zaczynał :) Chyba że o czymś nie wiem? :mrgreen:

Szkodą jest to, że mało ludzi postrzega ludzi brzydkich w ten sposób..
 
 
     
organizm 
Milczący


Dołączyła: 17 Lut 2015
Posty: 64
Wysłany: 2015-06-12, 12:06   

Mask napisał/a:
Według mnie jest ważny ale nie najważniejszy.

Otóż to. Jest ważny, bo gdy spotykasz kogoś na ulicy, nie wiesz jaki ma charakter, co lubi robić, zauważasz jego twarz, sylwetkę, ubiór, na podstawie tego jesteś w stanie ocenić, czy dana osoba wydaje się interesująca, czy wręcz przeciwnie.
 
     
Czerwona93 
Częsty bywalec



Wiek: 30
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 682
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2015-06-12, 12:54   

Nie najważniejszy, ale bardzo ważny, bo trudno być z kimś blisko, jeśli on ci się nie podoba

Powiem tak- jeśli wyglądasz jak model, masz prawo wymagać, żeby twoja kobieta wyglądała jak modelka
jeśli nie....
 
 
     
Kimii 
Nowy


Wiek: 28
Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 40
Skąd: Świebodzice/Dolnośląskie
Wysłany: 2015-06-12, 17:18   

@Czerwona, zawsze mi się wydawało, że kochamy drugą osobę za to jaka jest pod względem przede wszystkim charakteru. Idąc takim tokiem myślenia, to co.. w momencie kiedy kobieta zachodzi w ciążę i po niej traci już swoja poprzednią figurę, jest grubsza, to co wówczas ją zostawiamy, bo nie jest już atrakcyjna? Albo jak ktoś ze względu na powiedzmy chorobę wygląda jak wygląda, to też już nam na niej nie zależy? Sorry, ale nie rozumiem takiego rozumowania.

Kocha się kogoś za charakter, wygląd to tylko 'dodatek'.
Ostatnio zmieniony przez Kimii 2015-06-12, 17:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Bari 
Częsty bywalec



Wiek: 28
Dołączył: 07 Cze 2013
Posty: 515
Wysłany: 2015-06-12, 18:37   

Wygląd jest najważniejszy, bo to od niego zależy pierwsze wrażenie. Jeśli komuś nie spodoba się wygląd drugiej osoby to nie będzie chciał jej poznać, nie dowie się jaka jest naprawdę i nie polubi jej bądź się nie zakocha. Wygląd jest furtką, jest pierwszym punktem na liście cech, którego nie da się przeskoczyć.

Zależy też o czym mówimy. Wygląd w postaci kształtu twarzy, figury, wzrostu (czyli rzeczy na które nie mamy wpływu) czy też o ubiorze, fryzurze (coś co możemy zmienić). Bo nawet jeśli ktoś z natury nie jest urodziwy to zawsze może zmienić styl ubierania się (no chyba że już ma odpowiedni). Ja np. dwa lata temu zauważyłem że lepiej wyglądam w czarnych koszulkach i od tamtej pory właśnie tak się ubieram. W kwestii znajomości po kilku miesiącach coś ruszyło, zacząłem wychodzić, może niezbyt często, ale jednak od czasu do czasu uda się wyjść.
 
     
artur90
Nowy

Wiek: 26
Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 11
Skąd: skarkiszki
Wysłany: 2015-06-12, 19:30   

czyli wyglad jest najwazniejszy ehhh
 
 
     
Mask 
Początkujący



Wiek: 29
Dołączył: 11 Kwi 2014
Posty: 128
Wysłany: 2015-06-12, 21:18   

Każdy z nas widzi to inaczej... czego tu nie rozumieć? :usmiech:
 
 
     
Czerwona93 
Częsty bywalec



Wiek: 30
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 682
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2015-06-12, 22:24   

Kimii napisał/a:
@Czerwona, zawsze mi się wydawało, że kochamy drugą osobę za to jaka jest pod względem przede wszystkim charakteru. Idąc takim tokiem myślenia, to co.. w momencie kiedy kobieta zachodzi w ciążę i po niej traci już swoja poprzednią figurę, jest grubsza, to co wówczas ją zostawiamy, bo nie jest już atrakcyjna? Albo jak ktoś ze względu na powiedzmy chorobę wygląda jak wygląda, to też już nam na niej nie zależy? Sorry, ale nie rozumiem takiego rozumowania.

Kocha się kogoś za charakter, wygląd to tylko 'dodatek'.


od pierwszej randki, na którą umawiasz się z kimś, bo ci się spodobał i chcesz go poznać, do miłości daleka droga
sory memory, ale zazwyczaj zaczyna się od wyglądu
 
 
     
kochamma
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-12, 23:34   

według mnie wygląd jest kluczowy. spotykając kogoś mówiać cześć zatańczymy, umówisz sie ze ną czy coś w tym stylu jeśli nie jesteśmy ładni to w większości jesteśmy olewani, podobnie przy znajomosciach internetowych. w większosci przypadków jeśli nawet ktoś nawiaze znajomosc z nieładną osobą to od razu ją klasyfikuje jako "przyjaciela" nie partnera i bardzo cieżko coś zmienić.
niestety byłem kiedyś ładny , ale juz nie jestem wiec wiem po sobie jak to działa.
 
     
liliana 
Aktywny



Dołączyła: 02 Wrz 2014
Posty: 214
Wysłany: 2015-06-13, 09:06   

Dla mnie mój wygląd jest dosyć ważny, chcę się czuć dobrze w swojej skórze, dla tego zaczęłam się odchudzać. Wygląd potencjalnego partnera przede wszystkim nie powinien nas odrzucać, ale prawda jest taka, że jak kochałam, to wiele rzeczy akceptowałam (np. partnera z nadwagą, łażeniem po domu w starym tiszercie).
 
     
Bari 
Częsty bywalec



Wiek: 28
Dołączył: 07 Cze 2013
Posty: 515
Wysłany: 2015-06-13, 20:55   

Ja kiedyś miałem kompleksy na punkcie swojego wyglądu, ale teraz mi przeszło. Nie przeszkadza mi to że nie mam słynnego "sześciopaka", że nie jestem "napakowany", mam fajne, zdrowe ciało i to jest dla mnie najważniejsze.
 
     
Mask 
Początkujący



Wiek: 29
Dołączył: 11 Kwi 2014
Posty: 128
Wysłany: 2015-06-13, 21:00   

Bari, bo zaakceptowałeś to jakim jesteś? :oczko: Autor tematu też powinien to zrobić...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS