Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyjaźń między osobami różnej płci
Autor Wiadomość
Blaise 
Początkujący



Wiek: 32
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 170
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2013-07-29, 20:08   

W przypadku relacji damsko męskich, męsko damskich, ciężko znaleźć jakąś uniwersalną mądrość, są osoby z którymi można przejść na drogę pokojową wycofać się z "czegoś więcej" i nie stracić znajomości, ale w niektórych przypadkach jest to nie możliwe z powodu żalu, który pozostaje a im większe były nadzieje tym większy żal z ich niespełnienia.
 
 
     
vidmo 
Nowy

Dołączyła: 22 Kwi 2013
Posty: 38
Wysłany: 2013-07-31, 16:07   

myszka1604 napisał/a:
Owszem taka przyjaźń istnieje. Ale jest jeden warunek! Jedna z osób jest odmiennej orientacji seksualnej :-D


a przyjaźń w małżeństwie ? chyba cos takiego istnieje?
 
     
Barutai 
Początkujący


Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 126
Wysłany: 2013-08-09, 13:53   

Tak długo jak jedno nie chce i nigdy nie zachce bzyknąć drugiego - jak najbardziej możliwa. Mam taką bratnią duszę tylko znowu - z drugiego końca polski. Mimo że ani ja nie mam kurzajek ani przy niej szyby w oknach się nie topią, to nigdy na siebie nie lecieliśmy. Dzięki temu jest dla mnie jak siostra.
 
     
teloyv 
Milczący



Dołączyła: 09 Sie 2013
Posty: 58
Wysłany: 2013-08-10, 20:20   

Tak, to jest możliwe. Tylko tu rzeczywiście nie ma kategorii facet czy kobieta. Są przyjaciele. Ostatnio nawet z kumplem zastanawialiśmy się jak by to było gdyby nam przyszło kiedyś do głowy pójśc do łóżka. Stwierdziliśmy, że nie byłoby takiej możliwości bo prędzej umarlibyśmy ze śmiechu, niż do czegokolwiek by doszło.
 
     
Barutai 
Początkujący


Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 126
Wysłany: 2013-08-10, 22:04   

teloyv napisał/a:
Tak, to jest możliwe. Tylko tu rzeczywiście nie ma kategorii facet czy kobieta. Są przyjaciele. Ostatnio nawet z kumplem zastanawialiśmy się jak by to było gdyby nam przyszło kiedyś do głowy pójśc do łóżka. Stwierdziliśmy, że nie byłoby takiej możliwości bo prędzej umarlibyśmy ze śmiechu, niż do czegokolwiek by doszło.

Pięknie powiedziane.
 
     
Yogi 
Częsty bywalec



Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 583
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-08-11, 11:08   

Tylko gdzie się kończy przyjaźń i zamienia się w coś więcej. :roll:
 
     
Barutai 
Początkujący


Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 126
Wysłany: 2013-08-11, 11:33   

Yogi napisał/a:
Tylko gdzie się kończy przyjaźń i zamienia się w coś więcej. :roll:

gdy jedna ze stron na spotkanie przynosi prezerwatywy.
 
     
Yogi 
Częsty bywalec



Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 583
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-08-11, 18:53   

Barutai napisał/a:
Yogi napisał/a:
Tylko gdzie się kończy przyjaźń i zamienia się w coś więcej. :roll:

gdy jedna ze stron na spotkanie przynosi prezerwatywy.


Jeszcze po alko. :szczerbaty:


Ale tak serio, po czym można poznać to przejście. :roll:
 
     
teloyv 
Milczący



Dołączyła: 09 Sie 2013
Posty: 58
Wysłany: 2013-08-11, 19:41   

Yogi napisał/a:
Ale tak serio, po czym można poznać to przejście

Ale pytasz po czym poznac u siebie czy u kogoś?
 
     
Yogi 
Częsty bywalec



Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 583
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-08-12, 00:02   

Ogólna zasada jest taka, że obydwie osoby muszą czuć to samo, lecz ktoś musi zrobić ten pierwszy krok. Lecz skąd ta osoba będzie wiedzieć, że to odpowiednia chwila i czy ona, lub on czuje to samo ?
 
     
Vyar 
Częsty bywalec



Wiek: 35
Dołączyła: 22 Cze 2013
Posty: 918
Skąd: Mar Vanwa Tyalieva
Wysłany: 2013-08-12, 00:22   

Yogi napisał/a:
Lecz skąd ta osoba będzie wiedzieć, że to odpowiednia chwila i czy ona, lub on czuje to samo ?

Jakby się tak każdy zastanawiał, zamiast działać, to ludzkość by już wymarła... Ryzykujesz i masz, albo nie masz.
 
 
     
teloyv 
Milczący



Dołączyła: 09 Sie 2013
Posty: 58
Wysłany: 2013-08-12, 14:50   

No ale zaraz - my tu o przyjaźni, więc jakie działanie!? Przecież to może popsuc coś naprawdę fantastycznego, bo po nieudanych "podchodach" już raczej nie będzie czystej relacji przyjacielskiej.
Yogi, pytasz po czym poznac. Kiedyś na demotach pojawiło sie takie zdjęcie parki z podpisem "jeśli ona zamiast ksywy zaczyna mówic ci po imieniu to jest coś więcej niż przyjaźń". Wydaje mi się, ze w momencie, kiedy zaczynasz za bardzo analizowac to coś sie dzieje. Jeśli nie widzisz tej osoby, a myślisz o niej odczuwając wewnętrzny niepokój; robisz wszystko by w jej oczach wypaśc jak najlepiej i zazdrościsz jej poduszce, ze to ją obejmuje w czasie snu...
W kumpelskim układzie każdy ma swoje życie i wiadomo, jak coś się dzieje to myślisz o przyjacielu, pomagasz. Ale jak jest ok to nie zastanawiasz się co ta druga osoba akurat robi czy myśli.
poza tym jest jeszcze coś w ruchach, spojrzeniu - błysk w oczach i jakiś rodzaj czułosco w dotyku. Pamiętam, ze w dniu kiedy mój kolega objął mnie i przytulił - niby po kumpelsku, ale zupełnie inaczej niż zwykle - ta znajomośc się skończyła... Dlatego powyżej piszę o tym, ze fajne relacje można zniszczyc chcąc czegoś więcej - czegoś innego niż druga strona.
Co do przyjaźni - tu nie ma napięc, głupich sytuacji czy poczucia żenady - nawet jak sie palnie coś głupiego czy popełni masakryczną gafę to co najwyżej można się razem pośmiac z "kaca moralnego" i tyle. W miłości pojawia się subtelnośc która nieustannie każe zastanawiac się czyjest tak jak byc powinno.
 
     
Anonimka 
Początkujący



Wiek: 33
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 197
Skąd: 3city
Wysłany: 2013-08-12, 18:30   

teloyv napisał/a:
No ale zaraz - my tu o przyjaźni, więc jakie działanie!? Przecież to może popsuc coś naprawdę fantastycznego, bo po nieudanych "podchodach" już raczej nie będzie czystej relacji przyjacielskiej.


Wydaje mi się, że może być OK po takiej akcji, ale jeden warunek - obie strony umieją się zdystansować :lol2: :lol2: :lol2:
 
 
     
teloyv 
Milczący



Dołączyła: 09 Sie 2013
Posty: 58
Wysłany: 2013-08-12, 19:25   

hm... no może i zostanie relacja, ale wydaje mi się, ze świadomośc tego że kumpel spojrzał na Ciebie jak na potencjalną kochankę pozostanie...
 
     
Yogi 
Częsty bywalec



Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 583
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-08-12, 19:35   

teloyv napisał/a:
hm... no może i zostanie relacja, ale wydaje mi się, ze świadomośc tego że kumpel spojrzał na Ciebie jak na potencjalną kochankę pozostanie...


Umiesz czytać z oczu ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS
X