Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
"... z osobą towarzyszącą"
Autor Wiadomość
Migotka0401 
Początkujący

Wysłany: 2016-09-23, 23:18   

mosane, dokładnie. Usłyszałam to samo. Że to jedyny dzień w życiu i w ogóle. To ja już wole dołożyć do mieszkania czy coś te pieniądze.

deaky 
Aktywny

Wysłany: 2016-09-23, 23:34   

Ja czegoś takiego nie słyszałem, ale chyba widziałem. No bo jak można inaczej wytłumaczyć organizowanie ślubu kościelnego i wesela kilka lat po ślubie cywilnym?

Migotka0401 
Początkujący

Wysłany: 2016-09-23, 23:35   

deaky, to już jest totalna głupota

Marcy 
Aktywny

Wysłany: 2016-09-24, 00:45   

deaky napisał/a:
bo jak można inaczej wytłumaczyć organizowanie ślubu kościelnego i wesela kilka lat po ślubie cywilnym?

A to akurat według mnie może mieć głębszy sens. Para jest na tyle pewna swojej miłości, że czuje potrzebę przysięgania przed Bogiem i mogą mieć dużo większą świadomość sprawy, niż młodzi narzeczeni. Po drugie- wesele też wtedy nabiera większego sensu- para świętuje nie tylko fakt ślubu kościelnego, ale i przeżyte już razem lata. :)

deaky 
Aktywny

Wysłany: 2016-10-01, 20:52   

Marcy, fajnie by było, gdyby tak było w rzeczywistości :usmiech: Znam ich i wiem, że motywacja była inna.

pysiek28 
Aktywny

Wysłany: 2016-10-16, 19:10   

przykra sprawa. dlatego postanowiłem nigdy nie iść na żaden slub. i tak nie będę miał z kim

deaky 
Aktywny

Wysłany: 2016-10-18, 00:50   

Akurat na ślub warto przyjść. Można podarować sobie z różnych względów wesele, ale na ślubie warto jednak być.

Luin 
Początkujący

Wysłany: 2016-10-18, 20:02   

deaky napisał/a:
Akurat na ślub warto przyjść. Można podarować sobie z różnych względów wesele, ale na ślubie warto jednak być.

To prawda, tak jest po prostu ładnie i grzecznie.

elliot 
Milczący

Wysłany: 2016-10-19, 15:26   

Luin napisał/a:
deaky napisał/a:

To prawda, tak jest po prostu ładnie i grzecznie.

Prawda; ja może nie miałem tak ze ślubem, ale ze chrzcinami córki mojej chrzestnej (tylko z tego powodu wypadało mi pójść). Do kościoła na uroczystość jeszcze poszedłem (i to chyba był ostatni raz kiedy w ogóle zajrzałem do tego miejsca... 8-) ), ale 'zabawę' w domu już odpuściłem. Zresztą to, w odróżnieniu od wesela nie jest moim zdaniem jakaś wielka okazja do zabawy i obżerania się. Nie obyło się oczywiście bez pretensji "a czemu cię później nie było...", na szczęście lekkich.

Luin 
Początkujący

Wysłany: 2016-10-19, 18:32   

Ja uważam, że jeśli ktoś nas zaprasza, to do kościoła powinniśmy iść, dać prezent tym bardziej, a resztę już można sobie odpuścić. Nie twierdzę, że ja tak robię, ale uważam, że tak powinnam. Tyle że często ludzie nie chodzą na wesela właśnie dlatego, żeby nie wydawać pieniędzy...

Salma88 
Milczący

Wysłany: 2016-10-31, 12:06   

Byłam ostatnio sama na ślubie i weselu. Nie chciałam robić przykrości koleżance. Było ciężko, bo wiadomo, ze siedziałam sama i jedyna singielka na weselu. Ale na szczęście ludzie wokół mnie nie byli tacy źli, więc nie słyszałam głupich i przykrych uwag na swój temat. Dużo zależy też od gości: są tacy co chamsko komentują, a są tacy, co traktują Cię normalnie.

Ale jak zapraszają mnie koleżanki na jakieś domówki, one przychodzą ze swoimi chłopakami/mężami i przy nich chamsko mnie komentują, bo jedyna sama, to katorga. Na takie spotkania nie chodzę.

andi 
Częsty bywalec

Wysłany: 2016-10-31, 19:54   

Dla mnie nie ma większego znaczenia,czy na imprezkę,wesele itp. idzie się samemu czy z kimś.Liczy się to żeby się dobrze bawić,a na takich imprezkach raczej nie chodzi o to żeby się bawić w "swoim grajdołku " czyli tylko z partnerem czy partnerką z która się jest.

pysiek28 
Aktywny

Wysłany: 2016-11-02, 18:53   

Błąd mój. Chodziło mi o wesele a nie ślub w Kościele.

Czinaski 
Nowy

Wysłany: 2016-11-02, 20:22   

na ostatnim ślubie na jakim byłem nie dostałem już zaproszenia z osobą towarzyszącą bo dla rodziny to raczej oczywiste, że z nikim bym nie przyszedł. W ogóle to nie lubię ślubów i wesel. Branie ślubu to dla mnie bezsens, a wesela mnie nudzą bo nie lubię tańczyć i nie lubię takich klimatów (ta muzyka itp.) ale jeśli już na jakimś jestem to nie ma dla mnie znaczenia, że jestem sam. Lepiej się trochę ponudzić i wcześnie wyjść niż mieć kogoś na głowie, kto być może chciałby jakoś przyjemnie spędzić czas.

Sentinel 
Nowy

Wysłany: 2016-11-17, 21:59   

W tym roku byłem na dwóch weselach... sam. :mrgreen: Na początku było drętwo bo zamulałem przy stole, ale potem powoli się rozkręcałem. Wszystko zależy też od osób obecnych na weselu - jak bardzo są pozytywnie nastawieni do siebie (czy nie knują jakiś rodzinnych intryg, itp.). U mnie na tych weselach ludzie byli bardzo w porządku - wkręcali w zabawy, zagadywali, tańczyli ze mną - więc i nie przejmowałem się zbytnio tym, że przyszedłem sam.

Odpowiedz do tematu