Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyjaźń - czym ona jest
Autor Wiadomość
Abuss 
Aktywny



Wiek: 30
Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 349
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2011-03-26, 13:09   

Prawdziwy przyjaciel... Powinien wysluchac, jesli wie jak to pomoc, chociaz sprobowac jakos doradzic.. Powinien miec dla nas czas.. I w druga strone.. Przyjazn to takie rozwiniecie znajomosci.. zaufanie sobie wzajemnie
 
     
Ever 
Dyskutant



Wiek: 27
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1237
Skąd: z piekła
Wysłany: 2011-03-26, 15:21   

Przyjaciel to ten kto powie prawdę, a nie to co chcę usłyszeć i nie będzie mnie zmieniał, tylko zaakceptuje taką, jaka jestem.
 
 
     
Agucha 
Milczący


Dołączyła: 03 Kwi 2011
Posty: 90
Wysłany: 2011-04-03, 00:55   

Zgadzam się z Ever. Dodam tylko od siebie, że dla mnie przyjaciel, to ktoś na kogo mogę zawsze liczyć. I że prawdziwe przyjaźnie się nie kończą.
 
     
lukas 
Nowy

Wiek: 36
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 43
Wysłany: 2011-04-03, 22:21   

Poświęcenie, w pewnym sensie miłość (bez seksu)...
 
     
kari 
Nowy

Dołączyła: 05 Kwi 2011
Posty: 26
Ostrzeżeń:
 4/4/4
Wysłany: 2011-04-06, 12:43   

Zauważyłam, że trzeba żyć z przyjaciółmi , koleżankami, A nie oddalać się od nich. Ponieważ w życiu potem sobie nie porazimy a zwłaszcza ja . Bo wszędzie gdzie pójdziemy nawet do pracy to są koleżanki z którymi się pracuje. Ja np nie lubię rozmawiać w szkole z nikim z młodzieży tylko z nauczycielami lubię i to trochę mnie dziwi czemu tak jest. I chciała bym to zmienić bo widzę, ze moje koleżanki z klasy widzą i penie myślą, że ja ich nie lubię bo odchodzę od nich. a to nie tak że ich nie lubię po prostu oni sa młodsi a ja starsza i to tak mnie oddala bo co innego oni lubią a co innego ja lubię. Też dlatego jest potrzebna przyjaźń ponieważ można się od nich czegoś nowego nauczyć, śmiać się wspólnie. Bardzo mi tego brakuje no ale mam nadzieje ze w liceum będę miała przyjaciół. :roll: :? I czy oprócz mnie też ktoś uważa, że potrzebna jest przyjaźń? :wink:
 
     
czekolada 
Początkujący



Wiek: 28
Dołączyła: 13 Kwi 2011
Posty: 163
Skąd: jestem?
Wysłany: 2011-04-13, 19:27   

Przyjaźń to zaufanie drugiej osobie.. Pomoc jej, wysłuchanie, spędzanie miłego czasu.. itd.. Za przyjacielem stoisz murem. Jest Ci bliską osobą. Można by rzecz, że czasami jak rodzeństwo. Zastępuje rodzinę.. To jest wspaniałe znać osobę z którą można dzielić się swoimi uczuciami. Taki ''psycholog'' który pomaga nam zrozumieć pewne rzeczy i daje iskierkę nadziei na lepsze.. ;)
 
     
Samotność 
Początkujący


Wiek: 28
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 151
Wysłany: 2011-07-15, 10:02   

Abuss napisałeś to co ja chciałem napisać.
Kiedyś słyszałem coś takiego:Przyjaciel to ktoś kto daje Ci totalną swobodę bycia sobą.
Coś w tym jest jednak.
 
 
     
Xann 
Nowy


Wiek: 35
Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 30
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-06-07, 00:03   

przyjazn dla mnie to szczerosc, wsparcie i czas. Prawdziwy przyjaciel daje nam to czego potrzebujemy nie to czego chcemy.
 
 
     
Neutralize 
Milczący



Wiek: 30
Dołączył: 02 Lis 2012
Posty: 64
Skąd: Stany / Stalowa Wola
Wysłany: 2012-11-04, 22:16   

Przyjaźń jest dla mnie czymś obcym także nie mogę powiedzieć czym ona jest. Nie znam tego uczucia.
 
 
     
ciamcie 
Milczący



Wiek: 40
Dołączyła: 25 Lis 2012
Posty: 63
Wysłany: 2012-11-26, 20:00   Re: Przyjaźń - czym ona jest

Angel napisał/a:
Czym dla Was jest przyjaźń? Co rozumiecie przez pojęcie przyjaźni? Jaki powinien być prawdziwy przyjaciel?


Prawdziwych przyjaciół poznać można w biedzie i taka jest prawda.
Prawdziwym przyjacielem jest ten, komu zależy na mnie bardziej niż mi samej.
 
     
Diabeł Stróż 
Nowy

Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 43
Wysłany: 2012-11-27, 16:47   Re: Przyjaźń - czym ona jest

ciamcie napisał/a:

Prawdziwym przyjacielem jest ten, komu zależy na mnie bardziej niż mi samej.



Ładne,ujmujace w proste słowa to co bardzo trudno słowami określić.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS