Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
portale randkowe
Autor Wiadomość
Akcja 
Aktywny



Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 335
Skąd: Z jakiegoś miasteczka...
Ostrzeżeń:
 3/4/4
Wysłany: 2021-04-11, 11:50   

Witam, serdecznie.

Ja już rzadko korzystam z serwisów randkowych, mimo że jeszcze jestem od lat zarejestrowany na kilku z nich w sieci.
Stwierdziłem, że to nie ma sensu, gdyż i tak tam się nie pozna nikogo wartościowego, a nawet jest trudno trafić na kogoś z kim można by było ciekawie pogadać na różne tematy.
Nigdy nie miałem dobrych doświadczeń na portalach randkowych i nigdy nie poznałem tam nikogo, kto byłby wart zainteresowania.
Zresztą trzeba powiedzieć szczerze, że w takich miejscach ludzie najczęściej nie są szczerzy i nie mają dobrych zamiarów.
Wykorzystują to, bo wiedzą, że tego się nie sprawdzi.
Nie polecałbym szukania w sieci, w serwisach randkowych miłości, przyjaźni.

Skuteczność i jakość portali randkowych nie jest dobra. Poza tylko tym, że szybko się nawiązuje znajomości, ale jeżeli nie przenosi się do życia realnego, to nie jest to nic warte.
 
 
     
Darrro5 
Nowy

Dołączył: 26 Lut 2021
Posty: 18
Wysłany: 2021-04-12, 13:02   

Mój dobry kolega poznał swoją dziewczynę na tinderze :) Są ze sobą ponad 3 lata. Więc niby się da.
 
     
Akcja 
Aktywny



Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 335
Skąd: Z jakiegoś miasteczka...
Ostrzeżeń:
 3/4/4
Wysłany: 2021-04-12, 17:22   

Ale to się nie często zdarza, by trafić na kogoś z kim uda się realna znajomość.
To też zależy od oczekiwań.
Ja miałem z różnych portali randkowych i czatów realne spotkania z kobietami ( może cztery razy ) i nigdy nawet realnie nie udała się stała znajomość. Właściwie tylko po jednym spotkaniu to się szybko kończyło i do tego już nikt nie wracał. Już nie było chęci kontynuowania znajomości i nikt się o to nie starał.
To znaczy z mojej strony takie "chęci" były i mi zależało na kontynuowaniu znajomości, ale też pojawiały się pewne przeszkody, które uniemożliwiały dalsze podtrzymywanie znajomości. No więc ja na siłę nic już nie robiłem. To nie jest łatwa sprawa: poznać się realnie z Internetu, z portalu jakiegoś i będzie już znajomość stała. To tak nie działa. Jeżeli w rzeczywistości, w realnym życiu nie będzie ciekawych relacji, brak dogadywania się, brak kompromisów, to też z tego nic się nie uda.
I wiem to ze swoich doświadczeń.
Liczy się całkowita szczerość, wzajemna w relacji. Ludzie muszą dążyć do tego samego i chcieć tego samego. Wtedy to się uda i z tego wyjdzie stała, dobra znajomość. A jeżeli nie będzie szczerości, nagle coś komuś się odmieni, to i tak znajomość się skończy.
Nie mówiąc też o tym, że poznając kogoś w sieci, na portalu randkowym trzeba uważać, bo mozna być oszukanym, wykorzystanym i okłamanym.
Sam miałem takie doświadczenia, z nie jedną dziewczyną. I wielu facetów również.
 
 
     
Serious 
Aktywny


Dołączyła: 15 Cze 2015
Posty: 277
Wysłany: 2021-04-16, 11:39   

Ja również swojego obecnego partnera poznałam na Tinderze :)



Ale fakt, spędziłam baaaardzo dużo czasu na portalach randkowych, mam za sobą mnóstwo spotkań/randek/jak zwał tak zwał. Czasem człowieka dopada już bezsilność, kiedy te próby nawiązania jakiejś relacji nie wychodzą. Kolejna próba i kolejna...

Ale da się tam kogoś znaleźć. Ja na przykład mam dwóch nowych kumpli dzięki Tinderowi :)
 
     
Akcja 
Aktywny



Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 335
Skąd: Z jakiegoś miasteczka...
Ostrzeżeń:
 3/4/4
Wysłany: 2021-04-16, 12:48   

Ludzie też często na różnych portalach randkowych zachowują się "desperacko", bo są tak spragnieni miłości również seksu, że potrafią całe dnie spędzać w sieci i przeglądają profile ludzi na portalach randkowych, by nawet na siłę kogoś poznać.
Ja nigdy tak do tego nie podchodziłem i nigdy nie byłem "desperatem", żeby koniecznie kogoś poznać i z kimś być.
Owszem, wiele znajomości nawiązywałem, kontaktów, ale zawsze na początku tylko do tzw. luźnej relacji, do rozmowy, żeby też sprawdzić, jak to się dalej ułoży i czy coś z tego wyjdzie.
Jeżeli brakowało chęci, woli utrzymywania kontaktu, rozmowy to ja też odpuszczałem, bo nie da się kogoś do siebie przymusić.
Wszystko się zaczyna od rozmowy. Albo będzie rozmowa ciekawa, interesująca i warta uwagi, albo też nie.
W moim przypadku najczęściej nie było to interesujące, więc to "z automatu" traciło sens.
Ale miałem też "kontakty" poprzez portale randkowe i czaty, które trwały jakiś czas i z pozoru rozmowa się wydawała dobra, ciekawa, ale się z czasem okazało, że też czegoś zabrakło, nie było już chęci i zaangażowania w kontynuowanie kontaktu więc to się zakończyło.
Każdy kontakt internetowy może się nagle zakończyć, z różnych przyczyn i już nikt do tego nie wróci.
W moim przypadku ja miałem kontakty, które trwały przez jakiś czas i, nagle, bez wytłumaczenia się zakończyły... Bo nikt nie da nikomu gwarancji na żadnym portalu i na czacie, że kontakty i rozmowa będzie trwała cały czas. Że to będzie na stałe.
Tak nie jest w tego typu miejscach.
Zawsze trzeba się z tym liczyć, że prędzej czy później jakiś kontakt, rozmowa może się zakończyć i nie będzie możliwości kontynuowania również realnej znajomości.
Bo tego nikt nikomu nie zagwarantuje.

Nawet jeżeli ktoś coś będzie obiecywał i dużo mówił, to i tak może się z tego nie wywiązać. To mogą być tylko puste deklaracje.
Ja miałem kontakt z nie jedną dziewczyną, która dużo i fajnie mówiła i obiecywała różne rzeczy, ale na słowach się kończyło.
Więc nie można też do końca we wszystko wierzyć ludziom, którzy mówią różne rzeczy. Mi to pokazały doświadczenia na portalach i czatach randkowych.
Ludzie często tak się zachowują, bo nie znają się realnie, a "na odległość" jest wygodniej mówić komuś różne rzeczy, bo wiadomo, że nikt takich ludzi za to nie ukarze.
 
 
     
Bart87 
Początkujący


Wiek: 36
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 107
Wysłany: 2021-04-17, 09:28   

Dodam jeszcze od siebie że często przeraża mnie hipokryzja tych kobiet, które twierdzą że wygląd nie jest najważniejszy, liczy się głównie osobowość a po pokazaniu swojego zdjęcia natychmiastowo kończą rozmowę i zrywają kontakt bez żadnego wyjaśnienia, tak po prostu. Nie zdążą nawet zapytać skąd jestem, ile mam lat, a już pada pytanie "jak wyglądasz?". Tak jakby to w obecnym momencie rozmowy miało jakieś znaczenie. Miałem już tyle takich sytuacji że zniechęciło mnie to do szukania znajomości poprzez portale społecznościowe, czaty itp..
 
 
     
Akcja 
Aktywny



Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 335
Skąd: Z jakiegoś miasteczka...
Ostrzeżeń:
 3/4/4
Wysłany: 2021-04-17, 14:53   

Bart87 dobrze napisał.
Kobiety często w serwisach randkowych nie wiedzą, czego chcą i nie wiadomo po co się rejestrują w takich miejscach.
One często mają zbyt wygórowane wymagania względem facetów, a tak naprawdę nie trafiają na takich, jakich oczekują i są cały czas same.
Jestem od ponad 10 lat na popularnym GG, ale jest to już taj beznadziejny komunikator, że tam nie da się nikogo poznać, nawet do ciekawej rozmowy.
Jeszcze kiedyś można było tam poznać w miarę ciekawych ludzi i również nawiązać znajomość realną.
Teraz to jest coraz gorzej.
Ja na GG poznałem realnie może ze dwa razy jakieś kobiety, ale to się i tak zakończyło tylko po jednym spotkaniu.
Rzeczywistość wszystko zweryfikuje.
A najczęściej wymienia się parę zdań na GG i na tym się kończy. Bo większość ludzi w takim miejscu nie traktuje normalnie znajomości, zapoznania się. Pełno tam ludzi nieszczerych, udających i nie mających szczerych zamiarów.
Jestem też od lat w jednym takim serwisie randkowym-niepłatnym, ale skuteczność w nawiązywaniu tam znajomości, kontaktów jest fatalna.
A jak już jakieś kobiety się odzywają ( chociaż najczęściej nie ) to nie są miłe, tylko potrafią odpisywać z jakimiś pretensjami nieuzasadnionymi, używając nieprzyjemnych, niekulturalnych wyrazów.
Od razu zniechęca to do dalszego kontynuowania rozmowy.
Ale jest to też serwis podejrzany... i trzeba uważać, bo tam się rejestrują oszuści, kłamcy, którzy szukają naiwnych do tego by wykorzystać np. finansowo.
A miałem takie kontakty z kobietami, które chciały mnie tak wykorzystać, tyle że ja się nie dałem nabrać.
Ja swój rozum mam i zawsze będę miał.
Więc wszystkie właściwie już portale, czy serwisy randkowe w sieci są wykorzystywane do złych celów, do nieszczerych zamiarów.
Ludzie "na odległość" są odważni, jak ich nikt nie widzi i nie ma bezpośredniego kontaktu.
Dlatego to wykorzystują i to jest już bardzo popularne w sieci.
Natomiast już by nie mieli odwagi tak się zachować przy realnym spotkaniu, gdyby mieli bezpośredni kontakt z drugą osobą.

Jeśli ktoś ma złe, nieszczere zamiary i taki ma cel, to ktoś będzie do tego dążył do końca w sieci.
 
 
     
Amigo Vulnerable 
Moderator


Wiek: 28
Dołączył: 23 Sie 2015
Posty: 459
Wysłany: 2021-04-19, 19:41   

Bart87 napisał/a:
Dodam jeszcze od siebie że często przeraża mnie hipokryzja tych kobiet, które twierdzą że wygląd nie jest najważniejszy, liczy się głównie osobowość a po pokazaniu swojego zdjęcia natychmiastowo kończą rozmowę i zrywają kontakt bez żadnego wyjaśnienia, tak po prostu. Nie zdążą nawet zapytać skąd jestem, ile mam lat, a już pada pytanie "jak wyglądasz?". Tak jakby to w obecnym momencie rozmowy miało jakieś znaczenie. Miałem już tyle takich sytuacji że zniechęciło mnie to do szukania znajomości poprzez portale społecznościowe, czaty itp..


Generalnie nie dziwi.
To z tego powodu, że kobiety na takich portalach mogą się szybko "sparować" (brzydkie słowo) z kilkunastoma facetami?
Więc mają ten komfort by sobie wybierać co ładniejszych.


Nawiasem mówiąc też uważam, że wygląd jest ważny, może najważniejszy, bo jak się zastanawiam, to mając wybór - ładna i głupia, a brzydsza i z lepszym charakterem, raczej wolałbym tę pierwszą :p
To czysta hipotetyka bo ani na jedną ani na drugą nie mam i tak szans :p
 
     
Akcja 
Aktywny



Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 335
Skąd: Z jakiegoś miasteczka...
Ostrzeżeń:
 3/4/4
Wysłany: 2021-04-19, 21:25   

Nie polecałbym "Sympatii.pl", gdyż jest to podejrzany portal randkowy. Jestem od wielu lat na tym portalu i nigdy tam nie poznałem nikogo. Początkowo opłacałem tam abonament, gdyż jest to portal płatny i opłacałem przez SMS, z telefonu. Nie miałem nigdy konta bankowego, abym mógł płacić poprzez przelew. Mogłem płacić tylko przez SMS.
Wtedy to na miesiąc kosztowało coś. ok. 20 zł.
Teraz chyba jest drożej. Nie opłaca się moim zdaniem opłacać tam abonamentu, bo i tak nie pozna się tam nikogo wartościowego, bo najczęściej to mało kto tam się odzywa.
Ja, opłacając na "Sympatii.pl" abonament miesięczny ( chyba cztery razy z rzędu opłacałem ) nie nawiązałem żadnej znajomości z żadną kobietą.
Bo najczęściej się nie odzywały. Mój profil miałem normalny, normalny opis, zdjęcia moje wyraźne i to wcale nie pomogło w "zapoznaniu" kobiet.
To, że ludzie, szczególnie faceci mają na profilu nawet ciekawe zdjęcia swoje i opisy to nie oznacza od razu jakiegoś dużego zainteresowania kobiet. Kobiety teraz potrafią tak wybrzydzać facetami na różnych portalach randkowych, a mają przed sobą tysiące ofert z profilami facetów, że nie często się trafią takie, które się szczerze zainteresują takim czy innym facetem.
To jest zbyt duży wybór profili, a wiadomo, ilu ludzi się rejestruje na takich portalach. Dziesiątki tysięcy ludzi i to życie się już właściwie odbywa w Internecie najczęściej, w obecnych czasach.
No i poza tym jest też na "Sympatia" duzo nieprawdziwych profili, z nieprawdziwymi danymi.
Ludzie się tam często podają za inne osoby, kłamią w swoich opisach i nie przedstawiają prawdy. Koloryzują rzeczywistość. Nigdy nie należy wierzyć w to, a już na pewno nie od razu.
Jest tam też być może sporo oszustów i oszustek matrymonialnych, którzy tym bardziej nie podają prawdziwych danych, kłamią, bo mają jeden cel, by oszukać finansowo naiwnych.
Zarówno niektórzy faceci, jak i kobiety mają cel, by wyciągnąć od innych, naiwnych jak najwiecej pieniędzy.
Chyba każdy wie, jak działają teraz tacy oszuści bezczelni? I dziwi mnie taka, chora naiwność niektórych ludzi, którzy się na to dają nadal nabierać, mimo że o tym się coraz częściej słyszy i informuje w mediach.
Jak można uwierzyć i być tak głupim w to, że ktoś "po drugiej stronie", nie znając realnie drugiej osoby mówi o miłości, o uczuciu, jeżeli nie widział nigdy na oczy? Jak można stać się tak ślepym... ? A każdy oszust matrymonialny, który zakłada profil na portalu randkowym będzie kłamał, będzie mówił miłe słowa, bo na tym bazuje.
On dzięki temu zdobywa fałszywe zaufanie do okradania i wyłudzania pieniędzy. I tak robią nie tylko faceci, ale i kobiety.
A nawet potrafią być czasami dużo gorsze od facetów w zachowaniu.
Nie ma się co zwodzić, często kobiety które przebywają na portalach randkowych oczekują facetów nie tylko z dobrym wyglądem, ale też z dobrym i grubym porfelem.
Takie kobiety olewają biednych facetów, którzy żyją skromnie i nie mają nic własnościowego.
One się zainteresują tylko facetami z kasą, z jakimś majątkiem, bo liczą na to, że będą finansowane przez facetów.
Więc nie wiem jakie trzeba mieć szczęście, dobry los, by trafić na takich portalach na szczerą, wartą uwagi i uczciwą osobę.
To nie zdarza się często. Bo jeśli nawet jedna strona ma uczciwe zamiary, ma dobre chęci i chce normalnie kogoś poznać, to druga strona już może tego nie odwzajemnić i może mieć inne oczekiwanie.
I też z tego nic dobrego się nie uda.
Musi być: wzajemność w nawiązaniu znajomości.
I do tego trzeba mieć szczęście.

Natomiast, jeśli chodzi o płatne portale randkowe, tak jak "Sympatia.pl" to prawda jest taka, że założyciele takich portali randkowych nie przejmują się tym, że dużo ludzi, a może i większość nie jest w stanie tam nikogo poznać wartościowego.
Zresztą oni też na to nic nie poradzą. Każdy portal randkowy jest wolny i każdy, kto chce moze się tam zarejstrować. Nawet jeśli nie ma szczerych zamiarów.
Dla zalożycieli tego typu potrali liczą sie zyski z abonamentu, od ludzi, bo na tym zarabiają.
A to, że portale takie są często nieskuteczne w nawiązaniu dobrych znajomości, to już nie jest ich problem.
Jeśli komuś się nie podoba, to w ogóle może nie korzystać z takich miejsc, bo ludzie mają wybór.
 
 
     
Limarek11 
Nowy

Dołączyła: 22 Lut 2021
Posty: 22
Wysłany: 2021-04-22, 17:29   

Wydaję mi się, że po prostu masz pecha lub sam portal nie jest dla Ciebie. Nie oznacza to, że tym samym jest zły. Może poszukaj czegoś innego albo sprawdź inne sposoby nawiązywania znajomości.
 
     
Akcja 
Aktywny



Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 335
Skąd: Z jakiegoś miasteczka...
Ostrzeżeń:
 3/4/4
Wysłany: 2021-04-22, 19:57   

Tak naprawdę to każdy serwis randkowy w sieci nie gwarantuje nikomu, dobrego i pełnego sukcesu w zapoznaniu właściwej osoby, jakiej się oczekuje. Już nie wspominając o zapoznaniu kilku osób wartych uwagi.

Czy to będzie płatny, czy nie płatny serwis randkowy, to w każdym serwisie randkowym trafiają się nieszczerzy, zakłamani ludzie, którzy nie mają też dobrych intencji.
Nawet, jeżeli to się przeniesie do życia realnego. W moim przypadku miałem kilka takich "realnych" znajomości, gdzie przez jakiś czas utrzymywałem kontakt z kobietami, z różnych serwisów i czatów.
Czasami tylko na samym początku było ciekawie, fajnie, a potem to się zmieniło już na gorsze.
Miałem też takie "kontakty", gdzie kilkakrotnie mowa była o spotkaniu, o znajomości realnej i nawet to było ustalane.
Niestety, w ostatnim momencie plany się nagle zmieniały ( nie było to z mojej winy, a przynajmniej starałem się, by nie było to z mojej winy ) i nic nie wychodziło z tych spotkań. I wtedy najczęściej dochodziło do zakończenia takich kontaktów, bo już one nie miały sensu na kontynuowanie.
Nawet miałem taki kontakt na GG, gdzie trafiła się dziewczyna z łódzkiego woj. ( ponieważ jestem już 15 lat na GG ) i sama zaproponowała spotkanie i nawet do mnie samochodem przyjechała.
Chciała mnie poznać realnie i ja też się z nią zgodziłem.
Na początku tylko fajnie mówiła, że "bardzo jest chętna, by mnie poznać", nawet planowała ze mną jakies tam rzeczy, a jak się okazało, to były pozory...
Bardzo szybko już po pierwszym tylko spotkaniu, kiedy przyjechała do mojego miasta, chęci odeszły od niej na kontynuowanie znajomości. Wtedy coś się jej odwidziało w głowie i już taka miła nie była.
Po prostu nie wywiązała się z tego wszystkiego, co mi mówiła, o tych planach i to się okazało tylko: pustym słowem.
Miałem do niej pretensje i ja jej to powiedziałem, wyjasniłem to zaczęła być dla mnie jeszcze bardziej niemiła.

To są takie przykłady, które pokazują, że nic nie jest tak naprawdę pewne do końca. Że każdemu coś może się odwidzić, odmienić i nikt nie da gwarancji nawet na to, co obiecywał.

A ja z takimi kobietami miałem kilakrotnie kontakty i znajomości, gdzie mogło naprawdę coś dobrego z tego się udać, ale potem już nie było chęci, olało się to i nikt się już nie starał.

To może być pech ludzi, którzy mają taką sytuację, w relacjach, w kontakatch, nie pierwszy raz.

Podły, niedobry los.

A to też pokazuje, że często ludzie w dzisiejszych czasach nie liczą się ze słowem, z obietnicami.
Bo nie spełniają tego. Nie wywiązują się tego. Zapomną o tym i to oleją.

To jak można poznać ludzi szczerych, prawdomównych w sieci, którzy tak się zachowują w stosunku do swoich rozmówców, w kontaktach?
Ostatnio zmieniony przez Akcja 2021-04-22, 20:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS