Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Miłość to...
Autor Wiadomość
Limarek11 
Nowy

Dołączyła: 22 Lut 2021
Posty: 22
Wysłany: 2021-04-22, 17:27   

Zgadzam się, ale nie w tym, że to powinno być odwzajemnione. Niestety jednostronna też może być. Życie.
 
     
Akcja 
Aktywny



Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 335
Skąd: Z jakiegoś miasteczka...
Ostrzeżeń:
 3/4/4
Wysłany: 2021-04-24, 14:26   

Miłości nie dostaje się na życzenie.
To uczucie albo przychodzi, albo nie przychodzi.

I czy można wierzyć w: miłość od pierwszego wejrzenia? Nigdy takiej nie doświadczyłem. Zdarza się taka miłość i nie zaprzeczam, że nie.
Ale to już jest kwestia szczęścia albo dobrego losu.
Poza tym, "miłość" musi mieć dwie strony i musi być odwzajemniona szczerze.
W jedną stronę, to żadna miłość. Kocha tylko jedna strona, a druga jest na to obojętna.

To tak jak ja poznałbym kobietę gdzieś, która by się zakochała i okazywałaby mi szczerą miłość, a ja bym tego nie odwzajemniał i byłbym na to uczucie obojętny.

To co to za miłość? Lokowanie uczucia w niewłaściwej osobie.
 
 
     
dorka84 
Nowy

Dołączyła: 14 Wrz 2021
Posty: 12
Skąd: Z daleka
Wysłany: 2021-10-04, 19:07   

Jaka jest najgorsza choroba świata?
Miłość, dlaczego bo obydwoje kładzie do łóżka :serduszka:
 
     
Alllover 
Nowy

Wiek: 34
Dołączył: 22 Paź 2021
Posty: 3
Skąd: z warszawy
Wysłany: 2021-10-22, 19:24   

Miłość to cudowne uczucie. To nie miłość krzywdzi ludzi, tylko jej brak. :-P
 
     
Bart87 
Początkujący


Wiek: 36
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 107
Wysłany: 2021-10-27, 11:59   

Miłość to najsilniejsze uczucie, relacja oparta na prawdziwej i szczerej przyjaźni, która jest jej mocnym fundamentem. Bez silnej przyjaźni nie ma miłości, miłość to bezgraniczne wsparcie i najwyższa forma szacunku.
 
 
     
Unknow 
Nowy

Dołączyła: 24 Lis 2021
Posty: 9
Wysłany: 2021-11-25, 21:20   

Kiedyś wierzyłam w miłość. Miłość to taka jedność dwóch osób, taka jedność, że szczelne objęcia to za mało, chciałoby się tę ukochaną osobę schować gdzieś głęboko w sobie, pochłonąć ją bo najbliższy dotyk to za mało. Miłość to dbanie o drugą osobę, obdarzanie jej szacunkiem, empatią, zrozumieniem. Miłość to bycie oparciem dla ukochanej osoby, co by się nie działo. Miłość to szczerość, zaufanie, długie, głębokie rozmowy o wszystkim i o niczym. Miłość to poczucie bezpieczeństwa i szczęścia. Miłość to kompromisy i wyrzeczenia z własnej nieprzymuszonej woli. Miłość to umiejętność wytrwania w związku mimo wszystko, szczególnie w rutynie życia.
Kiedyś wierzyłam w miłość, kiedyś miałam miłość...
Ale wyrosłam z bajek, życie boleśnie zweryfikowało wszystko.
I wątpię, że miłość istnieje. Zakochanie, piękne początki, ale wszystko kiedyś się kończy...
 
     
Samotniczerka 
Nowy

Dołączyła: 30 Sie 2020
Posty: 27
Wysłany: 2021-11-26, 17:34   

Jest fajna książka profesora Bogdana Wojciszke - "Psychologia miłości", ciekawie opisuje różne fazy związku.
 
     
Sarah_123
Nowy

Dołączył: 29 Lis 2022
Posty: 2
Wysłany: 2022-11-29, 09:18   

Miłość to niespełnione nadzieje, ból, samotność i strach. Podobno można być szczęśliwym, nie wiem. Do tej pory byłam tylko okłamywania i spełniałam co raz większe oczekiwania. Najgorsze że jestem tego świadoma. I nie umiem się wyleczyć z tej choroby psychicznej.
 
     
MissKeira 
Nowy


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Mar 2024
Posty: 7
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2024-03-11, 21:26   Re: Miłość to...

prezes napisał/a:
A wy? potraficie swoimi słowami opisać miłośc ? :-)


Heja dałeś trudne wręcz niewykonalne zadanie. Tego się nie da ująć słowa to za mało ale podoba mi się Twoja wersja i się z nią zgadzam.

z mojej perspektywy Miłość to kiedy czujesz się przy nim bezpiecznie, gdy potrafi Cię wysłuchać i dać oparcie w spokoju i akceptacji. Kiedy słowa są poparte czynem, to odpowiedzialność i poświęcenie. Miłość umacnia, rozpala, inspiruje. Mówi Ci: odwagi, bo jestem przy Tobie - na zawsze.
 
     
Akcja 
Aktywny



Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 335
Skąd: Z jakiegoś miasteczka...
Ostrzeżeń:
 3/4/4
Wysłany: 2024-03-12, 14:03   

Ja myślę, że w tych czasach o prawdziwą, szczerą i oddaną miłość jest już trudno.
Wszystko, jak zawsze zależy od tego na kogo się trafi.
Czy ktoś będzie wart uczucia, zaangażowania, czy nie będzie tego wart.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS