Samotno¶æ - forum psychologiczne na temat samotno¶ci - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajU¿ytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotno¶æ

Psychologiczne forum dyskusyjne zwi±zane z tematem samotno¶æ, osamotnienie - na temat samotno¶ci dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: Amigo Vulnerable
2016-06-16, 19:32
Rozmowa z ch³opakiem
Autor Wiadomo¶æ
Irys 
Pocz±tkuj±cy


Wiek: 32
Do³±czy³a: 08 Cze 2015
Posty: 150
Sk±d: ¦l±skie
Wys³any: 2016-06-16, 19:26   Rozmowa z ch³opakiem

Kolejna sprawa. Kolejny dylemat. Kolejny problem.

Mianowicie..
Od samego pocz±tku, jak tylko pozna³am mojego ch³opaka, a¿ do dnia dzisiejszego, nasze rozmowy skupia³y siê/skupiaj± g³ównie na seksie i wszystkim tym co siê wokó³ tego dzia³o.
Moja wiedza w innych dziedzinach ¿ycia jest ograniczona do pewnego stopnia, gdy¿ niezbyt mnie to interesuje. Nie rozumiem jak mo¿na rozmawiaæ o czym¶, o czym tak na prawdê nic siê nie wie. Telewizji siê nie ogl±da³o itd. Pytanie teraz takie: "Jak mo¿na rozmawiaæ na jaki¶ temat, o którym nie ma siê bladego pojêcia"? To tak jakby rozmawiaæ o filmie, którego siê nie obejrza³o i wymy¶laæ niestworzone rzeczy, ¿eby jako¶ rozmowa siê klei³a. To idiotyczne wed³ug mnie.
Mo¿e jak±¶ specjalistk± do spraw ³ó¿kowych nie jestem, ale podoba mi siê o tym rozmawiaæ. Jednak i to mo¿e siê z czasem przeje¶æ.

Wiêc pytanie do Was moi drodzy, o czym mog³abym rozmawiaæ z ch³opakiem?
Ostatnio zmieniony przez Irys 2016-06-16, 22:37, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
 
     
MorrisEm 
Aktywny


Wiek: 45
Do³±czy³: 05 Sty 2016
Posty: 296
Sk±d: Podbieskidzie
Wys³any: 2016-06-17, 14:19   

O zainteresowaniach. Macie chyba jakie¶ poza seksem? ;)
 
     
Irys 
Pocz±tkuj±cy


Wiek: 32
Do³±czy³a: 08 Cze 2015
Posty: 150
Sk±d: ¦l±skie
Wys³any: 2016-06-17, 15:01   

No w³a¶nie nie bardzo.
Ja mog³abym mówiæ o jedzeniu, gotowaniu ca³y czas. Mój ch³opak gotowaæ nie potrafi. To co mu mama ugotuje to tyle z gotowania. Mój ch³opak uwielbia sport. Pi³ka no¿na, jazda na rowerze, biegi czy wspinaczka górska. Ja natomiast za sportem nie przepadam. Dla mnie sport to wysi³ek i nic dobrego.

Wiêc o czym innym by sz³o porozmawiaæ?
 
 
     
Amigo Vulnerable 
Moderator


Wiek: 28
Do³±czy³: 23 Sie 2015
Posty: 459
Wys³any: 2016-06-17, 15:22   

muzyka, kino te¿ nie ?

btw, mówi³em jak wa¿ne s± wspólne zainteresowania :)
 
     
Barbórka
[Usuniêty]

Wys³any: 2016-06-17, 15:27   

Irys napisa³/a:
Moja wiedza w innych dziedzinach ¿ycia jest ograniczona do pewnego stopnia


To masz tu dobre pole do popisu, aby tê swoj± wiedzê rozszerzyæ. Jak mnie co¶ zainteresuje, od razu szukam na ten temat dodatkowych informacji - na szczêscie jest w koñcu internet.

Mam nadziejê, ¿e nie interesuje Ciê tylko sex. Nie zrozum mnie ¼le, ale to by by³o trochê p³ytkie.

Irys napisa³/a:
o czym mog³abym rozmawiaæ z ch³opakiem?

O wszystkim???
Nawet o tym, ¿e nie macie o czym rozmawiaæ. Mo¿e on co¶ wymy¶li. A jak jest w porz±dku, to bêdzie z Tob± rozmawia³ nawet o kolorze lakieru do paznokci.

Nie chcê Ciê martwiæ, ale jak siê sob± "przejecie" to siê oka¿e, ¿e nic Was nie ³±czy...:/
P.S. d³ugo jeste¶cie razem?
 
     
Irys 
Pocz±tkuj±cy


Wiek: 32
Do³±czy³a: 08 Cze 2015
Posty: 150
Sk±d: ¦l±skie
Wys³any: 2016-06-17, 15:45   

Amigo Vulnerable napisa³/a:
muzyka, kino te¿ nie ?

btw, mówi³em jak wa¿ne s± wspólne zainteresowania :)


Z kinem to jest tak, ¿e mój ch³opak lubi filmy Quentin'a Tarantino. A jak wiadomo to s± takie filmy, w których nie szczêdz± od przemocy i sporej ilo¶ci krwi. Ja takich filmów nie lubiê. Raz by³am z ch³opakiem w kinie w³a¶nie na walentynki bodaj¿e na "Nienawistnej Ósemce" i gdybym mog³a wysz³abym z sali na samym pocz±tku.. Ale nie chcia³am zrobiæ przykro¶ci.

Z muzyk± jest podobnie. Mój ch³opak nienawidzi zespo³u, którego ja s³ucham. A mianowicie Marsów "Thirty Seconds to Mars". Ja natomiast nadal nie dowiedzia³am siê czego on lubi s³uchaæ, bo za ka¿dym razem jak o to pytam s³yszê jak¿e ulubione dla moich uszu "nie mêcz albo daj mi spokój!." Wiêc jak tu rozmawiaæ?

___________________
¯eby mnie co¶ zainteresowa³o musi siê chyba cud staæ. Ja jestem jaka¶ inna chyba, brak mi empatii, bo jak pokazuj± w tv ¿e co¶ siê sta³o tam i tam, to mnie to zwyczajnie nie interesuje. Codziennie we wiadomo¶cisch tr±bi± o ró¿nych zdarzeniach typu wypadki itd. Je¶li nikt ze znanych mi osób nie umar³ to po co mam siê interesowaæ innymi lud¼mi. No có¿ takie jest ¿ycie. Ja to lubiê bardziej takie ploteczki modowe czy z ¿ycia ró¿nych gwiazd Hollywood. Tym siê ¿ywiê. To moja karma. Napêdza mnie. Inne fakty s± dla mnie nieistotne i nie mam ochoty zg³êbiaæ siê w nie.
___________________
Z ch³opakiem jeste¶my prawie rok czasu. Tzn bo to jest dziwny przypadek. U nas nie by³o takiego etapu "poznania". By³o jedno jedyne spotkanie, które by³o raczej randk±. Nie by³o etapu, w którym mogliby¶my staæ ze znajomych przyjació³mi. By³ od razu w±tek zakochanie i jeste¶my razem. W pa¼dzierniku bêdzie rok.
Powoli zaczyna mi siê przejadaæ ale mo¿e to minie. :-|
Ostatnio zmieniony przez Irys 2016-06-17, 15:58, w ca³o¶ci zmieniany 3 razy  
 
 
     
Amigo Vulnerable 
Moderator


Wiek: 28
Do³±czy³: 23 Sie 2015
Posty: 459
Wys³any: 2016-06-17, 15:54   

Z tego co opisujesz to ja bym go polubi³ (te¿ fan Tarantino) :).

Nie chcê te¿ wro¿yæ ale mo¿e siê przej¶æ ca³kiem, dwa razy tak mia³em, pisa³em w innym temacie, ale to by³y kontakty na odleg³o¶æ wiêc mo¿e to co innego..
Teraz ju¿ szukam tylko kogo¶ ze wspólnymi zainteresowaniami, choæ jednym :D
 
     
Irys 
Pocz±tkuj±cy


Wiek: 32
Do³±czy³a: 08 Cze 2015
Posty: 150
Sk±d: ¦l±skie
Wys³any: 2016-06-17, 16:01   

Dlatego stworzy³am ten w±tek, ¿eby¶cie mnie moi mili naprowadzili, pomogli czy doradzili. Bêdê bardzo wdziêczna. :)
 
 
     
Marcin 
Nowy


Wiek: 37
Do³±czy³: 31 Maj 2016
Posty: 15
Wys³any: 2016-06-17, 19:14   

hmmm olej to, jak bêdziesz siê ci±gle zastanawiaæ na jaki temat masz rozmawiac to nic dobrego z tego nie bêdzie :P b±d¼ po prostu sob±, wyluzuj samo wszystko przyjdzie, albo gdy ch³opak zacznie jaki¶ temat to zadawaj mu pytania, powiedz ze nie masz o tym zielonego pojêcia ale chêtnie czegos od niego by¶ siê dowiedzia³a..
 
     
Irys 
Pocz±tkuj±cy


Wiek: 32
Do³±czy³a: 08 Cze 2015
Posty: 150
Sk±d: ¦l±skie
Wys³any: 2016-06-17, 20:55   

Zazwyczaj ch³opak opowiada mi o tym jak by³o na meczu i jaki by³ wynik. Ale dla mnie pi³ka no¿na jest por±bana i nie rozumiem jak mo¿na biegaæ za pi³k± przez 1,5 h. To¿ to siê idzie znudziæ. £ukasz wie, ¿e jak mówi o pi³ce to ja ziewam.
Chcia³am poruszyæ kiedy¶ tematy typowo psychologiczne, wiem, ¿e lubi psychologiê ale zwykle s³yszê odpowiedzi typu "nie teraz, zmêczony jestem, daj mi spokój."

__________________
Mia³am nadziejê, ¿e padn± tu konkretne tematy do rozmów.
Ostatnio zmieniony przez Irys 2016-06-17, 22:21, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
 
     
Marcy 
Aktywny


Wiek: 38
Do³±czy³a: 04 Lip 2015
Posty: 323
Sk±d: Mazury
Wys³any: 2016-06-17, 22:34   

Je¶li ³±czy Was wy³±cznie temat seksu, to nie wiem, czy warto ci±gn±æ tak± relacjê.
No chyba, ¿e tylko dla seksu ze sob± jeste¶cie, co kto lubi.

Po drugie- je¶li zadajesz moim zdaniem (przepraszam, ale idiotyczne pytanie), o czym mo¿na rozmawiaæ z ch³opakiem, to samo to ¶wiadczy o tym, ¿e nie macie o czym ze sob± gadaæ i jakby mocno Wam nie po drodze. Na seksie nie koñcz± siê ani tematy, ani ¿ycie. Po jakim¶ czasie, je¶li nie ma g³êbszego porozumienia, w³a¶nie wspólnych tematów, wiêzi emocjonalnej, to nawet najlepszy seks (czy to w teorii, czy w praktyce) siê zwyczajnie znudzi.

Niefajne s± te chamskie odzywki tego kolesia. Jakby mi ch³opak z pretensj± wypali³, ¿e mam mu daæ spokój, to bym mu da³a- na zawsze.

Poza tym widzê, ¿e kompletnie nie akceptujecie swoich zainteresowañ, a to wró¿y bardzo ¼le. On nie musi lubiæ gotowaæ, Ty nie musisz lubiæ pi³ki i Trantino i to nie jest powód to frustracji, o jakiej piszesz. Nie rozumiesz, jak mo¿na pasjonowaæ siê pi³k±. No ok, Ty tego nie rozumiesz, ale kto¶ ma prawo to lubiæ i wypada³oby to prawo daæ, zaakceptowaæ. Niekoniecznie musi to oznaczaæ przekonywanie siê do czyjej¶ pasji, zwyczajnie wystarczy daæ spokój i przyj±æ do wiadomo¶ci, daæ jak±¶ strefê na wy³±cznie w³asne pasje. A obok tego szukaæ wspólnych zainteresowañ, tematów. Jak siê mimo wszystko nie da, to mo¿e trzeba po prostu sobie odpu¶ciæ i poszukaæ szczê¶cia od nowa.
 
     
Irys 
Pocz±tkuj±cy


Wiek: 32
Do³±czy³a: 08 Cze 2015
Posty: 150
Sk±d: ¦l±skie
Wys³any: 2016-06-18, 07:58   

Marcy napisa³/a:
Je¶li ³±czy Was wy³±cznie temat seksu, to nie wiem, czy warto ci±gn±æ tak± relacjê.
No chyba, ¿e tylko dla seksu ze sob± jeste¶cie, co kto lubi.

Po drugie- je¶li zadajesz moim zdaniem (przepraszam, ale idiotyczne pytanie), o czym mo¿na rozmawiaæ z ch³opakiem, to samo to ¶wiadczy o tym, ¿e nie macie o czym ze sob± gadaæ i jakby mocno Wam nie po drodze. Na seksie nie koñcz± siê ani tematy, ani ¿ycie. Po jakim¶ czasie, je¶li nie ma g³êbszego porozumienia, w³a¶nie wspólnych tematów, wiêzi emocjonalnej, to nawet najlepszy seks (czy to w teorii, czy w praktyce) siê zwyczajnie znudzi.

Niefajne s± te chamskie odzywki tego kolesia. Jakby mi ch³opak z pretensj± wypali³, ¿e mam mu daæ spokój, to bym mu da³a- na zawsze.

Poza tym widzê, ¿e kompletnie nie akceptujecie swoich zainteresowañ, a to wró¿y bardzo ¼le. On nie musi lubiæ gotowaæ, Ty nie musisz lubiæ pi³ki i Trantino i to nie jest powód to frustracji, o jakiej piszesz. Nie rozumiesz, jak mo¿na pasjonowaæ siê pi³k±. No ok, Ty tego nie rozumiesz, ale kto¶ ma prawo to lubiæ i wypada³oby to prawo daæ, zaakceptowaæ. Niekoniecznie musi to oznaczaæ przekonywanie siê do czyjej¶ pasji, zwyczajnie wystarczy daæ spokój i przyj±æ do wiadomo¶ci, daæ jak±¶ strefê na wy³±cznie w³asne pasje. A obok tego szukaæ wspólnych zainteresowañ, tematów. Jak siê mimo wszystko nie da, to mo¿e trzeba po prostu sobie odpu¶ciæ i poszukaæ szczê¶cia od nowa.



Có¿, wszystko ku temu chyba zmierza ale w bardzo powolnym tempie.

Zapomnia³am powiedzieæ, ¿e jedyne co nas ³±czy to chêæ podró¿owania. I ja i on lubimy podró¿owaæ, zwiedzaæ, robiæ zdjêcia.

I tylko tyle. Ja z rêku na sercu mogê powiedzieæ, ¿e by³am w wielu ró¿nych pañstwach. Ale to by³o dawno i mog³am trochê pozapominaæ.
 
 
     
zapominajka 
Aktywny



Do³±czy³a: 01 Gru 2015
Posty: 251
Wys³any: 2016-06-18, 14:27   

mnie to siê wydaje trochê nie bardzo dawanie komu¶ rad typu zostaw go i szukaj szczê¶cia gdzie indziej

to czy siê rozstaæ z ch³opakiem, to jest decyzja zainteresowanej

naj³atwiej to dawaæ takie m±dre rady, trudniej byæ w zwi±zku, je¶li zwi±zek trwa ju¿ rok, to jednak co¶ ich ³±czy, je¶li zaczynaj± my¶leæ o wspólnej przysz³o¶ci, to ju¿ jest bardzo du¿o
Ostatnio zmieniony przez zapominajka 2016-06-18, 14:34, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
     
Marcy 
Aktywny


Wiek: 38
Do³±czy³a: 04 Lip 2015
Posty: 323
Sk±d: Mazury
Wys³any: 2016-06-18, 14:40   

zapominajka napisa³/a:
mnie to siê wydaje trochê nie bardzo dawanie komu¶ rad typu zostaw go i szukaj szczê¶cia gdzie indziej

to czy siê rozstaæ z ch³opakiem, to jest decyzja zainteresowanej

naj³atwiej to dawaæ takie m±dre rady, trudniej byæ w zwi±zku, je¶li zwi±zek trwa ju¿ rok, to jednak co¶ ich ³±czy, je¶li zaczynaj± my¶leæ o wspólnej przysz³o¶ci, to ju¿ jest bardzo du¿o


Co ich ³±czy? Sama Irys mówi, ¿e pasja do podró¿owania i seks. Twoim zdaniem wystarczy na zwi±zek?

Nie rzucaj siê, przecie¿ to jest sugestia, ¿e je¶li naprawdê im nie wyjdzie, to lepiej siê rozstaæ ni¿ wzajemnie unieszczê¶liwiaæ.
D³ugo¶æ trwania zwi±zku nie stanowi o jego jako¶ci, to po drugie.
Naprawdê nie jest tak, ¿e trzeba siê ³apaæ pierwszego lepszego i trzymaæ siê go kurczowo, byle kogo¶ mieæ, bo co s±siedzi powiedz±. A mentalno¶æ niektórych dziewczyn tak w³a¶nie wygl±da (nie mówiê o ¿adnej z Was, ¿eby by³o jasne).
 
     
zapominajka 
Aktywny



Do³±czy³a: 01 Gru 2015
Posty: 251
Wys³any: 2016-06-18, 14:56   

nie wiem, czy to wystarczy, ale to nie moja sprawa tylko Irys

a przy okazji naprawdê nie musisz cytowaæ mojej wypowiedzi, odpowiadaj±c tu¿ pod ni±, szkoda czasu i at³asu jak to mówi±
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotno¶æ Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS