Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Poznam z okolic Trójmiasta (i nie tylko)
Autor Wiadomość
kolorowyzolw 
Początkujący



Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 158
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-22, 19:49   

Masakra bez sensu zostanę gejem.
Odnosnie tego odzewu.
Ostatnio zmieniony przez kolorowyzolw 2013-05-22, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Córka Wojownika 
Milczący


Wiek: 31
Dołączyła: 21 Kwi 2013
Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-05-22, 20:26   

Religia tak ogólnikowo, bo ogólnie interesuję się religiami świata, chociaż głownie siedzę w chrześcijaństwie (bo to moja religia).

A sporty: piłka nożna, koszykówka, badminton (te trzy trenowałam), jazda na rolkach, siatkówka, kręgle. Ale warcaby też lubię ;p
 
     
kolorowyzolw 
Początkujący



Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 158
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-22, 20:38   

Religiami się jeszcze nie interesowałem.
Co ostatnio uprawiasz z tym zainteresowań.
 
 
     
Córka Wojownika 
Milczący


Wiek: 31
Dołączyła: 21 Kwi 2013
Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-05-22, 22:38   

kolorowyzolw napisał/a:
Co ostatnio uprawiasz z tym zainteresowań.


Chodzi Ci o sporty?
 
     
Blaise 
Początkujący



Wiek: 32
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 170
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2013-05-22, 23:33   

właśnie mam takie pytanie iście szatańskie...

Jeśli interesujesz się religiami świata to jak Ci się jest chrześcijanką ze świadomością tego że jest to stosunkowo nowa religia ?
 
 
     
Sen
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-23, 00:16   

Blaise napisał/a:
właśnie mam takie pytanie iście szatańskie...

Jeśli interesujesz się religiami świata to jak Ci się jest chrześcijanką ze świadomością tego że jest to stosunkowo nowa religia ?


uważaj po czym stąpasz :3
 
     
Córka Wojownika 
Milczący


Wiek: 31
Dołączyła: 21 Kwi 2013
Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-05-23, 08:17   

Blaise, nie wiem czy dobrze zrozumiałam intencję Twojego pytania. Nie widzę problemu w byciu chrześcijanką z posiadaniem takiej świadomości. Chyba, że powinnam, to mnie oświeć, proszę ;)
 
     
Blaise 
Początkujący



Wiek: 32
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 170
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2013-05-23, 18:24   

Śnie, celna uwaga niektórzy są przewrażliwieni, ale Córka Wojownika nie doszukiwała się w tym jakichś podtekstów i chwała jej za to.

Czyli masz raczej takie naukowe podejście. To ciekawe aczkolwiek dla niektórych głęboko wierzących może to trącić siarką ;-)

Dla ścisłości, sam chodzę do kościoła gdy mogę i gdy grafik mi na to pozwala, żeby chociaż posłuchać bo jest coś słusznego w kazaniach co odnosi się do życia w dzisiejszych czasach w społeczeństwie. Sama Biblia jest w jakimś stopniu dziełem uniwersalnym.
 
 
     
kolorowyzolw 
Początkujący



Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 158
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-23, 19:15   

Wartości czynią nasz świat lepszym niosąc szczęście.
 
 
     
Córka Wojownika 
Milczący


Wiek: 31
Dołączyła: 21 Kwi 2013
Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-05-23, 20:18   

Blaise napisał/a:
Czyli masz raczej takie naukowe podejście. To ciekawe aczkolwiek dla niektórych głęboko wierzących może to trącić siarką ;-)


Staram się łączyć wiarę z nauką. W końcu jeśli wierzę w Boga jako Stworzyciela, to wtedy prawa fizyki i wszystko inne zostało przez Niego stworzone. Oczywiście nie wszystko da się wziąć "na rozum", inaczej to nie nazywałaby się wiara ;) Ale jakoś lubię dowodzić że da się połączyć jedno z drugim :)

Blaise napisał/a:
Dla ścisłości, sam chodzę do kościoła gdy mogę i gdy grafik mi na to pozwala, żeby chociaż posłuchać bo jest coś słusznego w kazaniach co odnosi się do życia w dzisiejszych czasach w społeczeństwie. Sama Biblia jest w jakimś stopniu dziełem uniwersalnym.


Dobre podejście :) U mnie w kościele są niestety okropne kazania =/

kolorowyzolw napisał/a:
Wartości czynią nasz świat lepszym niosąc szczęście.


Owszem. A świat w którym żyjemy, świat europejski, opiera się na wartościach chrześcijańskich w dużej mierze.
 
     
kolorowyzolw 
Początkujący



Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 158
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-24, 16:29   

Można powiedz
Córka Wojownika napisał/a:
Owszem. A świat w którym żyjemy, świat europejski, opiera się na wartościach chrześcijańskich w dużej mierze.


Religie protestanckie mają ciut inne oblicze niż katolickie.
 
 
     
Córka Wojownika 
Milczący


Wiek: 31
Dołączyła: 21 Kwi 2013
Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-05-24, 17:16   

kolorowyzolw napisał/a:
Religie protestanckie mają ciut inne oblicze niż katolickie.


Owszem, ale ja mówiłam o wpływie chrześcijaństwa ogólnie, jako religii. Podział na wyznania to już zupełnie inna bajka. No, może nie zupełnie inna ;)
 
     
kolorowyzolw 
Początkujący



Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 158
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-24, 17:56   

Przyznam się że religie mnie trochę przerażają.

Fantazy kto nie lubi pobujać w obłokach
 
 
     
Blaise 
Początkujący



Wiek: 32
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 170
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2013-05-24, 18:34   

Myślę, że religie nawołują do solidarności społecznej, a bez solidarności nie ma społeczeństwa. W tej chwili doskonale widać że ludzie nieustannie dążą do sukcesu po trupach, nie zachowują się etycznie zawodowo, moralnie panuje moda na wolność, że ta moralność dla każdego jest osobista każdy ma swoją...

Ludzie strasznie lubią myśleć że są najmądrzejsi. I nie lubią gdy ktoś im mówi, że nie mają racji, że postępują niesłusznie. Dlatego można zauważyć dużą wrogość dla kapłanów którzy wytykają błędy swoim wiernym. Nikt nie lubi być krytykowany. I po to są religie księgi zawierające opisy jak postępować słusznie, żeby ludzie sami nabierali krytycyzmu wobec siebie, żeby "uniknąć gniewu boga", a w praktyce lepiej żyć jako społeczność.

10 przykazań jest przykładem na to, że religia jest nastawiona na to, żeby odwieść człowieka od skupiania się na sobie.
 
 
     
kolorowyzolw 
Początkujący



Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 158
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-24, 18:43   

Staram się słuchać ludzi.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS