Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Mam do nich żal
Autor Wiadomość
Czerwona93 
Częsty bywalec

Wysłany: 2014-08-19, 22:09   

nas?
Nas ludzi, tak.
Mama od dziecka mi powtarza, żeby nie przejmować się koleżankami, bo one zajmą się swoim życiem, a ja zostanę sama
wniosek z tego taki, że 50 lat temu było tak samo jak teraz :)

nowa szkoła, nowi znajomi, nowe miasto... człowiek idzie na przód, czasem nie patrzy kogo zostawia w tyle

Nikt nie może wyratować drugiego człowieka. Każdy musi ratować się sam albo jest stracony.

Jan 
Milczący

Wysłany: 2014-08-19, 22:30   

Ja jakoś nie mam żalu do nikogo. No może poza jedną osobą która potraktowała mnie jak śmiecia ale co tam wybaczam jej :)

4w5 
Częsty bywalec

Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2014-08-25, 21:56   

Czerwona93 napisał/a:

nowa szkoła, nowi znajomi, nowe miasto... człowiek idzie na przód, czasem nie patrzy kogo zostawia w tyle

...problem w tym, że nie wszyscy lubią zmiany, potrzebuują dużo czasu, żeby zmiany zakceptować dostosować się do czegoś.

"alkohol nie rozwiązuje żadnych problemów,... ale mleko też nie :)"

Czerwona93 
Częsty bywalec

Wysłany: 2014-08-25, 23:13   

4w5 napisał/a:
Czerwona93 napisał/a:

...problem w tym, że nie wszyscy lubią zmiany, potrzebuują dużo czasu, żeby zmiany zakceptować dostosować się do czegoś.

ja pierwsza
większy problem w tym, że czasem zmiany są nieuniknione
i nie ma czasu

vonGneisenau 
Początkujący

Wysłany: 2014-08-26, 22:39   

Nie mam żalu do nikogo ,nie miałem wielu znajomych i przeważnie byłem na uboczu ,widać taki już mój los .
Remember the heroes
When stories are told
They died in the thin red line
In the thin red line

yogourt 
Początkujący

Wysłany: 2014-08-27, 09:17   

4w5 napisał/a:

Dlaczego tak jest?

4w5 
Częsty bywalec

Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2014-08-27, 11:36   

yogourt napisał/a:
4w5 napisał/a:

Dlaczego tak jest?

Przyczyną często leżą w ciężkich przeżyciach w okresie młodości / dzieciństwa.... nieodwzajemnione uczucia, odrzucenie ze strony bliskich czy rówieśników, przemoc w rodzinie, różnego rodzaju uzależnienia, i inne tego typu doświadczenia powodują, że zamykamy się w sobie, rodzi się w nas strach przed ludźmi. Aby się odgrodzić od tych wszystkich negatywnych doznań budujemy często własny świat do którego dostęp mają nieliczni a dla pewności otaczamy go emocjonalnymi zasiekami i fosą z wodą, aby czasem nikt niepożądany czasem nie wtargną do naszego królestwa..... i trwamy latami w takim czymś. Jedni nałogowo piją, drudzy żyją w wirtualnym świecie, jeszcze innych życie polega na całodniowym siedzeniu przed TV.

Na co dzień pozornie niby obracamy się wokół ludzi, ale tak na prawdę mało kto cokolwiek o nas wie, sami często żyjąc w jakiś tam sposób zatracamy poczucie własnego ja, sami nie wiemy czego chcemy, donikąd nie zmierzamy, nie podejmujemy nowych wyzwań. A gdy w końcu zauważamy, że coś z nami jest nie tak zaczynamy próbować różnych form aktywności, których jednocześnie się boimy ponieważ wprowadzają zmiany do naszego hermetycznie poukładanego życia...., często czegoś chcemy ale nie umiemy ani o cokolwiek poprosić ani jakoś przystępnie o tym zakomunikować gdyż całe życie z większością spraw trzeba było radzić sobie samemu.

Generalnie rządzi nami strach, który nabyliśmy dawno temu. Boimy się zmian bo boimy się ludzi... wolimy samemu cierpieć niż ryzykować. I właśnie podczas wszelkich zmian aktywują się te wszystkie wytworzone przez nas zasieki bo się po prostu czegoś boimy gdyż nie umiemy przewidzieć konsekwencji jakiejś zmiany...

Heh.. pierdolę od rzeczy :).

"alkohol nie rozwiązuje żadnych problemów,... ale mleko też nie :)"
Ostatnio zmieniony przez 4w5 2014-08-27, 11:42, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu