Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
dokuczliwa samotność, przyjaciele online
Autor Wiadomość
Dalwin 
Początkujący


Wiek: 47
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 132
Wysłany: 2011-08-11, 01:57   dokuczliwa samotność, przyjaciele online

Witam,

wiem, że pewnie większość z nas oczekuje bardziej realnego kontaktu, ale jeśli ktoś ma ochotę zaryzykować znajomość, a może przyjaźń na dystans, byłoby mi miło. Nie wykluczam bezpośrednich spotkań, ale zdaję sobie sprawę, że nie zawsze będą możliwe.

Skończyłem niedawno 34 lata. Myślę, że jestem w szczęśliwym w związku, ale brakuje mi przyjaciół. Nie jestem specjalnie śmiałą osobą i nie jest mi łatwo nawiązywać bardziej znaczące relacje. Wcześniej nigdy specjalnie nie dbałem o to, czy mam przyjaciół, czy nie. Po prostu byli. Przenosiłem się z miejsca w miejsce. Wraz z każdą zmianą pojawiali się nowi ludzie. Jednak w pewnym momencie zacząłem zauważać, że było coraz trudniej, a bliscy znajomi z mniej lub bardziej odległej przeszłości wraz z upływającym czasem, własnym życiem rodzinnym i swymi przyjaciółmi, stali się nagle odlegli. Poza tym, łudziłem się, że poza żoną nie potrzebuję specjalnie nikogo bliskiego. Teraz wiem, że jednak potrzebuję przyjaciół tak jak każdy. Wcześniej też nie bałem się samotności, a teraz bywa ona niezmiernie dokuczliwa.

Nie mam preferencji odnośnie wieku, płci, orientacji, pochodzenia, przynależności etnicznej czy poglądów, alę wolę unikać rozmów dotyczących polityki, sportu, motoryzacji i religii. Chciałbym poznać kogoś w podobnej sytuacji, cierpiącego z powodu samotności; kogoś, z kim mógłbym pogadać o życiu, lub o zainteresowaniach. Myślę, że jestem dobrym słuchaczem.

Więc jeśli ktoś czuje się podobnie, tzn źle ze swoją samotnością, i miałby ochotę pogadać, będzie mi więcej niż miło. Zdaję sobie sprawę, że nie musi się udać, ale cóż jesteśmy tak różni, że trzeba się pogodzić z faktem, że nie zawsze znajdzie się wystarczająca nić porozumienia.

Pozdrawiam,

k
 
     
erpe 
Początkujący


Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 144
Skąd: WLKP
Wysłany: 2011-08-11, 11:25   

Cześć k., zaglądaj tu często, a na pewno kogoś poznasz ;-)
 
     
Abuss 
Aktywny



Wiek: 30
Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 349
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2011-08-11, 12:34   

Witamy na forum.. Zawsze tutaj mozesz sie wygadac, powiedziec co boli.. :)
 
     
czekolada 
Początkujący



Wiek: 28
Dołączyła: 13 Kwi 2011
Posty: 163
Skąd: jestem?
Wysłany: 2011-08-11, 16:23   

Cześć, miłego postowania ;)
 
     
Dalwin 
Początkujący


Wiek: 47
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 132
Wysłany: 2011-11-06, 03:00   

Bardzo Wam dziękuję za powitanie!
 
     
mihi17maj 
Dyskutant


Wiek: 32
Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 1166
Wysłany: 2011-11-06, 10:15   

Witam k1977 w naszych skromnych progach napewno znajdziesz sporo osób z którymi będziesz mógł popisać na różne tematy :)
 
 
     
broken_glass 
Aktywny



Dołączyła: 31 Paź 2011
Posty: 416
Skąd: Wschodnia Polska
Wysłany: 2011-11-06, 12:03   

Witamy Cię serdecznie,K1977 :-) liczę na to,że Ci się tu spodoba i znajdziesz tu przyjazne dusze,które zaradzą coś na Twój problem :yes:
Trzymaj się :usmiech:
 
     
Dalwin 
Początkujący


Wiek: 47
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 132
Wysłany: 2011-11-06, 12:34   

Witaj broken_glass! Wielkie dzięki :) Mam nadzieję, że i Tobie forum przyniesie odpowiedzi i wytchnienie.

mihi17maj, dzięki i pozdrawiam ciepło [Twój post umknął mi wcześniej :) ]

Mój oryginalny post ma już 3 miesiące, ale w zasadzie niewiele się zmieniło, więc znów tu jestem :)
Ostatnio zmieniony przez Dalwin 2011-11-06, 16:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS