Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyjaźń po zakończonym związku
Autor Wiadomość
slawo07 
Milczący


Wiek: 31
Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 78
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2015-01-06, 13:08   

Wszystko zalezy od charakterów ale jednak i tak nie wierze z własnego doświadczenia. Jedna strona moze chce druga nie i kontakty sie powoli urywają. Sam utrzymywałem jakiś kontakt z byłą z 2-3 razy do roku były jakieś rozmowy a skonczyło sie tak ze z 1,5-2 lat nie zamienilismy ze soba ani słowa
 
     
liliana 
Aktywny



Dołączyła: 02 Wrz 2014
Posty: 214
Wysłany: 2015-01-10, 13:24   

A o czym tu rozmawiać z byłymi? temu, co mnie zdradził z moją koleżanką miałabym się teraz zwierzać, z tego co przeszłam? Czy z kolei temu, którego ja pogoniłam miałabym opowiadać o tym, jak sobie dobrze radze sama?
Ostatnio zmieniony przez liliana 2015-01-10, 13:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
pawelek 
Milczący


Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 74
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2015-12-29, 15:21   

Mi się wydaje że to nie jest mozliwe.
Zawsze jedna ze stron będzie na tym tylko cierpiała
 
     
Caryca94 
Początkujący


Wiek: 30
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 124
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2016-01-01, 20:48   

Oczywiście, że nie jest możliwa. Jak można być wtedy szczerym wobec siebie, jak wysłuchiwać wszystkiego jeżeli nadal wszystko boli? Nie do przyjęcia. No i przyjaźń między kobietą, a mężczyzną nie istnieje. Tyle w temacie;)
 
     
kochamma
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-01, 23:23   

to zależy głownie od przyczyn rozstania. jeśli oboje dojdziemy do wniosku że nie chcemy być razem i rozstajemy sie w zgodzie to przyjaźń jest możliwa, choć z drugiej strony czy ma ona sens ?
drażniące to jest dla mnie ze po zakończeniu filtowania czy związku kontakt sie urywa, lub pozostaje taka rezerwa. druga osoba była przyjaciółką, wspaniałą osobą i potem nagle mam z nią nie mieć kontaktów ?
 
     
Caryca94 
Początkujący


Wiek: 30
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 124
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2016-01-01, 23:29   

kochamma, Wydaje mi się, że tak czy inaczej oczekujemy czegoś więcej od drugiej osoby. Jako przyjaciele, którzy będą sobie wszystko mówić hmm zawsze będzie ta zazdrość "to ja czy on mogłam/mogłem być na jej/jego miejscu".
 
     
pawelek 
Milczący


Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 74
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2016-01-02, 09:18   

Jednym słowem taka przyjażń nie istnieje.
Jak to zostało już napisane wyżej, zawsze jedna ze stron będzie czuła coś więcej niż tylko przyjażń do drugiej osoby
 
     
andi 
Częsty bywalec


Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 882
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2016-01-21, 17:04   

Przyjazń po zakończeniu związku może istnieć,bo sam się teraz przyjaźnię z byłą żoną.Wszystko zależy od tego jak się związek zakończył i jakie podejście do siebie nawzajem jest po zakończeniu związku.
 
     
slawo07 
Milczący


Wiek: 31
Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 78
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2016-02-01, 22:10   

W dużej mierze zalezy też chyba od powodu rozstania jak i charakterem obu partnerów.Ja przez jakis czas rozmawialem z była z 2-3 razy w roku a teraz juz ponad 2 lata nie zamienilismy ani słowa
 
     
Jula 
Aktywny



Wiek: 52
Dołączyła: 26 Sty 2016
Posty: 493
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-02-01, 23:05   

Myślę, że przyjaźń mało możliwa. Chyba, że związek został zakończony przez obie strony, bo doszli do wniosku, że żadne z nich nie czuje juz miłości. Jeżeli się dogadali to moze byc przyjaźń. Ale to rzadkość. Najczęściej to wojna poprzedzona zdradą. Wiele bólu i zawsze ktoś jest skrzywdzony.Taj jak napisal Andi, zależy od jakości rozstania.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS