Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Cieszycie się z małych rzeczy ?itp.
Autor Wiadomość
SalaSamobójców
[Usunięty]

  Wysłany: 2012-10-24, 22:40   Cieszycie się z małych rzeczy ?itp.

Tak jak w temacie, kto z Was cieszy się z małych rzeczy ?. Z czego mniej więcej ?.


Ja od siebie dodam że cieszę się jak pójdę coś lub gdzieś sam zrobić :-D . Jest to bardzo motywujace do życia w moim przypadku :-D , co mnie nareszcze cieszy :-D .

No dobra, pora na Was ?. Piszcie i się nie krepujcie ;-) .
 
     
neo-geisha
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 00:32   

Mnie najczęściej cieszą psiaki;p, jak jakiegoś widzę (a już zwłaszcza szczeniaka) to mam bananka na twarzy:D.
 
     
Mr.eM
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 01:34   

bełkot on/To też zależy jak małą rzecz zdefiniować. Jakiś nieznaczny akcent w dany dzień, na który się nie zapowiada, czy namiastka szczęścia, w postaci krótkiego, idyllicznego okresu w życiu?Z pewnością wystąpiłaby różnica zdań, niezaprzeczalnym jest, że za uwypuklenie jej odpowiada stopień nasycenia życiowego danej osoby. /bełkot off

Przechodząc do sedna: nie...wolałbym być kompletny w swym szczęściu, niż dostawać jakieś małe niespodzianki od życia, o których zapominałbym po dniu.
 
     
johny348
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-28, 22:24   

mnie np ostatnio bardzo dobry kotlet devolay wyszedl i przez caly dzien chodzilem z bananem na twarzy :P
 
     
Rossa 
Początkujący


Wiek: 40
Dołączyła: 03 Paź 2012
Posty: 131
Wysłany: 2012-10-28, 22:44   

john..slinka cieknie a to już za pozno na kolacje;)... Hm tak nie raz sie zastanawialam i stwierdzam ze ja nie potrafię sie cieszyć z małych sukcesów moze nie tak okazale, moze tak odrobinę w środku.. Łatwo popadam w zlosc i smutek moze dlatego mało sie uśmiecham... A mowia ze ładny uśmiech mam hm...:(
 
 
     
Monixa7 
Dyskutant


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 1350
Skąd: woj. lubelskie
Ostrzeżeń:
 4/4/4
Wysłany: 2012-10-28, 22:47   

ja się cieszę, jak coś sama zrobię a nie lubię jak jakieś robótki ręczne itp, i jak zrobiłam żabkę z wełny, kwiatki, kurczaczka, koszyk, to się cieszę do tej pory, że takie ładne zrobiłam
 
     
Sen
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-29, 00:15   

ja tam się ciesze z małych rzeczy, bo małe jest piękne xd
 
     
Salute 
Nowy

Wiek: 31
Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 23
Skąd: Dirty South
Wysłany: 2012-10-29, 09:29   

Cieszę się z małych rzeczy. Małe gesty potrafią zmienić mój dzień na lepsze. Coś niby nic nieznaczącego, jak na przykład ulubiona piosenka może poprawić mi nastrój. Uśmiech drugiej osoby, krótka rozmowa. Wystarczy docenić piękno tych małych rzeczy i nie można się nimi nie cieszyć.
 
     
Karolina
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-29, 10:01   

Odkąd doświadczyłam na własnej skórze, że życie może się skończyć w sekundę i wcale o tym nas nie uprzedza - cieszę się (a raczej mam satysfakcję) z każdej rzeczy/działania/wydarzenia/sprawy która jest dla mnie pozytywna.

neo-geisha jeśli chodzi o szczeniaki to czasem ich właściciele biorą mnie za wariatkę, bo potrafię się na ich widok cieszyć jakbym była emocjonalnie niestabilna :lol2:
 
     
neo-geisha
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-29, 14:37   

Karolina mam tak samo jak Ty:D. I zawsze jest "o jaki słodziutki!".
Ale żeby nie było, cieszą mnie też inne małe rzeczy :yes: .
 
     
deleted
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-29, 15:00   

Oczywiście, że mnie cieszą. Słowo, uśmiech, jakiś gest mi wiele do szczęścia nie trzeba ;-)
 
     
Patty
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-29, 18:22   

[quote="Karolina"]Odkąd doświadczyłam na własnej skórze, że życie może się skończyć w sekundę i wcale o tym nas nie uprzedza - cieszę się (a raczej mam satysfakcję) z każdej rzeczy/działania/wydarzenia/sprawy która jest dla mnie pozytywna.

Też tego doświadczyłam niedawno... To przykre, a jednak prawdziwe. Ostatnio potrafiłam patrzeć na krzew maliny przez 10 min, jak kołysał się na wietrze.. I na chmury, które "tak do siebie lgnęły", że z 2 zrobiła się jedna.. Świat naprawdę jest piękny jakby się temu przyjrzeć, ale tak bliżej.. I zatrzymać się w miejscu by to dostrzec. A śmierć.. Śmierć to niekiedy tak jak piszesz sekunda, sekunda w wieczności..
 
     
bartekk 
Aktywny


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 223
Wysłany: 2012-10-29, 22:31   

Cieszę się z każdej takiej drobnej rzeczy, doceniam te wszystkie najmniejsze choćby pozytywy, może nawet za bardzo...

Patty napisał/a:
Ostatnio potrafiłam patrzeć na krzew maliny przez 10 min, jak kołysał się na wietrze.. I na chmury, które "tak do siebie lgnęły", że z 2 zrobiła się jedna.. Świat naprawdę jest piękny jakby się temu przyjrzeć, ale tak bliżej.. I zatrzymać się w miejscu by to dostrzec

Szkoda tylko, że mało kto potrafi się tak zatrzymać, zapomnieć choć na chwilę o wszystkim innym i zdać sobie sprawę, że tak naprawdę nic nie musi, nie cały czas, bez przerwy; że jednak przynajmniej na chwilę może się od tego wszystkiego uwolnić.
 
     
Monixa7 
Dyskutant


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 1350
Skąd: woj. lubelskie
Ostrzeżeń:
 4/4/4
Wysłany: 2012-10-29, 22:34   

"Cieszmy się z małych rzeczy
Bo wzór na szczęście w nich zapisany jest"
 
     
johny348
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-30, 00:43   

Rossa jak bd kiedys robił jakiegos smakolyka to zapraszam ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS