Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Miłość to...
Autor Wiadomość
ampedusa 
Nowy


Wiek: 29
Dołączyła: 26 Cze 2012
Posty: 17
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-03-17, 13:51   

Miłość to przede wszystkim akceptacja siebie i tej drugiej osoby :3 A także jedyna rzecz, która może nas utrzymać przy życiu i nadać mu sens.
 
     
Quills 
Początkujący



Wiek: 29
Dołączyła: 26 Lut 2012
Posty: 140
Wysłany: 2013-05-21, 22:45   

Tak naprawdę to ciężko jest określić definicję miłości.

''Miłość to jest takie coś, czego nie ma. To takie coś co sprawia, że nie ma litości... To tak jakby budować dom i palić wszystko wokół... Miłość to jest słuchanie pod drzwiami, czy to jej buty tak skrzypią po schodach, miłość jest wtedy, jak do czterdziestoletniej kobiety wciąż mówisz Moja Maleńka i kiedy patrzysz jak ona je, a sam nie możesz przełknąć... Wtedy, kiedy nie zaśniesz, zanim nie dotkniesz jej brzucha... Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić.''

Ten cytat jednak w piękny sposób przybliża nam znaczenie tego uczucia.
 
     
Mr.eM
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-21, 23:35   

to bzduuuuuura. to wytwór jakichś marnych poetów. nic więcej.
 
     
fael 
Nowy

Dołączyła: 21 Kwi 2013
Posty: 6
Wysłany: 2013-05-22, 17:44   

sam jestes bzdura.

to ze sie ktos nie odzywal 2 miesiace to trzeba go blokowac ????

szukasz przyjazni, a ludzi odtracasz, wez Ty sie w ogole zastanow co robisz na tym forum oprocz smecenia???
 
     
Hombre 
Milczący



Wiek: 29
Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 77
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-05-22, 17:48   

Może miał na myśli "Miłość to bzdura?" xd Aczkolwiek fakt, post dwuznaczny.
 
     
Mr.eM
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-22, 18:50   

fael napisał/a:
sam jestes bzdura.

to ze sie ktos nie odzywal 2 miesiace to trzeba go blokowac ????

szukasz przyjazni, a ludzi odtracasz, wez Ty sie w ogole zastanow co robisz na tym forum oprocz smecenia???


Wiem że smęcę...masz rację.
Możesz mówić, że odtrącam ludzi, nie będę zły ani nic takiego, natomiast ja powiem że staram sie ludzi nie odtrącać, od pewnego czasu mam inne nastawienie i jeśli czuję że tracę kontakt z kimkolwiek to tak jest. Masz prawo do tego by się złościć. Wiem...to że Cię zablokowałem, było głupie.
 
     
Quills 
Początkujący



Wiek: 29
Dołączyła: 26 Lut 2012
Posty: 140
Wysłany: 2013-05-22, 19:09   

Ja się na nikogo nie będę tutaj gniewać :) Każdy ma swoje zdanie, nie każdy musi wierzyć w miłość czy też zgadzać się z moim zdaniem. Wiem, że z mojego postu zaleciało trochę romantyzmem, ale cóż ja mogę poradzić :roll:
 
     
kolorowyzolw 
Początkujący



Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 158
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-22, 20:05   

Nic i bardzo miło się to czyta.
 
 
     
Crowley 
Milczący



Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 84
Skąd: Kraków/Myślenice
Wysłany: 2013-05-26, 18:04   

Proste.

Miłość to coś o co większosć ludzi nie musi się starać i coś na czym mi bardzo zalezy a mimo prób nie mogę tego dostać.
 
     
Hombre 
Milczący



Wiek: 29
Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 77
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-05-26, 21:22   

Crowley napisał/a:
Miłość to coś o co większosć ludzi nie musi się starać i coś na czym mi bardzo zalezy a mimo prób nie mogę tego dostać.


+1. Uścisnąłbym Ci łapę.
 
     
Redrum 
Nowy


Wiek: 27
Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 11
Skąd: małopolska
Wysłany: 2013-06-16, 20:51   

Miłość to coś wyjątkowego.
 
     
Bari 
Częsty bywalec



Wiek: 28
Dołączył: 07 Cze 2013
Posty: 515
Wysłany: 2013-06-17, 21:04   

Miłości chyba nie da się opisać słowami. Ale jeśli już miałbym coś o niej powiedzieć, to jest to chęć bycia, istnienia, dla drugiej osoby, aby sobą sprawiać, by ta osoba była szczęśliwa każdego dnia ;)
 
     
Barutai 
Początkujący


Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 126
Wysłany: 2013-08-09, 08:24   

Bari napisał/a:
Miłości chyba nie da się opisać słowami. Ale jeśli już miałbym coś o niej powiedzieć, to jest to chęć bycia, istnienia, dla drugiej osoby, aby sobą sprawiać, by ta osoba była szczęśliwa każdego dnia ;)

A ja właśnie kiedyś próbowałem. Bzdura ale nawet ładna. Może kogoś natchnie?

„Znaczenie”

...Słodka jak nektar choć gorzka jak syrop. Obiekt? Miłość. Cel? Nieznany... Przywiązanie to nie miłość. Bo czy para butów się kocha? Ani bezpieczeństwo, bo twierdza a więzienie to prawie to samo. Szczęście? Może, ale na to miłość nie ma monopolu. Tęsknota? Też może, ale czyż głodny nie tęskni za chlebem? Ciepło? Tak, ale przy kominku również się ogrzejesz. Po czym poznać miłość? Ładnie pachnie... cudownie smakuje i, uwaga! Uzależnia. Weźmy dwie istoty ludzkie, dajmy im rozum, ciało i szaty. Niech ich serca biją, niech w żyłach krew krąży. Teraz weźmy duszę. Którą? Nieważne – wszystkie są piękne. Teraz weźmy Palec boży i niech on duszę na dwie rozdzieli. Niech napełni te ciała, ale każde oddzielnie. I tak te dwie istoty szukać siebie będą, aż odnajdą i połączą i stworzą całość jedną. A „szczęście” tej drugiej połowy ważniejsze od naszego się stanie. Oto Sens Życia, cel istnienia bytu ludzkiego. Oczywisty. Pomijany przez armie filozofów od tysięcy lat. Dlaczego? To proste. Bo leży tuż blisko.
Gdy wszyscy wpatrzeni są w dal...



Nie bijcie, tak mi się przypomniało.
Ostatnio zmieniony przez Barutai 2013-08-09, 08:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
aria 
Nowy


Dołączyła: 09 Sie 2013
Posty: 19
Wysłany: 2013-08-10, 15:34   

Ładnie napisane :)
 
     
Barutai 
Początkujący


Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 126
Wysłany: 2013-08-10, 15:46   

aria napisał/a:
Ładnie napisane :)

Dziękować. Stary klamot sprzed ponad dekady, ale mam do niego sentyment.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS