Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
To kompletnie bez sensu.
Autor Wiadomość
Orion 
Milczący



Wiek: 30
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 98
Skąd: Wrocłopole
Wysłany: 2012-03-04, 23:19   To kompletnie bez sensu.

Większość wypowiedzi tutaj przyprawia mnie o bół głowy i wymioty. Nieraz na tej samej stronie wypowiadają się dwie osoby w tym samym wieku, z czego jedna chciałaby mieć partnera, a druga partnerkę. Wprawdzie jest tylko kilka oficjalnych ogłoszeń, ale proszę was. Czy ktokolwiek na nie faktycznie odpowiada? Jedyny rodzaj odpowiedzi to "do mnie możesz napisać". Ale czy ktoś w ogóle do siebie pisze? Ja mógłbym napisać maila do dziewoi w moim wieku, gdyby jej posty szczególnie mi się spodobały. I pewnie prędzej czy później tak zrobię. Ale po prostu ściska mnie w żołądku, gdy widzę, jak dziewczę pisze "musi być inteligentny, zabawny, oryginalny, ma mieć długie włosy i duużo gadać". No proszę was, przecież ja i mój najlepszy przyjaciel do tego jak ulał pasujemy. Jesteśmy chyba najbardziej oryginalną parą przyjaciół w Opolu. Nikt z naszych znajomych nie rozumie dysput filozoficznych, które prowadzimy. Ale czy gdybym odpisał dziewuszce, która napisała coś takiego, to czy ona potraktowałaby to poważnie? Szczerze w to wątpię. A czy nie mógłbym się po prostu spotkać się z jedną z was i porozmawiać? Lubię naprawdę wszystkie sympatyczne osoby, chyba każda by mi przypadła do gustu. Nie chcę wyjść na jakiegoś nadętego bufona, ale gdy czytam preferencje dziewcząt na tym forum to się zastanawiam, czemu ja jeszcze nie mam dziewczyny. Koleżanki mówiły mi, że jestem naprawdę wrażliwy. Często płaczę na wzruszających filmach. Gdy słyszę o czyichś problemach, naprawdę bardzo chciałbym je po prostu rozwiązać. Gdy byłem pół roku temu w depresji, marzyłem o tym, żeby zjawiła się jakaś wspaniała osoba, która pomogłaby mi z moimi problemami. Dziewczyna, którą kochałem, niestety nie okazała się taką osobą. Ale chętnie pomógłbym jakoś któremukolwiek z was. Jeśli choć jedno z was ma jakieś poważne problemy, to czy któreś z nas nie mogłoby ich po prostu rozwiązać? Na przykład ja? Albo ktokolwiek inny? To naprawdę nie jest nic nienormalnego. Myślę, że naprawdę powinniśmy po prostu zignorować społeczne normy i bariery i zacząć sobie udzielać realnej pomocy. Po prostu wypiąć się na strach i nieśmiałość i tak czy siak zrobić to, co jest do zrobienia. Moim marzeniem jest udoskonalić ten świat. Myślę, że gdyby każdy zajął się pomocą jednej osobie, to na lodzie zostałaby co najwyżej jedna osoba. Ta, która byłaby nie do pary. Jeśli napiszę do nieznajomej dziewczyny w wieku do dziewiętnastu lat maila z propozycją spotkania, to czy znajdzie się taka która nie uzna mnie za wariata?
 
 
     
Mariette
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-05, 13:28   

Jak wiesz w internecie dużo rzeczy się pisze, trudno czasami to sprawdzić.
Jak jesteś miłym i wesołym chłopakiem, to prędzej czy później znajdziesz drugą połówkę, trochę cierpliwości. Tu na tym forum jest wiele młodych i fajnych dziewczyn. Napewno któraś (jak będzie chciała) to napisze Ci na priv, czy e-mail.

Orion napisał/a:
Moim marzeniem jest udoskonalić ten świat.


Dobre i wartościowe marzenie, ale najpierw trzeba zacząć od siebie, jak ja się zmienię, to i wokoło mnie będzie sympatyczna atmosfera.
 
     
LazyEye 
Początkujący


Wiek: 34
Dołączył: 24 Lut 2012
Posty: 136
Wysłany: 2012-03-05, 18:23   

Jakoś na spotkanie w Wawie paru chętnych już jest więc wola spotkania i poznawania nowych ludzi jednak w narodzie nie zagineła do końca. Zmobilizuj środowisko Opolskie :P
 
 
     
szal_oczu
Nowy

Dołączył: 03 Kwi 2011
Posty: 39
Wysłany: 2012-03-05, 22:11   

Bardzo podoba mi się to co napisałeś Orionie.
Masz całkowitą rację...
Tylko to właśnie wcale nie jest takie proste. Chyba każdy ma potrzebę idealizowania, określania cech oczekiwanego/nej partnera/ki.
Komplikuje to życie bez wątpienia...

Musiałabym pomyśleć, by napisać coś więcej...
 
     
janejones 
Nowy

Wiek: 32
Dołączyła: 24 Lut 2012
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-06, 12:14   

Chyba sporo osób tutaj własnie zostało na lodzie, jako jedyny ze wszystkich - tylko jesteśmy rozrzuceni po Polsce. Ludzie się przyzwyczajaja, ze im pomagasz i czasem nawet najlepszy przyjaciel sie zdziwi, ze masz problem, ze chcesz tym razem porozmawiac o sobie...
Ogolnie, to fajnie, ze mozemy się wszyscy spotkac na tym forum i porozmawiac :) tylko czasem wystarczy sama rozmowa przez internet, podnosi na duchu i pomaga zyc dalej w realnym, codziennym zyciu. Bo chyba wiekszosc osob ma nadzieje, ze spotka swoja druga połowke tradycyjnie, ze zacznie sie od spontanicznego usmiechu, a potem stopniowo spacer, kino... to ma taki urok :) i nic dziwnego, ze sie o czyms takim marzy w tym paskudnym swiecie :P przezywanie rodzacego sie uczucia w taki sposob, nie na zasadzie "oboje jestesmy samotni, dobierzmy sie w pare,moze cos z tego wyjdzie". Nic nie wyjdzie. To tylko przykrywka przed znajomymi i rodzina, zeby juz przestali gadac. Chociaz swietnie to rozumiem, ciezko miec taki mocny kregoslup i sie nie dac!
I chyba to własnie internet pogłebia spoleczne bariery w pomaganiu. To znaczy - my tutaj sobie pomozemy, ale w zyciu wiekszosc ludzi na ulicy nas minie i pobiegnie dalej, najczesciej do komputera.
Ostatnio zmieniony przez janejones 2012-03-06, 12:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
cassiopea 
Nowy


Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 22
Wysłany: 2012-03-06, 17:37   

chyba tutaj pasuje moje spojrzenie na pewną kwestię, - absolutnie nie krytykując piszących te słowa osób, raczej ich hm jakby to ująć - puszczanie słów na wiatr ? gołosłowność ? wzbudzanie nadziei ? - no chyba że z góry były to tylko lekkie piękne słówka bez absolutnie żadnego znaczenia - mianowicie o tym kto kogo odwiedzi w szpitalu , że pójdzie cała wypłata na dojazdy do szpitala do obcego człowieka ale pojedzie i odwiedzi, - przepraszam wszystkich jeśli kogoś uraziłam, ale moje zdanie jest takie, ze nikt dla obcego człowieka nie pojedzie na drugi koniec Polski tylko po to by kilka minut posiedzieć w szpitalu przy jego łóżku
 
     
mihi17maj 
Dyskutant


Wiek: 32
Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 1166
Wysłany: 2012-03-06, 18:19   

No tak napisałaś to co myślisz ogólnie ale mieszać wszystkich facetów do jednego worka to jest nie dobrze to tak jak byśmy my faceci mieli byśmy wszystkie kobiety ładować do jednego worka.Rozumiesz o co mi chodzi?? I możesz się zdziwić bo ja np pojechał bym na 2koniec Polski po to by odwiedzić znajomą osobę w szpitalu
Ostatnio zmieniony przez mihi17maj 2012-03-06, 18:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Orion 
Milczący



Wiek: 30
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 98
Skąd: Wrocłopole
Wysłany: 2012-03-06, 19:28   

Nikogo nie wrzucam do jednego worka. A przynajmniej nie więcej, niż jedną osobę do jednego. Niczego w moim poście nie generalizowałem, mówiłem od siebie. Rozumiem bariery odległościowe, ale na przykład dotrzymanie towarzystwa osobie przeciwnej płci, w podobnym wieku, i gdzieś w pobliżu, nie jest chyba takie straszne. Jest wręcz chyba normalne. A wpływa jakoś na społeczną mentalność. Natomiast w poważnych problemach możnaby pomagać... Widzieliście film "Siedem Dusz"? To właśnie w ten sposób, jeśli się ma środki. Może kiedyś coś takiego zrobię.

Poza tym chodziło mi o jakąś hipokryzję na tym forum. "Chce ktoś do mnie napisać?" "Ja mogę". I tyle. Wydaje mi się to trochę takie... Hm.
 
 
     
mihi17maj 
Dyskutant


Wiek: 32
Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 1166
Wysłany: 2012-03-06, 19:56   

Orion, nie było to do Ciebie :-) zapomniałem dodać do kogo to było.Ale Twoje zdanie szanuję każdy moze pisać to co myśli
 
 
     
niebieski śnieg
Nowy

Dołączył: 16 Lut 2012
Posty: 17
Wysłany: 2012-03-06, 22:41   

Mihi17maj:)A czy chciałbyś spotkać się w warunkach nieszpitalnych z inną dziewczyną np.na drugim końcu Polski?Czy to zostaje jedynie w kwestiach retorycznych???
 
     
mihi17maj 
Dyskutant


Wiek: 32
Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 1166
Wysłany: 2012-03-07, 15:12   

Dlaczego miałbym się nie spotkać w końcu nic nie stoi na przeszkodzie.Jeśli będe miał kasę na bilet to na pewno bym pojechał na 2koniec polski bez problemu.
 
 
     
myszka1604 
Częsty bywalec



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 525
Wysłany: 2012-03-07, 20:57   

Orion, a mnie się wydaje, że z lekka przesadnie osądzasz. Po 1. tych ogłoszeń nie ma tak dużo, ogłoszeń osób poszukujących partnera jest jeszcze mniej. Są niepoinformowani, którzy wchodzą na forum o samotności, nie czytają i myślą, ze to kolejny portal randkowy. Mały odsetek.
Co do spotkań, jeśli ludzie mieliby się szczerze umówić i mieliby ochotę się spotkać, nawet nie w celach randkowych, a tak po prostu kumpelskich, to źle? :mrgreen:
 
     
cassiopea 
Nowy


Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 22
Wysłany: 2012-03-08, 17:43   

myszka1604 napisał/a:

Co do spotkań, jeśli ludzie mieliby się szczerze umówić i mieliby ochotę się spotkać, nawet nie w celach randkowych, a tak po prostu kumpelskich, to źle? :mrgreen:

nie , to bardzo dobrze, tylko wkurza mnie czcze gadanie, bo gadać potrafi każdy, ale robić czy nie rzucać słów na wiatr to eh - chodzi o to że ludzie rzucają słowa na wiatr, plotą trzy po trzy po czym zapominają ... że słowa nie mają dla nich żadnego znaczenia, gadają byle coś gadać
 
     
myszka1604 
Częsty bywalec



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 525
Wysłany: 2012-03-08, 18:34   

Cassiopea, uwierz mi, że to nie pierwsze forum na jakim jestem. Czasem takie miejsca społecznościowe naprawdę mogą być zarodkiem wielkiej przyjaźni, pomimo km. Dlatego też nie oceniam i jeśli byłby kidyś organizowany jakiś forumowy zlot to myśle że w zalezności w jakim miejscu to ludzie by przybyli.
Prawda Piotrek? :)
Ostatnio zmieniony przez myszka1604 2012-03-08, 18:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
mihi17maj 
Dyskutant


Wiek: 32
Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 1166
Wysłany: 2012-03-08, 18:44   

Dokładnie Ania :-)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS