Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile jeszcze?
Autor Wiadomość
skakanka 
Nowy

Dołączyła: 14 Lip 2013
Posty: 26
Wysłany: 2013-07-20, 21:09   Ile jeszcze?

Dzisiaj są moje 25 urodziny. Oprócz rodziny, nie dostałam życzeń od nikogo. Nawet na Facebooku. Jestem tak potwornie samotna, że nie mam nawet nikogo, kto wysłałby mi głupie „wszystkiego najlepszego”.

Mam 25 lat, a nigdy nie byłam w związku. Nigdy się nie całowałam, nigdy nie trzymałam nawet chłopaka za rękę. Nigdy nie byłam na wakacjach z przyjaciółmi (bo ich nie miałam). Nigdy nie miałam z kim szaleć i eksperymentować. A od tego jest młodość.

Nadal studiuję. Mam kilku znajomych, ale to tylko znajomi. Pogadamy, pożartujemy podczas pobytu na uczelni, zrobimy jakiś projekt i tyle. Nie mam z kim iść na spacer, nie mam z kim pogadać. Nie mam się do kogo przytulić.

Nie jestem brzydka ani głupia. Nie jestem nawet jakoś przesadnie nieśmiała. Jestem normalną dziewczyną. Nie wiem, co jest ze mną nie tak, że nikomu choć trochę na mnie nie zależy.

Czasami już po prostu nie mam siły. Coraz rzadziej mam ochotę podejmować jakiekolwiek próby poznania kogokolwiek.
 
     
Blaise 
Początkujący



Wiek: 32
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 170
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2013-07-20, 21:25   

no to wszystkiego najlepszego i dużo wytrwałości w walce z samotnością ;-)

Nie zmienię Twojego życia jednym postem, nie dostaniesz odpowiedzi na pstryknięcie palcem i nic się nie zmieni się ot tak. Nie poddawaj się, musisz ciągle próbować na dobry początek możesz na przykład umieścić "ogłoszenie" w dziale ona pozna jego ;-)
Ostatnio zmieniony przez Blaise 2013-07-20, 21:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
doriska 
Nowy

Wiek: 37
Dołączyła: 05 Cze 2013
Posty: 41
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-20, 21:58   

Głowa do góry i wszystkiego najlepszego:)
 
 
     
Anonimka 
Początkujący



Wiek: 33
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 197
Skąd: 3city
Wysłany: 2013-07-20, 22:30   

Trzeba wiele razy wyciągnąć samemu rękę i coś zaproponować, bo czekając, nie doczekamy się niczego. Wiem po sobie.

Połowę Twojego opisu podzielam. Też nie byłam nigdy w związku, mam kilku znajomych, ale sami się nie pojawili znikąd... żeby zdobyć chociażby przyjaźń, trzeba wiele pracy.

Wszystkiego najlepszego :)
 
 
     
skakanka 
Nowy

Dołączyła: 14 Lip 2013
Posty: 26
Wysłany: 2013-07-20, 22:33   

Dziękuję :)
Nawet nie wiecie, jak mi to humor poprawiło :)

Staram się myśleć pozytywnie, ale czasami, np. w takie dni jak dziś, jest po prostu ciężko. Powtarzam sobie za każdym razem "może tym razem", "może to ta osoba będzie moim przyjacielem", ale chyba u każdego nawet nadzieja ma pewne limity.
 
     
Mariette
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-20, 22:49   

skakanka napisał/a:
Dzisiaj są moje 25 urodziny. Oprócz rodziny, nie dostałam życzeń od nikogo

Witaj skakanko
W dniu Twoich urodzin składam Tobie najlepsze życzenia.
Oprócz mnie złożyli Tobie życzenia forumowicze.
Będzie dobrze. Pozdrawiam.
 
     
kamikze
Nowy

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 3
Wysłany: 2013-07-20, 23:09   

A może czazem warto uśmiechnąć się do kogoś? Naprawdę nie musisz nic więcej robić. Uwierz mi- to działa!
 
     
Blaise 
Początkujący



Wiek: 32
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 170
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2013-07-20, 23:10   

Też tak czasami mam że ooo jeny to może ta... i od tego jednego momentu może się zmieni moje życie, ale wiesz co chyba nie o to chodzi, trzeba nauczyć się żyć tak po prostu i nie zastanawiać się nad każdym krokiem ;-)
 
 
     
NovemberRain
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-20, 23:43   

skakanka, odrobinkę spóźnione, ale:
wszystkie najlepszego!
Ogromu radości i uśmiechu każdego dnia, obyś jak najczęściej czuła się zrozumiana przez innych (a z drugiej strony i ich rozumiała ;)).
Pogody ducha, Kochana!

Na pewno jesteś wartościową kobietą, tylko nie spotkałaś jeszcze na swojej drodze kogoś, kto byłby Ciebie wart! ;)

uszy do góry! :*
 
     
Grzeesiu96 
Początkujący


Wiek: 27
Dołączył: 27 Kwi 2013
Posty: 102
Skąd: Południe Polski.
Wysłany: 2013-07-21, 00:21   

Cześć koleżanko :) Ja mam podobnie jak Ty, więc doskonale Cię rozumiem... :) Nie wiem czy to dobre pocieszenie, ale nie jesteś sama... W takim marazmie to i ja tkwie juz bardzo długo. Nie chce tutaj pisać swoich histori itd. ale jakbyś chciała pogadać to mozemy na priv :) Wiem ze to jest okropne ale musimy to jakos przetrwać, my wszyscy ludzie którzy tak mamy...

P.S Wszystkiego najlepszego ;)
Ostatnio zmieniony przez Grzeesiu96 2013-07-21, 00:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Anonimka 
Początkujący



Wiek: 33
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 197
Skąd: 3city
Wysłany: 2013-07-21, 16:48   

Blaise napisał/a:
Ttrzeba nauczyć się żyć tak po prostu i nie zastanawiać się nad każdym krokiem ;-)


Zgadzam się, jak osiągnę ten stan umysłu, to będzie cud niebieski :mrgreen:
 
 
     
Blaise 
Początkujący



Wiek: 32
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 170
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2013-07-21, 17:03   

Znam osobę, której to całkiem nieźle poszło, jej recepta ? Dużo wychodzić z domu i spotykać się z ludźmi ;-)
 
 
     
Anonimka 
Początkujący



Wiek: 33
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 197
Skąd: 3city
Wysłany: 2013-07-21, 17:07   

Blaise, i tak staram się bardziej niż kiedyś, choć nie zawsze wychodzi. Gdy się na pewnym etapie życia mocno alienujesz, potem, później, o wiele ciężej jest zmienić tę sytuację. Nawet jeśli życiowa mądrość podpowiada Ci, że można było częściej szaleć poza domem.

Co nie zmienia faktu, że taka recepta może tylko pomóc. :usmiech:
 
 
     
Yogi 
Częsty bywalec



Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 583
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-07-22, 15:21   

Ja zawsze spóźniony, wszystkiego najlepszego. :usmiech:

Co do wychodzenia z domu, nieważne ile będziesz wśród ludzi, jeśli się nie wyróżniasz, to Cię nawet nie zauważą. Nawet gdy zauważą, to będą tylko znajomymi, a nie przyjaciółmi.

skakanka, nie martw się, takich ludzi jak ty jest nie mało, moja samotność jest identyczna do twojej. Szkoda, że Ciężko wyłapać takich ludzi jak ty, w internecie jako tako da się znaleźć taką osobę, a w życiu ? Gdzie ich szukać ? :roll:
Ostatnio zmieniony przez Yogi 2013-07-22, 15:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
pawełzgdańska 
Milczący


Wiek: 39
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 59
Wysłany: 2013-07-22, 19:53   

Yogi napisał/a:
Gdzie ich szukać ? :roll:

No właśnie, o ile łatwiej by było, gdyby każdy samotny miał wypisane na czole np. "jestem samotny, zagadaj do mnie"... ech, żeby życie było takie proste :marzyciel:
Ostatnio zmieniony przez pawełzgdańska 2013-07-22, 19:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS