Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie cechy powinien posiadać Twój partner/partnerka?
Autor Wiadomość
zrzeda 
Aktywny



Wiek: 35
Dołączyła: 20 Cze 2015
Posty: 257
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-07-23, 06:37   

martin napisał/a:
Idealna kobieta dla mnie powinna być przede wszystkim pewna siebie, inteligentna i stabilna emocjonalnie. Umieć iść na kompromis i jak już zacznie kłótnie, umieć logicznie bronić swoich argumentów. Być samodzielna - jestem zdania, że w związku musi być podział obowiązków, przykładowo: ja gotuję, piorę, ona prasuje i sprząta, a oboje zarabiamy na swoje potrzeby.
Oczywiście musi być kobieca, romantyczna i nie może bać się przejmować inicjatywy. Zdystansowana, ale też poważna, gdy tak należy. Musi mieć prawo jazdy i umieć dobrze prowadzić auto :P


I Ty, naiwny wierzysz, że takie istnieją?
 
     
zapominajka 
Aktywny



Dołączyła: 01 Gru 2015
Posty: 251
Wysłany: 2016-07-23, 11:21   

ja jestem :twisted:

no prawie, poza drobnym faktem, że mam nerwicę lękową i jak mnie paranoja trzepnie, to bez kałacha nie podchodź ... ale ogólnie to jestem spoko :peace:
Ostatnio zmieniony przez zapominajka 2016-07-23, 11:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
4w5 
Częsty bywalec


Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 994
Skąd: Poludniowa Polska
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2016-07-24, 22:16   

zrzeda napisał/a:
martin napisał/a:
stabilna emocjonalnie
Musi mieć prawo jazdy i umieć dobrze prowadzić auto :P


I Ty, naiwny wierzysz, że takie istnieją?


Nigdy takiej nie spotkałem... no może z jedną :twisted:
Ostatnio zmieniony przez 4w5 2016-07-24, 22:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Ascendent 
Nowy

Wiek: 30
Dołączył: 26 Lip 2016
Posty: 1
Wysłany: 2016-07-26, 02:32   

martin napisał/a:
Idealna kobieta dla mnie powinna być przede wszystkim pewna siebie, inteligentna i stabilna emocjonalnie. Umieć iść na kompromis i jak już zacznie kłótnie, umieć logicznie bronić swoich argumentów. Być samodzielna - jestem zdania, że w związku musi być podział obowiązków, przykładowo: ja gotuję, piorę, ona prasuje i sprząta, a oboje zarabiamy na swoje potrzeby.
Oczywiście musi być kobieca, romantyczna i nie może bać się przejmować inicjatywy. Zdystansowana, ale też poważna, gdy tak należy. Musi mieć prawo jazdy i umieć dobrze prowadzić auto :P


Być może kiedyś uda Ci się pojąć, jak bardzo twe wizje są dalekie od rzeczywistości. Im prędzej osiągniesz ten stan, tym lepiej dla Ciebie.

Ludzie w zdecydowanej większości są niewartymi uwagi i czasu przeciętniakami. Dlatego, o ile nie jesteś sam jednym z nich, przewiduję dla Ciebie dwie możliwości. Albo będziesz nadal kierować się swymi kryteriami dotyczącymi wybitnie rzadkiej, idealnej osoby, biorąc jednak pod uwagę, na jakim forum się wypowiadasz i to, że twoje dotychczasowe starania spełzły na niczym, aż sam to zauważyłeś i zarejestrowałeś się tutaj, nie przewiduję, abyś osiągnął pozytywne rezultaty na tej płaszczyźnie; albo zajmiesz się bardziej produktywnym zajęciem, zaczniesz pracować nad samym sobą - paradoksalnie, szybciej w ten pośredni sposób znajdziesz, a raczej przyciągniesz do siebie ten ideał.

Zakładając oczywiście, że posiadasz odpowiedni potencjał, ale to już jest temat na całkowicie osobną dyskusję. Przemyśl to, co napisałem, myślę, że w jakimś, chociażby umiarkowanym stopniu poprawi to twoją jakość życia.

Bycie realistą naprawdę popłaca.

Co do twojego poglądu na temat podziału obowiązków, twe poświęcenie jest godne podziwu, musisz tylko uważać, aby nie stać się bardziej kobiecym niż Ty wymagałbyś tego od swojej idealnej partnerki.

Pozdrawiam serdecznie, Ascendent.
 
     
zapominajka 
Aktywny



Dołączyła: 01 Gru 2015
Posty: 251
Wysłany: 2016-07-26, 07:59   

życie z drugim człowiekiem jest trudne, szukanie ideału ma tyle sensu, że przynajmniej wiesz czego oczekujesz, natomiast rzeczywistość bywa czasem przewrotna, jak w dowcipie o pewnej rozwodzącej się parze:

sędzia pyta męża:
- czy żona jest dobrą gospodynią?
- bardzo dobrą odpowiada mąż.
- czy sprawy z seksem są ok?
- tak, jak najbardziej.
- czy jest dobrą matką?
- bardzo dobrą - odpowiada mąż.
- więc nie rozumiem w czym jest problem? - docieka sędzia.
- bo ogólnie to ona jest męcząca - opowiada mąż.
 
     
długopis 
Aktywny


Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 439
Wysłany: 2016-07-27, 21:41   

zrzeda napisał/a:
martin napisał/a:
Idealna kobieta dla mnie powinna być przede wszystkim pewna siebie, inteligentna i stabilna emocjonalnie. Umieć iść na kompromis i jak już zacznie kłótnie, umieć logicznie bronić swoich argumentów. Być samodzielna - jestem zdania, że w związku musi być podział obowiązków, przykładowo: ja gotuję, piorę, ona prasuje i sprząta, a oboje zarabiamy na swoje potrzeby.
Oczywiście musi być kobieca, romantyczna i nie może bać się przejmować inicjatywy. Zdystansowana, ale też poważna, gdy tak należy. Musi mieć prawo jazdy i umieć dobrze prowadzić auto :P


I Ty, naiwny wierzysz, że takie istnieją?

Istnieć istnieją, ale są zajęte.
 
     
Lady Jess 
Początkujący



Wiek: 26
Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 117
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 4/4/4
Wysłany: 2016-09-08, 16:30   

Mój partner ma wszystkie te cechy, których szukałam: dobroć, ciepło, troskliwość, czułość, zrozumienie.
 
     
Shrt 
Milczący


Wiek: 30
Dołączył: 21 Lip 2015
Posty: 94
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2016-09-08, 20:24   

Mieć dystans do siebie, nie być aż taką mameją :mrgreen: , mieć piwne oczy :serce: , mieć poczucie humoru i być wierna (dla nas to raczej oczywiste, ale w tych czasach staje się to jakimś rarytasem). :roll:
 
     
sPablo 
Nowy

Wiek: 46
Dołączył: 08 Wrz 2016
Posty: 9
Wysłany: 2016-09-08, 20:40   

Idealna kobieta dla mnie, to taka kobieta, która mnie zaakceptuje. Tylko tyle i aż tyle.
 
     
Wujekdobrarada 
Nowy


Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 22
Skąd: Z nienacka
Wysłany: 2016-12-01, 19:00   

Nie wiem. Nie ważne, co bym tu napisał i jakie oczekiwania przedstawił, miłość po prostu do mnie sama przyjdzie. I gdy poznam tę osobę, zapewne mnie ona zadziwi.
 
     
PrzytulAnka 
Początkujący



Dołączyła: 24 Wrz 2017
Posty: 157
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2017-09-30, 22:20   

Nie tak dawno zrobiłam całą listę cech wymarzonego partnera, zajęła mi obie strony kartki formatu A4. :lol:
Oszczędzę wam aż tylu szczegółów i ograniczę się do najważniejszych:
zdolność do darzenia drugiej osoby (a konkretnie - mię) uczuciem, inteligencja, poczucie humoru, zaradność życiowa, dobre serducho, tolerancja, w miarę szerokie horyzonty, choć częściowo zbliżone do moich zainteresowania. I oczywiście wzajemna akceptacja. Niech docenia moje zalety i lekceważy wady, a najlepiej niech go rozśmieszają lub rozczulają.
<pomarzylasobieiposzla>

Edit:
Tak mi się to wydawało oczywiste, że nie napisałam, ale dorzucam, coby nie kusić losu - trzy bardzo ważne cechy: uczciwy, wierny i bez nałogów!
Ostatnio zmieniony przez PrzytulAnka 2017-10-01, 16:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS
X