Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Poddać się czy walczyć dalej?
Autor Wiadomość
mercuzio 
Nowy

Wiek: 28
Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 1
Wysłany: 2016-11-23, 20:56   Poddać się czy walczyć dalej?

Witam, otóż moja historia jest następująca: około 3 miesięcy temu na popularnym portalu poznałem fajną dziewczynę, no i tak pisaliśmy ze sobą, wszystko było fajnie, aż tu nagle ona postanowiła zniknąć bez słowa i tak nie odzywa się już od prawie 2 tygodni. Ja w tym czasie wysłałem do niej 3 smsy i nie wiem czy łudzić się jeszcze, może zadzwonić do niej, bo w sumie takie znikanie po tak długim czasie jest dla mnie dziwne (tym bardziej że nic tego nie zapowiadało), może ona nie dostała moich wiadomości? już nie wiem co mam z tym robić, a co gorsza cały czas o niej myślę i nie mogę się na niczym skupić...
 
     
Sunrise 
Zasłużony


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1207
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2016-11-23, 21:23   

Takie znikanie ludzi poznanych przez neta i do tego znanych tylko w necie, wcale nie wydaje mi się dziwne. Raczej odpuść, żyj swoim życiem i na przyszłość szukaj znajomości bliżej swojego miejsca zamieszkania. Albo traktuj je z większym dystansem.
Ostatnio zmieniony przez Sunrise 2016-11-23, 21:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
deaky 
Aktywny



Wiek: 32
Dołączył: 23 Maj 2016
Posty: 268
Skąd: Mazowieckie/Kuj-Pom
Wysłany: 2016-11-23, 22:25   

mercuzio, jak wysyłasz SMSy to możesz włączyć (o ile już tego nie masz) informowanie o dostarczeniu wiadomości. Wtedy wiesz, że wiadomość dotarła do adresata :usmiech:
 
     
Migotka0401 
Początkujący


Wiek: 32
Dołączyła: 11 Wrz 2016
Posty: 149
Wysłany: 2016-11-23, 23:18   

mercuzio, tak to jest ze znajomościami w necie niestety
 
     
Panoramix
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-24, 09:22   

Miałem podobnie. Tyle, że ja się jeszcze z nią spotykałem czysto koleżeńsko w realu. Bo uważam, że wirtualne relacje wszystko niszczą i tyle. Nie ma to jak bezpośrednie spotkania ;-)

Odpuść sobie i nie przejmuj się tym. Może była nie dojrzała. Może poznała kogoś. Może się bała spotkać. Powodów jest wiele. I nikt Ci nie odpowie dlaczego. Trzeba żyć dalej, zapomnieć o tym i przestać myśleć. :)
 
     
ewka
Nowy

Dołączył: 10 Lis 2016
Posty: 24
Wysłany: 2016-11-25, 22:09   

Odpusc sobie. Jakby jej zalezalo to sama by sie odezwala po tych smsach ktore do niej wyslales, chocby dala znac ze cos sie wydarzylo i dlatego zerwala kontakt. No chyba ze napisales jej cos chamskiego co ja zabolalo podczas ostatniej rozmowy, jesli dlatego zerwala kontkat to jeszcze mozna probowac cos dzialac. W innym przypadku (jesli nie wpadla pod samochod, nie lezy na wyciagu w szpitalu itp itd) to zwyczajnie jej nie zalezy, a gdybanie ze moze to to, a moze to tamto nie ma sensu bo to tylko oszukiwanie siebie. Smutne ale najprawdopodobniej prawdziwe.
 
     
Rowerzystka 32 
Nowy

Wiek: 40
Dołączyła: 29 Maj 2016
Posty: 21
Wysłany: 2017-03-09, 23:11   

Dzisiaj w większości przypadków, gdy człowieka poznaje się przez internet, to ten ktoś znika jak duch, bez słowa pożegnania. Gdy miałam takie pierwsze sytuacje to myślałam, że coś się komuś stało, ale wraz z kolejnymi przypadkami zouważyłam, że to tendencja dzisiejszych czasów.
 
     
2memo 
Milczący


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sty 2017
Posty: 69
Wysłany: 2017-03-10, 09:49   

Odnośnie internetu, zauważyłem, że można go porównać do stogu siana, co dzień w nim namiętnie grzebiemy, a gdy trafimy na jakąś igłę... instynktownie cofamy rękę, aby się przypadkiem nie pokaleczyć.
 
     
Serious 
Aktywny


Dołączyła: 15 Cze 2015
Posty: 277
Wysłany: 2017-03-10, 20:05   

Rowerzystka 32 napisał/a:
Dzisiaj w większości przypadków, gdy człowieka poznaje się przez internet, to ten ktoś znika jak duch, bez słowa pożegnania. Gdy miałam takie pierwsze sytuacje to myślałam, że coś się komuś stało, ale wraz z kolejnymi przypadkami zouważyłam, że to tendencja dzisiejszych czasów.


Dzieje się tak zapewne dlatego, że ludzie w internecie mogą sobie przebierać, jeśli chodzi o innych ludzi. Mogą sobie odejść bez pożegnania, bo przecież nic ich z nami nie łączy. Mogą zerwać kontakt w każdej chwili, bo przecież co to za różnica - nie ten człowiek, to następny. I tak dalej.
To przykre, fakt, ale trzeba się z tym niestety liczyć.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS