Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam
Autor Wiadomość
abandoned 
Nowy

Wiek: 32
Dołączył: 11 Mar 2014
Posty: 7
Skąd: Piastów/Warszawa
Wysłany: 2014-03-11, 23:23   Witam

Witam Was,

Jak na pewno wszystkich (a przynajmniej wielu) z Was sprowadziło mnie na to forum jedno... samotność, której mam dość :C

Jestem 22-letnim człowiekiem, który w życiu już trochę przeszedł. Tak w dużym skrócie... Odkąd pamiętam, ciągle mam problemy z adaptacją wśród ludzi (zwłaszcza w dużych grupach). Zawsze wolałem spędzać godziny nad jakimś zainteresowaniem i "rozbierać jakiś temat na czynniki pierwsze". Miałem trudne dzieciństwo, zwłaszcza jako uczeń. Nie byłem osobą lubianą, raczej postrzeganą jako dziwak. Na porządku dziennym były jakieś przykre docinki, śmiano się ze mnie. Zdecydowanie najgorszym momentem w tym wszystkim był okres gimnazjum, kiedy to znęcano się nade mną psychicznie i fizycznie (to, że jeszcze wtedy jakoś to zniosłem, to chyba cud). Zacząłem się wtedy izolować (jak tylko mogłem) od ludzi, popadłem w uzależnienie od komputera (z którego po dziś dzień coś jeszcze zostało). Próbowałem z tym wszystkim walczyć, zwłaszcza wtedy, kiedy się zakochiwałem. Te momenty zaczęły sprawiać, że poczułem silną potrzebę, aby porzucić samotność. Niestety nie było to łatwe, kilkukrotnie po nieudanych próbach zamykałem się z powrotem w sobie, popadłem w depresję, porzuciłem naukę (co prawda studiowałem później przez pewien czas, ale zabrakło mi siły). Martwi mnie i dołuje fakt, że moje relacje z ludźmi często bywają płytkie, a te które bywały głębsze, szybko się kończyły.
Obecnie jestem świeżo po kolejnym zawodzie miłosnym, z wieloma spiętrzonymi potrzebami, które "aż krzyczą, by je zaspokoić". Czuję, że mam coraz mniej (resztki!!!) sił, by jeszcze walczyć o swoje życie i leczyć się (depresja, zaburzenia lękowe, do tego zespół Aspergera, uzależnienie od komputera, palenia i sypiący się organizm).

Jedyną nadzieją pozostaje dla mnie nawiązanie i utrzymanie głębszych relacji (nawet kilku(nastu) + związek), bo jak zauważyłem, tylko wtedy dostaję pewny zastrzyk sił i cokolwiek mi się chce. Po cichu liczę na to, że uda mi się zrobić to tutaj.
 
 
     
4w5 
Częsty bywalec


Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 994
Skąd: Poludniowa Polska
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2014-03-12, 00:47   

No cześć

Myśle, że w towarzystwie ludzi z tego forum powinieneś poczuć się jak ryba w wodzie. Masa tu samotnych połówek spędzających sporo czasu przed monitorem, powinieneś znaleźć tu coś dla siebie.
 
     
kolory_nieba
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-12, 21:54   

Witam Cię cieplutko :przytul:
Myślę, że na tym forum na pewno poznasz kogoś z kim będzie Ci się dobrze rozmawiało :)
 
     
Mariette
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-13, 09:25   

Witaj abandoned, na forum ;-)
abandoned napisał/a:
Martwi mnie i dołuje fakt, że moje relacje z ludźmi często bywają płytkie, a te które bywały głębsze, szybko się kończyły.

Wiesz mi, tutaj znajdziesz wiele osób podobnych do Ciebie. Pozdrawiam.
 
     
Smutnooki 
Milczący



Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 78
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-03-13, 14:07   

Witaj na forum. ;-)
 
 
     
Bari 
Częsty bywalec



Wiek: 28
Dołączył: 08 Cze 2013
Posty: 515
Wysłany: 2014-03-13, 22:16   

Witaj ;)
 
     
Pietrek 
Aktywny



Wiek: 27
Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 422
Skąd: Południe
Wysłany: 2014-03-14, 15:35   

Cześć :).
Na pewno znajdziesz tu kogoś, z kim będzie Ci się dobrze rozmawiało.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS