Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
SPEED DAITING, dobry, czy zły pomysł?
Autor Wiadomość
Dreamska
Aktywny



Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 470
  Wysłany: 2013-01-05, 14:42   SPEED DAITING, dobry, czy zły pomysł?

Ostatnio znajomy zapraszał nas na taką imprezę "speed daiting"
Jestem ciekawa co Wy o tym sądzicie?
Czy to dobry pomysł, aby kogoś poznać?
Czy jest to dobry sposób dla samotnych osób?
Czy sami wybralibyście taką opcję poznania nowych osób? Być może nawet przyszłego partnera?

Trochę historii i informacji dla niezorientowanych :)

Cytat:
Speed dating (ang. szybkie randki) wymyślił rabin Yaacov Deyo z Los Angeles w 1998 roku. Pierwszy speed dating miał miejsce w Pete’s Café w Beverly Hills w 1998 roku.
Speed dating jest to proces randkowy , w którym zachęca się ludzi by mogli poznać dużo nowych osób w kilka minut. Co 3-8 minut mężczyźni i kobiety wymieniają się między sobą, żeby poznać się na „krótkich randkach” . Po 3-8 minutach organizator daję znak dzwonkiem sygnalizując uczestnikom by iść dalej na następną randkę. Na koniec wszystkich spotkań, uczestnicy oddają listę osób z którymi by chcieli nawiązać dalszy kontakt. Jeśli okaże się, że dani uczestnicy wpisali siebie nawzajem na listę (zostało to odwzajemnione) to następuje wymiana kontaktów. wolennicy mówią o speed dating, iż oszczędza ona czas, a dodatkowo role decydującą odgrywa pierwsze wrażenie.

żródło: Wikipedia
 
     
Sen
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-05, 14:45   

Na przelotny seks, czemu nie... xd
 
     
Dreamska
Aktywny



Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 470
Wysłany: 2013-01-05, 14:47   

No tak, jeżeli idziesz z takim nastawieniem, to może akurat znajdziesz chętnego/chętną.
Ale nie myl tego ze Swingers party :mrgreen:
 
     
Sen
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-05, 16:27   

No eee.. xd
 
     
Dreamska
Aktywny



Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 470
Wysłany: 2013-01-05, 16:37   

:lol: :lol: Możesz sie podzielić wrażeniami! :twisted: :twisted:
 
     
cytrynka83 
Częsty bywalec



Wiek: 40
Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 858
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2013-01-05, 17:16   

Dla tych co lubią spontaniczność i są otwarci na ludzi to może być dobry pomysł. Ja osobiści w czymś takim się nie widzę. Nie wyobrażam sobie żeby w ciągu kilku minut zapoznać się z jedną osobą, a po chwili pędzić do drugiej. Zbyt dużo naraz zamieszania.
Poza tym pewnie w tak krótkim czasie nie zdążyłabym wydusić jednego zdania :lol: Te szybkie randki są raczej dla gadatliwych osób.
Wciągu kilku minut osoby się nie pozna, ale ważne jest pierwsze wrażenie. W końcu od tego się zaczyna. Jeśli ktoś ci się spodoba wizualnie to chcesz to dalej kontynuować. A do tego wystarczy kilka minut.
 
     
prezes 
Częsty bywalec


Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 583
Wysłany: 2013-01-06, 14:09   

Ja, gdy mi się nudzi, jadę sobie do centrum handlowego i tam podbijam do dziewczyn, totalnie zaskoczone bo w Polsce to nietypowe. Z tego bardzo często wynika instant daiting :) na takiej imprezie będzie dużo masturbantów liczących na łatwy seks ;)
a gdy sie z góry na to nastawiasz-nie masz tego ;)
 
     
MorrisEm 
Aktywny


Wiek: 45
Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 296
Skąd: Podbieskidzie
Wysłany: 2016-05-06, 18:35   

Słyszałem o tym. Najbliższe mnie miejsce organizacji takich imprez to Katowice. Myślałem nawet, żeby się może kiedyś wybrać, ale nie jestem do końca przekonany.
Nasz forumowy kolega KOCHAMMMA (chyba dobrze napisałem nicka?) był zdaje się na kilku takich spotkaniach. Kiedyś czytałem o tym w jego postach.
 
     
zrzeda 
Aktywny



Wiek: 35
Dołączyła: 20 Cze 2015
Posty: 257
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-05-06, 18:52   

ja się chyba kiedyś wybiorę, bardziej z ciekawości niż z chęci zawarcia jakiejś głębszej znajomości. Swoją drogą idealne rozwiązanie dla pracoholików, nie sądzisz?

prawdę mówiąc, myślałam, że udział w tym jest droższy, a okazuje się, że taka impreza to koszt ok. 30 zł
 
     
kochamma
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-07, 14:11   

byłem dwukrotnie na tych spotkaniach i mam trochę mieszane uczucia. oczywiście uważam że lepiej zapłacić te 30 zł i spędzić miło czas z fajnymi dupami, tym bardziej że można poćwiczyć relacje z płcią przeciwną oraz dać sobie jakąś szanse na znalezienie partnera czy choćby kolegi. minusem jest to że na takie spotkanie przychodzą często przystojniaki którzy hurtowo wyrywają dupy i chcą sobie zapełnić lukę między randką o 16 i drugą randką o 18 więc przychodzą na speed dating poszukać sobie kolejnej dupy. większość lasek mając do wyboru mnie i takiego przystojniaka wybierze jego. 6 minut to za mało żeby pokazać swoje wnętrze że jest się interesującą osobą. jeśli nie ma się wyglądu modela lub wyćwiczonej bajery to małe są szansę poznania tam kogoś - ale mimo wszystko lepiej spędzić tam miło czas niż siedzieć w domu. POLECAM
 
     
pogadanka 
Nowy

Dołączyła: 14 Maj 2016
Posty: 24
Wysłany: 2016-05-14, 10:06   

Nigdy nie brałam udziału w takiej 'imprezie' jednak z relacji dwóch znajomych którzy uczestniczyli to mogę opisac to tak ze na samym początku uczestnicy gromadzą sie w dwóch oddzielnych salkach to chyba jest dobry zabieg organizatorów może pomaga uniknąć skrępowania przed:)
Potem Panowie przechodzą do salki gdzie są kobiety i każda rozmowa odbywa sie w oddzielnym stoliku w tle leci muzyka , po wszystkim był poczęstunek dla wszystkich.
Z relacji tych osób wynika ze przeważająca liczba uczestników to osoby spokojne nieśmiałe które nie prowadza bujnego życia towarzyskiego może nie mają tylu okazji aby poznać kogoś. Moja znajoma znowu powiedziała że większość mężczyzn z jakimi rozmawiała podczas takiej szybkiej randki to informatycy.
 
     
Akcja 
Aktywny



Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 336
Skąd: Z jakiegoś miasteczka...
Ostrzeżeń:
 3/4/4
Wysłany: 2016-05-14, 11:41   

Ja myślę, że takie randki mogą skończyć się różnie.
Wszystko zależy od ludzi, od oczekiwań. Mi się nigdy randki nie udawały, chociaż próbowałem z tym. Samo to, że się kogoś pozna, pójdzie się na taką randkę, to jeszcze nie jest sukces.
Zależy od tego, jak będzie przebiegała bliska znajomość. Czy nie będzie jakiejś przeszkody? Czy ktoś się nie zniechęci do kogoś? Czy nie oleje?
 
 
     
Marcy 
Aktywny


Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lip 2015
Posty: 323
Skąd: Mazury
Wysłany: 2016-05-14, 23:41   

Dla mnie te szybkie randki to głupota. Nie umiem powiedzieć absolutnie nic o człowieku po 5 minutach rozmowy. To jest dobre jedynie, aby ocenić kogoś fizycznie, w końcu to jesteśmy w stanie stwierdzić szybko, czy ktoś nam się podoba, czy nie.
Znajomy był i też narzekał, że te rozmowy na czas są wkurzające i robi się bałagan.
Osobiście raczej bym się nie wybrała.
 
     
Panoramix
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-15, 14:14   

Dokładnie, człowieka trzeba poznać. Moje znajomości nabieraly kształtu z każdym spotkaniem :)
 
     
długopis 
Aktywny


Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 439
Wysłany: 2016-05-15, 14:31   

@pogadanka
A jakie dziewczyny tam przychodziły?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS