Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Teatr
Autor Wiadomość
Satan'sLittleHelper 
Aktywny


Wiek: 31
Dołączyła: 16 Mar 2014
Posty: 475
Wysłany: 2014-04-01, 09:32   Teatr

Chodzicie do teatru? Lubicie wgl. taki rodzaj rozrywki/spotkania z kulturą?
Macie jakieś ulubione spektakle/reżyserów/aktorów teatralnych?
A może jest ktoś kto występuje? :-)

Co do mnie - ostatnio widziałam Hamleta, Coriolanusa (Szekspira) i Frankensteina (M. Shelly) z Teatru Narodowego w Londynie. Rewelacyjne spektakle, wspaniała obsada.
 
     
4w5 
Częsty bywalec


Wiek: 36
Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 994
Skąd: Poludniowa Polska
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2014-04-01, 09:38   

Byłem kilka razy... ale to już ładne pare lat temu i nawet mi sie podobało. Obecnie nie bardzo mam przede wszystkim czas.. jak pozamykam pare ważnych spraw które mnie drecza to moze sie na cos wybiore :)
 
     
Satan'sLittleHelper 
Aktywny


Wiek: 31
Dołączyła: 16 Mar 2014
Posty: 475
Wysłany: 2014-04-01, 10:03   

Ja z przyjemnością chodziłabym częsciej, ale trudno znaleźć towarzysza do wypraw do teatru. No i bilety na na prawdę dobre spektakle nie są tanie :lol:
No ale czego się nie robi dla pasji ... Przełamuję się i idę bo wiem, że warto.
W najbliższym czasie planuję Makbeta, Mistrza i Małgorzatę, Czas wojny (NTL) i Boga Woody'ego Allena
 
     
czekolada88
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-01, 15:23   

Uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam. Zwłaszcza musicale.
Powiem nawet, że wolę teatr od kina :)

Niestety, nie mam z kim chodzić, a akurat do teatru jakoś mi tak dziwnie samej... Do kina nie mam oporów, a do teatru, no cóż...

No i tak jak Satan'sLittleHelper powiedziała - bilety drogie :(
 
     
Satan'sLittleHelper 
Aktywny


Wiek: 31
Dołączyła: 16 Mar 2014
Posty: 475
Wysłany: 2014-04-01, 15:37   

czekolada88 napisał/a:
Uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam. Zwłaszcza musicale.
Powiem nawet, że wolę teatr od kina :)

Niestety, nie mam z kim chodzić, a akurat do teatru jakoś mi tak dziwnie samej... Do kina nie mam oporów, a do teatru, no cóż...
(


Mam dokładnie to samo, teatr niejednokrotnie zapewnia lepszą rozrywkę niż kino!
No i racja, do teatru zawsze ludzie ida parami .. samej jakoś dziwnie :-(
Ostatnio zmieniony przez Satan'sLittleHelper 2014-04-01, 17:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
4w5 
Częsty bywalec


Wiek: 36
Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 994
Skąd: Poludniowa Polska
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2014-04-01, 17:26   

raz byłem na musicalu... spałem jak suseł, stety to nie moje klimaty.
 
     
Satan'sLittleHelper 
Aktywny


Wiek: 31
Dołączyła: 16 Mar 2014
Posty: 475
Wysłany: 2014-04-01, 17:40   

czekolada88 napisał/a:
Uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam. Zwłaszcza musicale.


Musicale też uwielbiam :)
Masz jakiś ulubiony? Mi strasznie podobał się Taniec Wampirów z Romy (ten na podstawie filmu Polańskiego), Rocky Horror Picture Show (to w sumie nie jest stricte sztuka tylko film muzyczny na podstawie widowiska, ale.... ) oraz Romeo et Juliette la Hain & l'amoure (strasznie nie lubię tej sztuki Szekspira, ale to konkretne przedstawienie jest kapitalne!) - może znasz piosenkę z tego musicalu Les rois du monde? Leciała kiedyś jako dżingiel do Wideoteki dorosłego człowieka -> podrzucam link

[URL=http://youtu.be/ZELwEzKmF-M]Les rois du monde[/URL]
 
     
czekolada88
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-01, 18:30   

Najbliższy teatr muzyczny miałam w Gdyni. Obecnie mam w Poznaniu, ale nie miałam okazji jeszcze być.

Najlepiej wspominam Opowieść Wigilijną. To chyba pierwszy musical, na którym byłam (daaaaaaaawno temu, jeszcze w podstawówce byłam albo w gimnazjum). Bardzo podobało mi się Chicago gdyńskiego teatru. Oprócz tego - Rent. Albo Hair, kurczę nigdy nie pamiętam tytułów :P

W Romie nie byłam nigdy, gdyż za daleko. Wyprawa wiązałaby się z dodatkowym noclegiem, a dodając do tego bilety - nie stać mnie :P

Oprócz musicali lubię komedie, np. Szalone nożyczki.
 
     
4w5 
Częsty bywalec


Wiek: 36
Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 994
Skąd: Poludniowa Polska
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2014-04-01, 18:34   

ehhh to Chicago... żebym ja pamiętał co mi się wtedy śniło.
 
     
Satan'sLittleHelper 
Aktywny


Wiek: 31
Dołączyła: 16 Mar 2014
Posty: 475
Wysłany: 2014-04-01, 18:38   

No ja też za często nie bywam w Romie. To jednak koszt. Ale takie perełki jak Taniec Wampirów po prostu musiałam zobaczyć ... szkoda, że Roma nigdy nie zdecyduje się na wydanie DVD .. podobnie National Theatre z Londynu ... a mają tak kapitalne sztuki, że mogłabym oglądać na okrągło.

Hair nigdy nie obejrzałam "na deskach" tylko ten musical filmowy.

Co do komedii - ostatnio byłam w lubelskiej Osterwie na sztuce Polak, Polak, Polak i diabeł. Dawno się tak nie ubawiłam, normalnie płakałam :lol: Choć to nie była stricte komedia a bulwarówka polityczna.

Ale z klasycznych komedii u mnie na pierwszym miejscu Fredro i Zemsta. Teatr Polski w Warszawie ją wystawił kapitalnie.
 
     
kolory_nieba
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-01, 19:33   

Kocham teatr! Coś pięknego. Gra aktorów zachwyca... Spektakle grane na żywo ogromnie różnią się od tego, co można zobaczyć na filmie w kinie. Nie zobaczy się tak wspaniałej gry, a ta na żywo chwyta za serce. Choć oczywiście kino także bardzo lubię. A w teatrze najmilej wspominam komedie.
 
     
Satan'sLittleHelper 
Aktywny


Wiek: 31
Dołączyła: 16 Mar 2014
Posty: 475
Wysłany: 2014-04-01, 19:46   

kolory_nieba napisał/a:
. Choć oczywiście kino także bardzo lubię. A w teatrze najmilej wspominam komedie.


Tak kino to jedno a teatr to drugie, zupełnie coś innego. U mnie z komediami jest taka ciekawa kwestia, że np. wiekszość filmów będących komediami wgl. mnie nie bawi a w teatrze zupełnie coś innego, tam nawet na wspomnianej już Zemście którą oglądałam z miliard razy w różnych wydaniach zawsze będę się śmiać do rozpuku. Nawet ostatnio na Frankensteinie (który komedią jak wiadomo nie jest) były takie smaczki że zalewałam się łzami :lol:
 
     
Pawel88 
Początkujący



Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 160
Skąd: okolice Puław
Wysłany: 2014-04-01, 19:52   

Ja tylko raz byłem w teatrze i cały spektakl przespałem :lol: o ile dobrze pamiętam to było jeszcze w szkole średniej w ramach języka polskiego.
 
 
     
Satan'sLittleHelper 
Aktywny


Wiek: 31
Dołączyła: 16 Mar 2014
Posty: 475
Wysłany: 2014-04-01, 19:56   

Pawel88 napisał/a:
Ja tylko raz byłem w teatrze i cały spektakl przespałem \.

Heh. Pokutuje jakieś takie dziwne przekonanie, że panowie teatru nie lubią :-D Może coś w tym jest.
 
     
czekolada88
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-01, 19:57   

Pawel88 napisał/a:
Ja tylko raz byłem w teatrze i cały spektakl przespałem :lol: o ile dobrze pamiętam to było jeszcze w szkole średniej w ramach języka polskiego.


W ramach języka polskiego poszliśmy na Ferdydurke. Niestety, nie byłam w stanie obejrzeć, przysnęłam. Choć podejrzewam, że gdybym sama z siebie tam poszła, byłoby inaczej.

Np. bardzo podobała mi się Moralność pani Dulskiej na deskach teatru. Byłam zachwycona.
O. A Skrzypek na dachu? Niesamowity spektakl.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS